Mladý student práv si přivydělává v nemocnici, kde pracuje jako noční hlídač. K jeho smůle se jeho nástup do práce kryje se dnem, kdy neznámý sériový vrah začne terorizovat město. Všechny stopy totiž vedou právě k němu. Policie stahuje smyčku a on se stává hlavním podezřelým. Aby očistil své jméno, musí si zachránit život: pravý vrah je mu totiž v patách. (oficiální text distributora)

gumolit

Originál je oveľa lepší !!Nechápen načo ten istý režisér točil remake svojho filmu ale asi pre blbých amíkov , ktorí to inak europsku tvorbu neberú.Potešía hlavne herci , niektorí sa stali až časom hviezdami /Graham,Brolin/ ale film je najlepší len v nemocnici inak moc nefunguje a vraha spoznáte už na začiatku.Radšej originál , ()

korbitch22

Ze začátku nadějný a atmosferický thriller, který totálně pohřbí obyčejná pointa, která navíc ke konci změní film na nesnesitelnou píčovinu, plnou stupidního chování postav a imbecilních dialogů.Začátek za 4*, konec odpad, že bych zvracel v křeči ještě tejden.Diplomaticky 2* a ironický škleb, smíchaný s nepochopením a nasraností.40%. ()

Karlos80

Lehce nadprůměrný emotivní thriller s hororovými prvky ..Dusná atmosféra nočních reálů pochmurné nemocniční budovy, dovedné manipulování s napětím a falešnými stopami. Velmi kvalitním prvkem filmu je i samotná živá hudba..Nevím, co máte proti samotnému dramatickému finále, podle mého se povedlo a zas tak průhledné a laciné nebylo..Tipoval jsem tři osoby a nakonec jsem se zmýlil. :-( Povedený film v hlavní roli s Ewanem McGregorem (student práv Martin) a Nickem Noltem (detektiv Cray), který nepředvedl zas až tak vyjímečný výkon, ale strach a nejistota z něj opravdu sršely..Dobrá byla i labilní sedmnáctiletá prostitutka Joey (Alix Koromzay) ve scéně v restauraci:-) ()

T2

Na prekvapenie je príbeh o strážcovi nemocnice a jej temných zákutiach zaujímavý, dokonca zručne natočený kde miestamy slušne stúpa napätie a navodí sa dosť hustá až skľučujúca atmosféra aká sa len málokedy vo filmoch docieli. Možno trošičku málo doladiť príbeh aby to nebolo miestamy také bezhlavé a ju tu strhujúci thriller ale aj tak v celku je to slušný nadpriemer s výborným hereckým prejavom od vyplašeného strážcu Ewana McGregora a jeho bláznivého kámoša Josha Brolina. ║Rozpočet $-milionovTržby USA $1,179,002Tržby Celosvetovo $- ()

Gary

Hodně hodně ujeté. Ze začátku napínavé a zajímavé. Druhá polovina se týkala spíš klišovitosti. Ewan McGregor je sympatický. A Nick Nolte ? Tak to opravdu nevím. Jeho výkon byl na hranici opravdového bláznovství a karikatury s přehráváním. Vážně nevím. Spíš ta karikatura. Brad Douriff spíše klasický ve výběru role. A John C.Reilly ? Cha. Tenhle štěk na nic mohl hrát klidně i Vladimír Čech. ()

• Na záhadné fotografie na nástěnce je Lewis Thornton Powell, který byl komplicem Johna Wilkese Bootha, při vraždě amerického prezidenta Abrahama Lincolna. Stejná fotografie byla použita i v původním filmu Nattevagten (1994). (Chatterer)
  • Film je americkým remakem o tři roky staršího dánského Nattevagten stejného režiséra. (oLí)