Příběh začíná ve třicátých letech, kdy se hlavní hrdina jménem Martinet od lékaře dozví, že mu zbývá už jen pár měsíců života. Protože je bohatý, chce toho chamtivý doktor využít a se svým bratrem ho o všechno obrat. Nakonec Martinet všechny přežije a ještě více zbohatne. (MVanis)

curil

Výtečná francouzská komedie opomenutá naší distribucí v sedmdesátých letech je zaobalená do morálního příběhu o tom, jak "boží mlýny" melou spravedlivě. Čtyřicet let života v koloběhu francouzských dějin je zároveň i příběhem jednoho vitálního důchodce Louise a jedné vykutálené doktorské rodinky. Nutno obdivovat Michela Serraulta, který hraje už od počátku muže o dvacet let staršího než je jeho věk, a dopracuje se do stáří sta let. I dále je film skvostně obsazený, podceňovaný Jean-Pierre Darras v roli bratra další veličiny Michela Galabru. Nelze nezmínit menší role Y. Roberta, J. Richarda, N. Roqueverta, Y. Roberta, ospalého Jeana Carmeta a v neposlední řadě mladého Gérarda Depardieua. Mihne se i "Angelica" Michéle Mercier nebo znamenitý komik Paul Preboist. Komedie celkově vyznívá optimisticky a mě dobře naladila do dalších rentiérských let. ()

bravo1

Možná v současné době na podobný druh komedií nemám příliš náladu, Michel Serrault tam měl zajímavé momenty, ale po asi tři čtvrtě hodině jsem začal skákat směr konec. ()

Sejkorka

Příběh začíná ve třicátých letech, kdy se hlavní hrdina jménem Martinet od lékaře dozví, že mu zbývá už jen pár měsíců života. Protože je bohatý, chce toho chamtivý doktor využít a se svým bratrem ho o všechno obrat. Nakonec Martinet všechny přežije a ještě více zbohatne. Potud opsaný obsah. Naprosto bezchybná záležitos z pera mistra Goscinyho, duchovního otce malého Mikuláše a jiných postaviček, převážně komiksových. Neskutečně výborně hraje hlavní roli pana Martineta Michel Serrault . Kolik poloh zvládne, přesvědčivě, přirozeně. Michel Galabru hraje perfektně doktora - packala, jehož charakterizují každoroční komentáře k událostem ve světě, či spíše Evropě 30.let. Jeho rodina postupně vymře (většinou tragicky) do jednoho. Panu Martinetovi už nemá kdo platir životní rentu. Ale ve 100 letech už na tom nesejde. ()