Byl jednou jeden... život

• Francie Il était une fois... la vie (více)

Francouzský animovaný seriál pro děti o stavbě a funkci jednotlivých orgánů lidského těla... Zveme vás na dobrodružný výlet za poznáním lidského těla. V tomto animovaném seriálu se dozvíte, jak fungují buňky, srdce, mozek a všechny další tělesné orgány. Byl jednou jeden život je francouzský vzdělávací animovaný televizní seriál z roku 1987, jehož úkolem bylo přístupnou formou zprostředkovat divákům (zejména těm mladším) stavbu a funkce jednotlivých částí lidského těla. Jednotlivé procesy v lidském organizmu představují různé postavičky či mechanismy, plnící mnohé úkoly. Seriál se řadí k nejúspěšnějším dílům tohoto druhu v historii, dočkal se nadabování a odvysílání v desítkách jazyků, včetně češtiny. Má 26 epizod, jeho tvůrcem byl Albert Barillé, který vytvořil rovněž další seriály v podobném stylu, avšak s jinými tématy (například o historii lidstva či o vesmíru a o vynálezech a technice). (Česká televize)

Bojinda

Tisíc podob život mívá, kdo je chce znát ať se dívá... ...pochopí, že to pravé je žít, jen žííííít. Skvělá pomůcka pro hodiny přírodopisu. ()

Awesomer odpad!

Když si vzpomenu na odpornou znělku a vlezlé zpracování, tak se o mě pokoušejí mdloby... Rádoby vtipné a ještě jednou, tak NESKUTEČNĚ VLEZLÉ. HNUS! ()

Plechovka95

Možná jako malého caparta mě to bavilo,bylo to krásně barevné,buňky a všechno roztomilé,ale časem se mi to zprotivilo,možná pro to,že to furt jeden čas někam cpali. Rozhodně jako dobrá vyučující pomůcka pro dítka školou povinná avšak pustit si to večer a odpočívat u toho po pracovním dni..nene. ()

Kika5199

Rozprávka pre školákov. My v škole to pozeráme skoro na každej biológií! Ale je to veľmi pekné a taktiež súhlasím s Momo_desu škoda že také niečo nieje aj o dinosauroch ()

GRl3V odpad!

Já se omlouvám všem co tu nostalgicky vzpomínají a házejí pěti hvězdami, ale mě tenhle seriál vždycky strašně rozčiloval, mnohem radši jsem měl obrázky bílých krvinek v učebnici než nějaký létající policajty, tenhle seriál je prostě tak stupidní až z toho bolí hlava za mě jasnej Odpad ()

Uriziel

Výtečná forma, jak do dětí dostat nějaké znalosti o lidském těle a to formou zábavy. Rád jsem tento seriál sledoval. ()

Dr.Zed

Bombastický seriál, poučný a přitom veselý a zajímaví. Protože byl naučný, pouštěli nám ho i na škole. Francouzský tvůrci udělali velmi kvalitní kultovní animovanou pomůcku pro školy ale i pro vzdělávání dětí. Dobrodružství krvinek, obraných látek a jiných různorodých látek v těle. Ale mým hrdinou byl vždy poručík Baculík. Myslím že zatím nebylo uděláno něco podobného, co by tento seriál mohlo čímkoli trumfnout a pokořit. ()

Krissst

Nejlepší seriál pro děti i dospělé. Hravě a do detailu vás naučí poznat celé tělo. Ráda jsem se na něj dívala jako malá a přišel vhod dokonce i při skládání maturitní zkoušky z biologie, kdy mi seriál opravdu pomohl pochopit složité učivo. ()

Miriablo

Nechci mudrovat že něco takového dnes chybí, protože přehled nemám, ale pokud ano pak je to s podivem. Takhle populární a všemy známý seriál by měla mít každá generace. Dodnes si pamatuju a dodnes miluju. 5* objektivně i když člověk odmyslí nostalgii. ()

copterfish odpad!

Je to tak kokotský a otravný,že ůplně pokaždý když to vidim,začne mě bolet hlava.To už je lepší podívat se na normální dokument kde je vidět krev a vnitřnosti,to je totiž krutá realita! ()

SeeSaw

Doposud jsem se nesetkal s lepší vzdělávací sérií než Byl jednou jeden..., a pochybuju že někdy nějaká lepší bude. Nedokážu vyzdvihnout jednu nad druhou tak hodnotím první kterou jsem viděl. 10/10 ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč