Kaskadér Colt Seavers (Ryan Gosling) býval hvězdou svého oboru, dokud se při jedné obzvlášť náročné akční scéně cosi nepokazilo. Následkem nekontrolovaného pádu z velké výšky skončil Colt s pošramoceným tělem i egem. Rozhodl se dát filmovému průmyslu definitivní sbohem, a dokonce kvůli tomu dal kopačky krásné a nadějné režisérce Jody (Emily Blunt). Po roce poflakování mu ale otrne, a tak celkem vděčně přijme nabídku ambiciózní producentky na roli dubléra akční hvězdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) v připravovaném ambiciózním sci-fi filmu. Když se ale dozvěděl, že ten film točí jeho bývalá láska Jody, určitě si řekl: „Kdybych to býval věděl, tak bych sem býval nechodil.“ A to není jediný malér. Celé natáčení míří do kytek, protože klíčový herec Tom Ryder se vypařil neznámo kam. A Colta pověří jeho nalezením, protože umí rány rozdávat i přijímat a nikomu nebude chybět, když i on náhodou zmizí. To vše rázem postaví Coltovy životní priority na hlavu. Uvědomí si, že mu svět filmu strašně chyběl, že režisérka Jody je jeho životní láska a že když nenajde hvězdu jejího filmu živou a práceschopnou, možná jí to zničí kariéru. Na jednoho obyčejného kaskadéra je to hodně slušná nálož. Protože jak sám říká: „Nejsem hrdina, jsem jen dublér.“ (Cinemart)

TR00P

Po loňské Barbie, kde hrál Gosling vedlejší postavu, se nyní přesouvá do role hlavní, aby nám ukázal zákulisí kinematografie, kaskadérského dublérství a získal zpět svojí bejvalku (Blunt). Kaskadér si bere námět ze stejnojmenného seriálu z 80. Děj nemá nějak extra silnou zápletku, což zas tak nevadí, protože to vynahrazuje perfektní práce s kamerou, skvěle namíchaný soundtrack, který vychází taktéž z 80. hudby, a také pár skvělých easter eggů. 8/10 ()

Hlubinix

Musím vás uklidnit - Kaskadér krásně splňuje to, co od něj očekáváte. Je to skutečně ten milý, hláškami a akcí nabitý film, který nezaškodí jednou za čas vidět. I když ho v mých očích zastínila třeba teď Furiosa, kterou bych hodnotil určitě jako lepší akční film, nemám tomuto snímku moc co vytknout co se akčních komedií týče. Je na něm totiž opravdu vidět, že ho vytvořil člověk, který se velmi dobře vyzná ve světě kaskadérů a umí vytvářet skvělé akční scény. Příběh všech dějových linek sice skoro okamžitě hodíte za hlavu (tedy aspoň já jsem tak učinil), ale to vám vůbec nezkazí zážitek z celého filmu, jelikož o to tu opravdu nejde. Celou akci jsem ocenil už jen proto, že ty akční scény, které se natáčely ve filmu, byly i v realitě natočené bez větších vizuálních efektů. A právě tento fakt tvoří skvělou pointu filmu. Pro ty, co by to možná nevěděli, je vše ukázáno v závěrečných titulcích. Tam je i vidět, jak se natáčela scéna v kontejneru. Já jsem to již věděl před zhlédnutím filmu, ale kdyby tomu tak nebylo, tak bych byl mírně zklamaný, jelikož zrovna této scéně se dá vytknout to, že vypadá, jakoby byla dělaná pomocí vizuálních efektů. Nevím, čím to je, jestli různými drobnými efekty přidanými v postprodukci, nebo kvůli celkové absurditě scény, ale tento moment bych označil za jedinou slabinu filmu, kterou se mi teď daří najít.Kaskadér je zábavný a akční film, který potěší všechny fanoušky žánru. Přestože příběh není jeho silnou stránkou, většinově autentické akční scény a celková atmosféra z něj dělají velmi příjemný zážitek. ()

Samik.

Ryan Gosling, známý svou všestranností a schopností vnést do postavy hloubku, se v roli kaskadéra snaží, ale i jeho snaha nemůže zachránit tento projekt před totálním propadem. Jeho výkon je solidní a jasně ukazuje jeho talent, ale je jasné, že ani on nemůže zázraky, pokud scénář a režie selhávají. Scénář je slabý a zcela se opírá o vyčpělé klišé a nezajímavé zápletky. Film se snaží zachytit drsnou realitu kaskadérského života, ale místo toho se zaměřuje na přehnané dramatické momenty, které působí nepřirozeně a nevěrohodně. Příběh se stává předvídatelným a nudným, což je škoda, protože měl potenciál nabídnout něco zajímavého o světě kaskadérů. Ačkoliv kaskadérské výkony jsou technicky precizní a dobře natočené, jejich efektivita je zastíněna nedostatkem originálního a vzrušujícího obsahu. Film se pokouší vyniknout vizuálními efekty a akčními sekvencemi, ale když je základní příběh tak slabý, žádné množství ohromujících kaskadérských triků nemůže zachránit celkový dojem. Kaskadér" je zklamáním, které selhává na všech důležitých frontách – od slabého scénáře až po nevyužitý herecký talent. I přes úsilí, které bylo evidentně vynaloženo na technické aspekty a herecké výkony, film nedokáže nabídnout nic víc než prázdný zážitek. Ryan Gosling si zaslouží lepší projekt, než je tento, a fanoušci by možná raději hledali jinde, pokud chtějí vidět film, který skutečně stojí za to. ()

AtemuLukas

Klasický romantický film, kde on miluje ji, ona miluje jeho, ale hazejí si klacky pod nohy, aby tam alespoň nějaká zápletka byla. Jako nevím, asi jsem od toho čekal něco jiného. Tenhle film je prostě mix několika žánrů. V jednu chvíli se to chová, jako romantický film, ve druhou chvíli zase jako komedie a nakonec zase jako krimča, kde pátráte po zmizelé hvězdě. Jako Blunt a Gosling jsou sice dobrá dvojka, ale stejně se mi asi víc líbil Gosling v Blade Runneru. Tím nechci říct, že by tento film byl špatný, jen mi dost vadilo střídání toho žánru. Chápu, že to má být film pro páry a tak tam musí být romantická část, aby se to líbilo ženské populaci a část která se musí líbit té pánské. Osobně bych radši, kdyby to byl klasický romantický film. Na druhou stranu ta scéna s jednorožcem a čipovou kartou mě přeci jen trochu pobavila. Pokud to shrneme, tak má ten film svoje mouchy? Ano má a není jich málo. Jako masterpiece to opravdu není, ale pokud hledáte film na dlouhý  odpoledne, nebo večer se svoji polovičkou, pak je Fall Guy ta správná volba. s hodnocením balancují mezi 65 a 70%. Ale asi takových slušných 65%. ()

Adamos__

V dnešní době je filmová meta nastavená na vážná tříhodinová dramata která mají za účel sklidit co nejvíce oscarů v nejrůznějších kategoriích, a spoustu z nich zapomíná na to jediné proč na filmy koukáme, a to zábavu. Zábavu kterou nám může nabídnout klidně i na první pohled prostší, béčkovej akčnák. No a natočit v dnešní době zábavnej akční film, kterej není jenom pouhou kopírkou Jamese Bonda nebo Mission Impossible ale dokáže přinést něco svěžího je dneska fakt málo. Proto jsem tak moc rád za Kaskadéra. Tak hravý a unikátní béčko umí v dnešní době natočit snad jenom Leitch a svět prostě potřebuje víc režisérů s takovou vervou a drivem. Úžasné nakouknutí do života kaskadéra který musí využít svoje kaskadérské zkušenosti k tomu aby zachránil nejen natáčení velkofilmu ale i vztah se svojí životní láskou. Romantická vsuvka funguje ve filmu hezky jako hnací motor příběhu a chemie mezi Goslingem a Blunt je bezvadná. Přidejme k tomu ještě dobře natočený akční scény které jsou lehce přitažený za vlasy a máme film který není jen super akčnákem na odreagování ale i okrajovým nakoknutím do světa filmové produkce a natáčení akčních sekvencí. No a hlavně, a to je důležitý, je to zábava. 8/10 ()

ROTUJICIPIVO

Kaskadér ukazuje práci kaskadérů a musim říct, že mě příjemně překvapil. Má to přes 2 hodiny ale pocitově se to zdálo tak na hodinu a půl, hlavně v druhý polovině filmu se to rozjelo a bylo to napínavý. Je tam dost vtipnejch scén, moje oblíbená je, když Colt píše Judy: Mám průjem Ne průjem ale průser  To mě dostalo. Vaděj mi tam ty romantický části, jako rozumim tomu, že to tam bejt musí jinak by to nedávalo smysl ale mohlo by to tam bejt míň. Určitě doporučuju tomu dát šanci, film je zajímavej hlavně proto jak to ukazuje tu práci kaskadérů. Napínavý, originální, moc romantický 8/10 ()

sml41

film neni az tak uchvatny ale odhliadnuc od všetkeho toho "humbuku" ...česť všetkym kaskaderom vdaka, ktorím su filmy vypeckovane ....a to pridava tomuto snimku pridanu hodnotu. ()

Tucne.prasa odpad!

Hviezdne obsadenie a soundtrack, ale: plytký a nezmyselný scenár, slabučké herecké výkony, žiaden humor. Čo to malo byť, paródia na komédiu? Či červená knižnica? ()

Hugo_Stigliz

Velké očekávání následovalo velké zklamání. Melancholicky jsem při sledování úvodní znělky Universalu vzpomínal na Zvíře a představoval si Emilku, zavěšenou do gorily, jak se houpá na liáně a něco špitá tou její uhlazenou britskou angličtinou. Nu dobrá, byla to jen fantazie… Takže realita - po seznamovacím, celkem vtipném úvodu jsme se dozvěděli základní údaje o hlavním hrdinovi a jeho ánsámblu. Pak jsem čekal akci a přišly jen kýble nudy a cituplné, uvědomělé, no spíš přiteplené dialogy. Nato zčistajasna akce a lehoučký posun v ději a zase nuda, nuda a nuda plus stejné dia/mono logy. Už už jsem chtěl jít do sprchy a zbytek filmu si nechat vyprávět v tak dvaceti vteřinách od manželky, avšak zčistajasna začal zase jakýsi dějový zvrat a akčně-kaskadérský kousek, který chatrný děj posunul o ždibec dál. Když se mělo střílet, mluvilo se.. když se mělo mluvit, tak se střílelo.. Celé mi to přišlo jak když pejsek (Vávra) a kočička (Šteindler) dělali dort.. Dej tam špetku akce, vraž tam hrnek romantiky, prdni hrstku uvědomělého woke Hollywoodu, hmmm i kaskadér může mít něžnou a chápající duši… ale výsledek : zpackaná šlichta.. Zklamání.. ()

Nigfire

Asi jsem vůbec nedostal to na co mě trailer nalákal. Na místo akčnáku plnýho vtipných hlášek Béčkového ražení a Ačkového provedení jsem dostal trapnou slaďárnu plnou nevtipných hlášek a klišoidních dialogů. Kdyby byla zápletka ještě o fous blbější, myslel bych si, že ji někdo sesmolil za jeden večer v hospodě u pátýho škopku. ()

forrestwall

Hitovka od KISS mě vtáhla hned na začátku do děje, který mě, díky skvělé akci, udržel na zadku celých 146 minut. Dokoukal jsem i titulky. Tenhle biják je pro mě výborné řemeslo, ukazující skvělé řemeslo. Když chce někdo natočit výjimečnou a uvěřitelnou akci, kaskadéry prostě musí mít. Jsou nepostradatelní. Sám jsem k téhle práci přičichl, když jsem trénoval pod taktovkou Jardy Tomsy. Býval bych i zůstal, kdyby mi Zdeněk Srstka nenaháněl tehdy hrůzu :)) Ryan a Emily famózní. Je skvělé, že stále rostou a mají co nabídnout. Akce při výtečné kameře zaručuje podmanivou zábavu, která se nevidí tak často. Osobně mě ale trochu mrzí, že je tam dost hysterie. Zbytečně vypjaté scény a přehrávání nejsou potřeba. V tomhle ohledu byl lepší pro mě film Hooper, vykresloval jasně postavy a měl víc uvěřitelnosti. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí