Nutně potřebuje práci, aby se mohla postarat o dceru. Nastoupí proto do farmaceutického start-upu, kterému se moc nedaří, a zaplete se tam do nebezpečného spiknutí. (Netflix)

POMO

Vliv Vlka z Wall Street přetrvává. Pain Hustlers jsou o dalším podnikatelském úspěchu podle skutečné události, který nebyl úplně zákonný. Na Emily Blunt v hezkých kostýmech se dobře kouká, Andy Garcia jako miliardářský boss je libový. Film se ale pohybuje v šablonách, chybí mu autorský režijní rukopis a přestože nenudí, jeho hodnota je pouze ve vysvětlení fungování obchodu s léky od výrobce po uplácení doktorů, kteří by je jinak nepředepisovali. Chamtivost a sobeckost, které zničí životy pacientů. Postava Emily Blunt jediná s výčitky a lítosti. A toť vše. ()

M.i.k.e

slušně šlapající jednohubka, která ovšem přišla s křížkem po funuse a stylizace do jakéhosi farmaceutického Wlka z Wall Street jí spíš ubližuje než pomáhá. Naštěstí je tu ale skvělá Emily Blunt, která to s přehledem táhne i ve slabších momentech. Víc jak na jedno podívání to každopádně není. Na to aby Pain Hustlers opravdu chytli za srdce jsou totiž až moc povrchní a nejdou nijak extra do hloubky. To platí jak o příběhu, tak o postavách, které jsou až na Emily celkem jednorozměrné...70% ()

Ollie235

Volné zpracování příběhu o chamtivosti a nelegálních praktikách ve farmaceutickém businessu, které nenadchne, ale zabaví. Liza Drake je vlastně ideální filmovou postavou, která raketově vystřelí, abychom krátce na to mohli sledovat její nevyhnutelný pád plný pochyb a výčitek. A nutno říct, že Emily Blunt mi v roli připadala velmi přesvědčivá. Kromě ní potěší i vedlejší postavy - na hvězdné obsazení jsme u produkce Netflixu ostatně již zvyklí. Chtělo by to však trochu přitlačit na pilu, protože z tohoto motivu toho určitě šlo vytřískat víc. Byť se zdá, že se o to tvůrci místy snaží, nový Vlk z toho nebude. Bohužel. ()

djfun

Farmaceutický "Vlci z Wall Street" a Emilka v Leových kalhotách, což jí nejen sluší, ale i dost sedí:) Před dvaceti lety by Pain Hustlers byla totál bomba, dnes už sice nic překvapivého (bohužel), přesto záživná jízdička, kterou s plynem na podlaze kočíruje Emily Blunt: tupá, neomalená, otevřená - záleží na tom, kterej překlad jejího jména si vyberete... za mě platí všechny tři a vzhledem k vývoji její postavy přesně v uvedeném pořadí! ()

Fr

„…MÁTE TÝDEN NA TO PŘESVĚDČIT NĚJAKÉHO DOKTORA, ABY PŘEDEPSAL TEN LÉK…“  Takže doktoři jsou stejně chamtivý a nadržení jako ostatní… a farmaceutickej průmysl je byznys jako prase… K tomuhle (ne)překvapivýmu zjištění je uzpůsobenej příběh, kterýmu vládne Emily Blunt a společně působěj na jednoduchý divákovy pudy… inu, proč né, páč kdo by nechtěl bejt bohatej, že? Dobrej film na zajímavý téma, navíc s dobrým obsazením, ve kterým se dá najít i kousek vtipu.  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je založen na knize „The Hard Sell“ (2022), kterou napsal Evan Hughes. 2.) Jde o volnou adaptaci skutečného příběhu, takže například hlavní postava Liza Drake v onom příběhu vůbec nefiguruje. 3.) Thx za titule „Vít Bezdíček“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  *  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

• Snímek je volným zpracováním skutečného příběhu, který odhalil novinář New York Times, Evan Hughes. (Olík)
  • Film sa natáčal v Savannah a Atlante (Georgia, USA) a v štáte Florida (USA). Obdobie natáčania trvalo od 22. augusta do 25. októbra 2022. (Arsenal83)

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku