Rekonstrukce proslulé akce z roku 1960, při níž izraelská tajná služba unesla z jihoamerického exilu jednoho z nejhledanějších válečných zločinců. Adolf Eichmann (Robert Duvall), který organizoval genocidu Židů, žije pod cizím jménem v Argentině. Na základě podezření o jeho skutečné identitě přicestuje do cizí země skupinka agentů. Totožnost masového vraha je ověřena podle data jeho sňatku i dalších indicií. Pečlivě připravený plán se podaří uskutečnit, nastane však problém, jak dostat vězněného muže přes hranice... Ilustrace průběhu únosu se prolíná s konfrontací mravně otrlého Eichmanna a zdrženlivého šéfa komanda (Arliss Howard). (Febiofest)

Agnostik

Tak tohle je přátelé opravdová filmová lahůdka pro fanoušky a příznivce válečné historie a faktu.¨Dokonale a sugestivně natočená rekonstrukce o dopadení jednoho z nejhorších nacistických bastardů a vrahů v dějinách lidstva.Příběh ukazuje pečlivé plánování a akci o dopadení Mossadem s rozhovory agenta/hlavního hrdiny/ a Eichmanna kterého velice bravůrně předvádí vynikající herec Robert Duvall.A propos nechápu že je tak výborný snímek v distribuci nesehnatelný,což je velká škoda. ()

gizi

Jde o finančně nenákladný TV film, který není rozhodně plný akce, přesto přináší silný divácký zážitek. Zpracování totiž působí velmi realisticky a dialogy Eichmanna s agentem stojí za to. 80%, 30.5.2016. ()

zip77

Tahle brečka ve mě vyvolala zájem jak to bylo doopravdy. Při mnoha scénách jsem netušil neni-li to nějaká parodie. Jak třeba dostali E. ta ten záchod WTF? ()

Doffy

Další skvělý důkaz toho, že napínavý film se dá natočit i bez mnohamilionově drahých akčních scén. Vzájemná interakce mezi Eichmannem a hlavním hrdinou je opravdu zážitek, kdy si celou dobu řikáte, jestli hlavní hrdina nakonec zapochybuje nebo ne. ()