Byl jednou jeden... člověk

• Francie Il était une fois... l'homme (více)

Animované dějiny světa ve slavném francouzském seriálu pro děti aneb Co byste měli vědět o své minulosti. (oficiální text distributora)

MartinezZ

Změna hodnocení ze **** na **. Asi jsem si to spletl s Životem, protože tohle je hodně chabé. Zhuštěné informace vychrlené jedna za druhou, ale blíže se jim nic a nikdo nevěnuje, je to jak nějaké zrychlené shrnutí učiva za minulý měsíc během pěti minut - zbytek dílu zabere většinou třískání po hlavách několika hlavními postavičkami mezi sebou a přejíždění a kopání do nohou, což ale nemá vůbec nic společného s vyprávěním historie. Je vidět, že v Životě se už autoři naučili, jak to dělat. ()

Džejkop

Další ze série Byl jednou jeden... tentokrát ze světa historie. A opět je to nenapdobitelné, zábavné a ještě k tomu poučné. ()

jezurka42

Asi jediný animovaný seriál, který vás pobaví i poučí. Jelikož jsem stále na základce, hodně nám to učitelé pouští, když nám něco chtějí zábavně vpravit do hlavy... 95% ()

Linda.csfd

Historie je fakt strašná nuda, ne však v tomto legendárním francouzském podání. Zejména pro děti je to použitelnější než jakákoli učebnice dějepisu a to i v případě, že má dostatek obrázků. Navíc oceňuji hudbu a líbí se mi český dabing. ()

balba

Vynikající seriálek pro děti.Seriál obsahuje spoustu pěkných scén a hlavně je pojat humorně.Myslím , že i dospělí člověk se na "Byl jednou jeden člověk " rád podívá. ()

Jonash87

Skvělé provedení, atmosféra světa, jenž se uvnitř každého z nás odehrává, dobrý dabing. Na každý další díl seriálu jsem se jako malý neuvěřitelně těšil, neboť každá epizody byla vcelku originální a napínavá. Nebylo by od věci pouště to na každé základní škole v hodinách biologie či přírodopisu... ()

Attta

Z celé série Byl jednou jeden je tenhle můj nejoblíbenější. Tohle je prostě nadseriál pro děti, protože nejen si dokáže získat dětskou pozornost, ale dokáže dotyčného skvěle zabavit i pobavit. Dokonce, i teď v dospělosti bych se na to klidně podíval. Velice naučné, skvěle se na to dívá, a skvělá hudba:) ♪♫ Jasných 5 ***** :) ()

Cheeter

Už jako malý jsem měl tento seriál velmi rád. Když jsem jej nyní s odstupem viděl znovu, tak se mi leccos připomněl. A překvapila mě jistá nevyrovnanost dílů. Některé jsou zpracovány výborně, jiné už tak ne. Dalším, a to pochopitelným problém, je jistý frankocentrismus. Jinak za mě dobře použitelná školní pomůcka. ()

MarekT

Dějepis mám rád a tak jsem tento seriál z edice "Byl jednou jeden..." hltal asi nejvíce. Ach ty časy, kdy jsem nejprve v sobotu ráno sledoval Novu a Disneyovky a pak přepnul na ČT a tam tohle... Nebylo by od věci dát reprízu. ()

sir-dave

Vynikající naučný seriál pro děti. Kdyby tohle pouštěli v hodinách dějepisu, tak se do té školy i těším :-) ()

Lachtaan

Jako letitý milovník dějepisu jsem z celé francouzské sady seriálů Byl jednou jeden.. měl ten o lidské evoluci definitivně nejraději a teď, při psaní komentáře, mám nesmírnou chuť si po x letech některou z epizod znovu připomenout. ()

Wallas

Má nejoblíbenější epizoda - Zuby. "Člověk" je nejlépe zpracovaný, ostatní jsou až příliš okatě edukativní. ()

Tyny

Tenhle seriálek nám jsou učitelé schopni pouštět i na střední škole, což už asi znamená, že není až tak k zahození. Super. ()