Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Série děsivých událostí přivede nesourodou trojku (John Boyega, Jamie FoxxTeyonah Parris) na stopu hanebného vládního spiknutí. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (49)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Pozitivně na úvod - rozhodně to není stylově tak zaměnitelné jako ostatní současná produkce Netflixu. Bizarní mix sci-fi motivů z Get Out a The Cabin in the Woods utopený v jakože humoru - pravděpodobně proto, aby existovala výmluva, že celá zápletka nedrží úplně logicky při sobě. Nesmysly se vždycky líp zakecaj v komedii než v seriózní scifárně. Průser ovšem je, že skutečně vtipné mi to nepřišlo v podstatě ani trochu, zdejší trojlístek hrdinů (drogový dealer, pasák, kurva) prostě nemůže být normálnímu Středoevropanovi fr sympatický. Místo upřímné zábavy tak nastupují v lepším případě rozpaky, v horším trapno. Za tři hvězdy, ať nežeru, ale po povedeném traileru asi každý očekával víc. Rotteny opět o level až dva mimo, ze zřejmých důvodů. ()

helloween93 

všechny recenze uživatele

Takhle nízké hodnocení? Klasicky rasistické Česko plné zahořklých lidí, pohrdajících černošskou kulturou. Po The Blackening další černošský zajímavý a neotřelý projekt, tentokrát překvapivě z produkce Netflixu, který sice narozdíl od The Blackening úplně nestřílí do černošských stereotypů ve filmech, jako že si spíš pohrává s otázkou problémů ve společnosti USA mezi bělochy a černochy. Zápletka o klonování mi zaujala už od prvního oznámení tohoto filmu. Komediální až satirické pojetí filmu prospívá, ačkoliv inspirace Jordanem Peelem je zjevná. Přiznávám, že ve scénáři jsou plot holes jak v okolí Bachmutu, ale tvůrcům nelze upřít snahu o zajímavý námět nepodobný Peelovým Get Out nebo Us. Boyega mi herecky nezaujal tolik, jako Jamie Foxx, kterému sedne snad jakákoliv role. Komu se líbí tyhle filmy s disturbing atmosférou a nevadí mu černošská kultura a způsob jejího vyjadřování, mohl by se mu tento snímek líbit. Nejlepší scénou je ta, kde za hudebního doprovodu rnb klasiky René & Angela - I’ll Be Good vyrazí gangsterské lowridery do boje proti governmentu :D Na rottenech má film přes 90% od kritiků i od audience. Ale v zemi kde na Netflixu vede nějaká česká sračka s Langmajerem nemá šanci They Cloned Tyrone zaujmout. 3* ()

Reklama

AnanAss 

všechny recenze uživatele

Je něco podivného ve městě to zdejším… hlavně tedy, když vidíte po ulicích pobíhat vaše vlastní klony! Na rovinu – po vydařených trailerech a stylových posterech jsem čekal více. Na druhou stranu to zase takový průser není. Sympatický retro vajb blaxploitationu sedmdesátých let se super hudebním doprovodem a na Netflix překvapivě povedený vizuál. Na Hromnice o den více se zde střídá s Truman show, Invazí zlodějů těl a Westworldem. Hlavní postavy zjišťují, že něco v jejich životě nehraje. Uvízli v časové smyčce nebo ne? Jsou součástí podivné reality show nebo experimentu? Jde o nějakou konspiraci? Vymaní se postupně ze svého Matrixu? A dalších otázek stále přibývá. Niggas a gangstas čtvrtě, strip kluby, laciné motely, tajné výtahy do podzemních laboratoří… a Jack Bauer ovládající krav magu. S postupem času je přeci jen už toho kecání dost a počáteční zvědavost se tak pomalu vytrácí. Ke škodě je také zbytečná délka bez výraznějšího finále. Komedie tam ve výsledku zase tolik není (v žádném případě nejde o výtku) a po většinu doby převládá příjemný mysteriózní nádech. Ideální doplněk při promítání grindhouse dvojice Planeta Teror/Auto zabiják a Tarantino bude mít z tohoto snímku určitě radost. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Tma. Jestli si budu z Oni naklonovali Tyrona něco po pár měsících pamatovat, tak to určitě nebude zajímavá hudba, originální scénář, herecké výkony nebo akce, ale tmu. Juel Taylor by si rozuměl s DC. Jinak je to zoufale nudná, příšerně přepálená srajda, která se někde před půlkou totálně rozpadne a do cíle ani nedoklopýtá. Boyega je ale dobrej... ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Já samozřejmě nechci nikoho urážet, zvlášť když danou osobu neznám osobně, ale člověk, stojící za scénářem k tomuto filmu, to musí být pořádný popleta. Ano, originalita se tomu tedy rozhodně upřít nedá, na druhou stranu ani nepamatuji, kdy jsem byl z nějaké zápletky tak znechucený a otrávený, jako právě v tomto případě. Touha přijít s něčím novým tu zkrátka naprosto zastínila její smysluplnost a zábavnost, takže ve výsledku se nejedná o nic jiného, než silně nedovařený úlet, který svým obsahem rozhodně nedokáže udržet ani diváckou pozornost a ani touhu po závěrečném vysvětlení, o co tu vlastně tvůrcům šlo, nehledě na to, že pokud to do toho konce někdo opravdu vydrží, tak ona pointa tomu už jen stejně dá onen pověstný poslední hřebíček. Škoda je to pak ovšem o to větší, že v ostatních ohledech They Cloned Tyrone funguje vskutku dobře. Postavy jsou zábavné a výrazné, stejně tak jako jejich herečtí představitelé, na čele s Jamie Foxxem, který si to celé užíval očividně nejvíc, stylově tomu pak nelze vyčíst už vůbec nic, neboť chuť blaxploitation filmů je z toho cítit snad z každého záběru, s tím se samozřejmě svezla i působivá atmosféra, tudíž mohu jen zopakovat, že tato podívaná je ryzí ukázkou případu, kdy forma nekompromisně rozdrtí obsah, který je ve všech směrech vážně totálně mimo. ()

Galerie (197)

Zajímavosti (17)

  • Erykah Badu znovu nahrála svou píseň z roku 1997 „Tyrone“ pro tento film. Některá slova ve verších byla mírně upravena, aby odrážela povahu filmového příběhu o rafinovanosti ovládání mysli. Například v jedné ze slok Badu zpívá: „And every time you come around, you gotta clone Jim, James, Paul and Tyrone,“ místo: „And every time you come around, you gotta call Jim, James, Paul and Tyrone.“ Píseň hraje během závěrečných titulků. (Johnny.ARN)
  • V jedné scéně na parkovišti se objevily dva vozy s poznávacími značkami „W3S33U“ a „WATCHNU“. Fanoušci upozornili, že tyto značky v překladu znamenají „Vidíme vás“, respektive „Sledujeme vás“. To je narážka na to, že celé okolí je pod dohledem. (Johnny.ARN)
  • V průběhu filmu jsou několikrát (například v 18. minutě nebo v 52. minutě) v pravém horním rohu obrazovky vidět tmavé skvrny, stejně jako při staré projekci v kinech. Účelem černých skvrn bylo, aby promítač věděl, kdy je třeba vyměnit kotouč. Jeden bod se krátce objeví několik sekund předtím, než je třeba vyměnit cívku, a druhý aby se přepnulo na další cívku. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama