Ve snímku V hlavě 2 společností Disney a Pixar budou mít diváci znovu možnost se podívat na to, co se právě odehrává v hlavě čerstvé teenagerky Riley. Dějí se zde velké věci – ve velícím centru probíhají neočekávané stavební práce, aby se sem vešli překvapiví noví hosté: zbrusu nové emoce! Radost, Smutek, Vztek, Strach a Nechuť, kterým se už dlouho dařilo mít všechno pěkně pod kontrolou, se ocitají v rozpacích, když se jejich společnost rozroste o další pocity. Jako třeba o Úzkost, která zde začne kralovat. (Falcon)

filipvrbik

Na rozdíl od jedničky je to více pro děti, ale i my dospělí si příjdeme na své... Je to jeden z nejlepších animáků, jediná nevýhoda je, že je docela potřeba vidět jedničku, jinak to vy a vaše děti ze začátku nepochopí.. jinak ce se týče Riley, stává se z níteenagerka a o slovo se hlásí nové emoce - zejména Úzkost, která se snaží dosavadní velitelku Radost upozadit, či doslova potlačit.. Ale jsou tu i další nové emoce, Závist, Nuda a Stud (a ještě cameo Nostalgie).. Sice se všichni snaží o Rileyino dobro, ale jak známo, cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly... Takže Riley sice válí v hokeji, má nové kamarádky chystá se na střední, ale musí svést boj ve své vlastní hlavě- čemuž docela rozumím (Úzkost a Stud a taky Smutek a Strach, to jsem celý já).. Děj je sice jednoduchý, ale nápaditá animace tomu hodně přidala, prostě ideální film pro děti (a ano rodinný film), ne jako některé uřvaniny poslední doby.. No a na konci je potitulková scéna, tak neodcházejte z kina (Závist, co jste oděšli, že?).. Jediné, na co si ještě počkám, tak na verzi na streamu v angličtině, to bude cool.. Viděno v kině 2D (cze dab.)...95% ()

jarmik

Je to vtipné, je to krásné, tak přece nebudu ubírat hvězdičky. Postaviček (emocí) je více než minule a všechny baví. Úzkost mi sice málem přivodila úzkost, ale jinak paráda. ()

Garch

Těšili jsme se velmi. Původní V hlavě byla opravdu síla. Nemohu hodnotit celou dvojku, když mě děti vzbudily, shodli jsme se, že to bylo napsané AI a natočeno tzv. na sílu. Přidané postavy - vlastnosti dospívání jsou natolik negativní, že jsem rád, že mé děti už mají pubertu za sebou. je mi líto těch mladších. ()

bobstock

V pokračování známých figurek v našich hlavách se tvůrcům minimálně nebo spíš maximálně povedlo zdvojnásobit celosvětové tržby na uctihodných 1,6miliardy dolarů a nevim čím to úplně je. Před osmi lety to na mě zapůsobilo jako úžasné edukativní, originální a zábavné divadlo pro všechny malé i velké diváky. V současnosti už v tom vidím pouze repliku opakovat úspěšné a ani příchod holčicí puberty tomu nic extra navíc nedalo. Přibylo pár dalších figurek, které se musí naučit spolupracovat a možná mnoho dětských otázek proč na jejich škole nehrajou hokej jako ve filmu a furt se jen učej blbosti k ničemu? Přišlo mě též, že se hrálo více na vážnější emoce a méně srandy. I když je pravda, že nepovedená puberta může být peklo po zbytek života beze srandy..něco o tom vim. Pixar odvedl standartně skvělou práci s animací a spolu s narvanou kasou můžou točit barevnou pohádku dál až do stáří samotné Riley zakončit životní cyklus a pokračovat dál u jejich potomků, ale to už zní trošku morbidně, umřít hlavní postavu v animáku pro děti by si asi nedovolili. :)  65% ()

mig20

4.5* Skvělý film. Ano, není to ničím extra originální, opakuje se víceméně jednička, ale to mi vůbec nevadilo. Celou dobu jsem se bavila a filmové vyobrazení fungování puberťáka mi přišlo opravdu trefné. Viděno v originálním znění. ()

TomasKotlant

Je cool, když je nějaká dvojka lepší než jednička. A tady bych řekl, že to výrazně platí. Pokud si jedničku správně pamatuju... * Jak se jmenovala ta cool ulítlá kapsička s TNTčkama? 🤔 * BioCentrál HK - jediná tamní projekce v originálním znění ()

Flopik

Tak za mňa skvelé pokračovanie, kde sme dostali viacej emócii v hlave a príbeh plný zábavy. Animácia opäť skvelá, pozerá sa nato dobre a stále sa niečo deje. Miestami V hlave 2 dokáže ponúknuť silné emócie, nemôžem sa však zbaviť pocitu, že jednotke to šlo lepšie. U mňa za 5*, ale keď si porovnám emócie pri jednotke tak 4* musia stačiť. Teším sa na trojku a ďalšiu etapu života Riley. ()

B.Wilde

Jak už tady padlo několikrát, tak i pro mě zůstává první díl jako ten top ze série. A ač jsem čekala, že dospělejší téma mi sedne o to víc, úplně to na mě nezapůsobilo tolik, jak jsem čekala. Samozřejmě zpracování bylo skvělé a opět bylo znát, že tvůrci přesně vědí co dělají... ale zároveň mám pocit, že mi z celého filmu nejvíce v hlavě utkvělo pouze finále. Což nemusí být nutně špatně, ale celý děj předtím prostě za mě nebyl tak silný jako třeba v jedničce, kterou jsem hltala od začátku do konce. Uvidím, jak to na mě bude později působit na druhou dobrou. ()

Vabr

Chodili jsme po Paříži a zjistili jsme, že máme plno času, tak jsme se rozhodli zajít na V hlavě 2 ještě před premiérou v ČR a rozhodně to stálo za to. Druhý díl toho sice nabízí po stránce příběhové méně, ale zato naopak emoce řádí o sto šest. Nějaké přibydou a jejich úloha ve filmu je dost podstatná. Především úzkost, která se poměrně dlouhou část ani nezdá být záporákem, pořádně zatřese s celým děním a samotnou Riley jakbysmet. Ukazuje se, jak je dospívání a přechod ze základky na střední těžký, co vše přináší hledání své vlastní osobnosti, jak snadné je sklouznout ze spokojenosti do stavu frustrace a v neposlední řadě se emoce vypořádávají samy se sebou. A protože se děj samotný, jak už jsem nastínil, odehrává jen během jednoho víkendu, hrají hlavní roli právě emoce, takže je snímek zábavný a odvázaný, ale za mě je především překvapivě velice smutný a vedoucí k zamyšlení. Hlubokých myšlenek padá plno, dramatický soundtrack hraje perfektně k tomu a musím říct, že takhle dlouho (možná nikdy) jsem neměl z animáku na krajíčku. Dokonce i většina sálu byla jen kousek od toho, aby jim ukápla slza. Vyhodnocení: Velice emoční film (taky, že je o emocích :D) a možná i lepší než jednička ()

JoSte

Bohužel, od začátku jsem měl dojem, že jde o slabý odvar prvního dílu, navíc zacílený na mladší publikum. Vztahy mezi emocemi jsou sice stále dobře promyšlené a vykreslené, ale jinak příběh nepřinese nic moc zajímavého, natož aby překvapil nebo výrazněji pobavil. ()

BOURQUE

Po takmer desiatych rokoch sme sa dočkali pokračovaniu skvelého Inside Out. Chvála Bohu, nedopadlo to zle. Z hľadiska príbehu sa tvorcovia (logicky) vydali na predpokladanú cestu – mladá Riley vstúpi do puberty a k tomu pribudnú aj nové emócie. Viac by som ani neprezradil, pozrite sa na to. P.S.: Pixar takýto animák už potreboval dlho. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

Valeria_D

Co říct no...fajn pohádka :) Wow efekt byl vyčerpaný prvním dílem a teď už bohužel nepřišlo nic, co by diváka překvapilo nebo jinak zaujalo. Flow příběhu je dost podobný jako v prvním díle a kromě nově příchozích emocí a začínající pubertou u hlavní postavy Riley nic nového nenastalo. Pro sobotní odpočinkovou rodinnou podívanou je to fajn a děti bavit nejspíš bude :) ()

CaptainCzech

Opět další povedená Pixarovka, která je dělaná jak pro malé diváky, tak i pro dospělé. Riley se dostává do puberty a tak s ní cloumají nové emoce. Velmi mě bavilo sledovat jak se díky těmto nováčkům vyvíjejí i naši staří známí. Povedený snímek, který mě však bavil o něco méně než jeho předchůdce. Každopádně film utekl neskutečně rychle a doufám že nebudeme moc dlouho čekat a dostaneme jak se Riley stěhuje od rodičů a poznává svou první lásku. Za mě silnější 4* ()

franzkfk

Struktura příběhu je podobná jedničce, ale je to daň za akurátní metafory a psychický vývoj. Vyrovnávání se s realitou, ergo obranné mechanismy, jsou prostě repetetivní. Pořád je to ale formálně na profi úrovni - krásná práce. Ale taky je poznat, že je to oťukávačka před trojkou, která bude asi masivní - střední škola a sexualita. ()

anitae

Jednička byla originální, Dvojka se odehrává v pubertě, ale v hodně lehké pubertě:) Asi jsem čekala trochu víc. ()

KafuR

Jede to v dost podobném módu jako jednička, jenom ten wau efekt a úžas nad originalitou nápadu je pryč. Ono i ta samotná zápletka je dost podobná té jedničce, jenom tu máme starší Riley a nové emoce a samotný svět "v hlavě" je trochu rozšířen o nové koncepty. Veze se to tedy v mezích bezpečné zábavy, která nejspíš nezklame, ale také nenadchne, spíš jenom uspokojí. Stále si totiž myslím, že kdyby se víc zaměřilo na interakce mezi postavami a emocemi v jejich hlavách, dalo by se z toho vytřískat víc. ()

sykyntosh

Není to tak geniální jako první díl, ale je to velmi důstojné pokračování, které pořád patří k tomu lepšímu co Pixar stvořil. 7.5/10 ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

12.08.2024

U Disneyho představili řadu novinek

U Disneyho představili řadu novinek

10.08.2024

Tento víkend probíhá v kalifornském Anaheimu letošní osmý ročník přehlídky D23, což je nejzásadnější událost pro fanoušky tvorby Walt Disney Company za celý filmový rok. Samotné studio si pro tuto… (více)