Ctižádostivý umělec Jabari lavíruje mezi úspěchem a láskou. Přestěhoval se totiž do vysněného bytu na Manhattanu, kde mu do oka padla holka odvedle. (Netflix)

Aljak

Vzhľadom na to vysoké hodnotenie som čakal niečo fakt super. Ale keď sa tak nad tým zamyslím, tak ten scenár vyniká jedine tým, že je to prenesené do animovanej kompozície. Príbeh má rovnakú schému ako drvivá väčšina romantických komédií, takže toto rozhodne nebola prednosť tohto filmu. Animácia vo svojej vizuálnej podobe nebola tiež môj šálok kávy. Jediné, čím ma to zaujalo bol ten 18+ feeling, ktorý v animákoch (tých ktoré nespadajú do pornopriemyslu) nie je až tak bežný. A ešte by som rád pochválil aj dialógy, ktoré boli tiež celkom fajn. No ako celok je to tak na hrane 2 a 3 hviezd, avšak za tú romcom schému sa prikláňam k 2*. ()

BOURQUE

Vizuálne solídna práca, animák s nekonvenčnými prvkami. Príbehovo však veľká porcia klišé, ktoré neobsahuje ani jednu časť, ktorou by dokázala aspoň trochu prekvapiť. Inými slovami, vizuál nad obsahom. Škoda, že Jabariho kreslená postava nedostala väčší priestor. Pre Kida Cudiho je to režijný debut, po ktorom budete mať spíš zmiešané pocity. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

DJ_bart

Čistě autorský projekt Scotta Mescudiho [známého pod svým uměleckým pseudonymem Kid Cudi] k jeho novému hudebnímu albu, koncipovaný jako klasická romance s famózním animačním stylem alá Spider-Verse. Chybí tomu výraznější energie, nějaká koherentní vize, a nekonvenční forma je zde nadřazena relativně konvenčnímu/monotónnímu obsahu, ale ono to vůbec nevadí, protože i tak jde o víc než zajímavý artový zpestření. ()

Fiftis

Tak sa zdá že niečo konečne prekonalo moje obľúbené Chico & Rita. Máme tu animák s ešte krajšou animáciou, avšak niekedy kazí dojem akoby malý framerate - sekanie. To je ale všetko čo sa týka nedostatkov filmu. Aj keď je dej zo súčastnosti, vďaka svojej animácií pripomína mne tak srdcu blízku budúcnosť. Najpríjemnejšie na celom tomto diele je hudba. Áno, je tam čisto černošská hudba, ale žiadny gangsterský rap. Snáď všetky mega songy sú od Kida Cudiho, ktorý daboval v originále aj hlavnú postavu. O hudbe by sa dalo písať hodiny. Celkovo snímku nadhodnocuje do výšin. Kid používa často vo svojich piesňach elektro tóny a vysoké basy, čo je zase ďalšia moja šálka kávy a ktoré len dopĺňajú pocit hudby budúcnosti ako aj spomínaný dojem, že je snímka akoby okolo roku 2050. Proste čo song to orgazmus, za zmienku stojí pieseň In Love. Postavy sú sympatické, obzvlášť som i obľúbil Meadow, ktorá je dokonalá po každej stránke. Po druhom pozretí môžem v pohode napísať, že za rok 2022 sa u mňa jedná o najlepší film - hudobný, romantický a animovaný. ()

NorseSword24

Krásny film s krásnym dejom a krás... peknou animáciou. Jednoduchý ale super príbeh o láske. Ja romantické filmy fakt nemusím lebo už teraz vám viem povedať ako to skončí. A tento film nie je výnimka. Vedel som ako to skončí, ale, proste si ma to chytilo viac. Neviem povedať presne čím lebo je tu viac vecí čo sa mi ľúbili. Či už ta animácia, postavy, estetika, hudba ktorej žáner fakt nemusím ale album pre tento film sa mi neskutočne ľúbi. A to už je čo povedať keď sa mne zaľúbi moderná rapová hudba. A tiež scény kedy nás film dá do "kozmického" stavu, kde ta hudba tiež dosť udiera... no bomba! Jedine čo mi vadí je úpadok v 3/4 filmu, kedy sa dej dostane do stavu "na dne". Tam upadlo tempo čo je pochopiteľné ale mne to proste nejak vadilo. Ale inak jeden z najlepších filmov roku 2022 a keby ho mám charakterizovať tak len poviem... Krásny ()