Nevrlá samotářka si poklidně žije jenom se svým psem. Když ale za bouře sousedům někdo unese dcerku, pustí se do boje proti přírodním živlům i vlastní temné minulosti. (Netflix)

Heywood

Tak to bylo překvápko. Některé záběry exteriérů byly naprosto úchvatné. Příběh měl hlavu i patu se zápletkou, která vylézala postupně a gradovala. Na nic si to nehrálo a i bojové scény jsou spíše komorní. Hlavní záporák je v typickém módu zoufalce a nenávistného člověka, který viní celý svět jenom ne sebe, kompars okolo byl přijatelný, konec očekávaný, ale neměl to patetické přehrávání. Rozhodně to nebyl film, při které si snadno odskakujete pro pivo, pak brambůrky, pak zmrzku na špeijli a o nic jste nepřišli. Nehledejte v tom žádné rambiády, protože RAMBO je jen filmový kýč a tohle nechtělo být kýčem, ale "jen" akční kriminálkou. Za to "jen" 70%. ()

Sopholojong

A ocenenie za "Najnelogickejsi mainstreamovy film roku" vyhrava Lou... Ak som nedavno pisal ohladom Butlerovho "Plane" ako o pocte "willisovkam", takto tento paskvil je cista "chuck-norrisovka" so vsetkymi moznymi zapormi. Dochodkyna porazajuca v chatke dvoch (jedneho stokiloveho) vycvicenych zabijakov, samovrazedkyna, ktora ma zrazu potrebu zit a zachranovat, vybuchnute auto po minutach stale horiace v intenzivnom dazdi (ten viditelne umely)... k incidentu s padom "kanonoveho" rebrika a finalovej bitke s "drevenym klackom" sa ani nejdem vyjadrovat. Samozrejme nechyba helikoptera, dobry stary polda, rodinne morality a uplne "akoze" twistova koncovka. Dve vahajuce hviezdy za oscarovu, v mode "The Hunted" hrajucu Allison a za ten jeden az "fordovsky" zaber pohladu z verandy so psom do zadazdeneho lesa s prebleskujucimi slnecnymi "paprskami". ()

futislav

Docela povedená akční babička. Jedna hvězda dolů za poněkud nudné povídací pasáže. Ale má to děj, je to napínavé a uvěřitelné. Takový sešlejší Rambo v sukních. Dobrá oddechovka ! Moc nechápu ta hodnocení odpad. Á ha, neměla barevné elasťáky a to se v určitých věkových kategoriích neodpouští. ()

horskejvlk

Nečekal jsem nic jen kravinu. Dostal jsem alespoň pěknou přírodu a celkem svižné tempo. Jinak je film na dopolední oddechovku, jednoduchý námět a scénář. Jedině co vás naláká jít se podívat do přírody. ()

Zagger

trochu slatanina, holt netflix, Allison Janney super vykon... jeste jsem videl dnes 2 jine filmy a vubec si nepamatuju jake, takze o kousek nadhodnocuju, protoze tento me bavil, a asi si ho i na chvili zapamatuju ()

Jirkacek

Snímek s jednoduchým názvem Lou z roku 2022 jsme si doma vybrali z nabídky společnosti NETFLIX tak nějak ze zoufalství, jelikož jsme chtěli nechat odpočinout naše mozky, lehce je vypláchnout a nad ničím moc nepřemýšlet, což se povedlo na výbornou. Zároveň jsme si chtěli užít trochu napětí a kombinace žánrů Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller se zdála být dobrou volbou. A tak se jednoho pošmourného listopadového večera tento americký film rozběhl na obrazovce naší TV a my jej sledovali v pohodlí obýváku ze sedačky, ovšem hrdinové snímku nic takového nezažívali. Naopak. Příběh se odehrával v roce 1986 na odlehlém ostrově Orcas Island ve státu Washington, kde samotářským životem se svým psem Jaxem žila starší Lou (Allison Janney). S lidmi se potkávala většinou pouze během nákupů v 16 kilometrů vzdálené vesnici, ale vždy se chovala nevrle a odtažitě a to i ke stárnoucímu šerifovi Rankinovi (Matt Craven), který se jí jednou pochlubil měděným náramkem. Ten mu pomohl s artritidou, kterou trpěla také Lou, ale vůbec mu nevěřila a odjela svým autem domů na samotu v lesích. Tam se setkala se s Hannah Dawsonovou (Jurnee Smollett), která si od vitální stařenky pronajala menší domek na jejím pozemku a chtěla po ní nájem. Svědkem rozhovoru byla dcera Hannah a předškolačka Vee, která se často ptala na to, kdy se vrátí její tatínek Philip (Logan Marshall-Green). Jenže ten před třemi měsíci zahynul při nehodě a tak Hannah nadbíhal Chris (Greyston Holt). Jenže jednoho dne, zrovna když Lou napsala dopis na rozloučenou, v němž dům a peníze odkázala Hananh a chtěla spáchat sebevraždu, zničehonic se mrtvý Phlilip objevil na ostrově a Chrise zabil. Pak při silné bouřce unesl svou dceru Vee a prchal pěšky lesem, přičemž holčičku táhl v kočárku za sebou. Událost vzápětí zjistili Hananh, která se během únosu snažila nahodit elektrický jistič a pak běžela k Lou, aby si od ní mohla zavolat. Jenže telefon nefungoval a tak se obě ženy pustili do stopování únosce na vlastní pěst. Lilo jako z konve a ozbrojené ženy sledovaly stopy Philipa, který sloužil jako voják u zelených baretů, takže tyto fakta slibovala zajímavou zápletku. To se také stalo, neboť jsme se záhy dozvěděli, že Lou bývala agentkou CIA a tak bez problémů zabila dva únoscovy komplice, kteří na něj čekali v chatce u jezera. Pronásledování pak pokračovala až na mořský břeh a vše vyvrcholilo u majáku, přičemž se do souboje zamíchal i šerif Rankin a vrtulník CIA. Jako vždy si výsledky závěru filmu už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o potencionální zážitek, ale mohu prozradit, že film byl docela slušný a tak mne docela překvapilo nízké hodnocení zde na ČSFD. Ano, žádná díra do filmového trhu se nekonala, v podstatě byl děj velmi jednoduchý, ale nechybělo v něm pár zajímavých překvapení, které se týkalo rodinných vztahů účastníků honičky. A tak těch 107 minut strávených u obrazovky nebylo rozhodně ztraceným časem, čemuž odpovídá i mé konečné hodnocení. Suma sumárum, snímek Lou ode mne získal tři loudavé hvězdičky ***. () (méně) (více)

sml41

psychopat by za takychto podmienok konal inac....ale musi kecať prostosti aby ťahal cas filmu, film bez napadu či zvratu... a predvídateľny koniec....  je to taka dalsia klasicka sračka od Netflixu, ktorá nic neprida len uberie čas zo života ()