Ve snímku V hlavě 2 společností Disney a Pixar budou mít diváci znovu možnost se podívat na to, co se právě odehrává v hlavě čerstvé teenagerky Riley. Dějí se zde velké věci – ve velícím centru probíhají neočekávané stavební práce, aby se sem vešli překvapiví noví hosté: zbrusu nové emoce! Radost, Smutek, Vztek, Strach a Nechuť, kterým se už dlouho dařilo mít všechno pěkně pod kontrolou, se ocitají v rozpacích, když se jejich společnost rozroste o další pocity. Jako třeba o Úzkost, která zde začne kralovat. (Falcon)

koty2201

Zrejme mal v tomto asi Bob Iger pravdu. Možno sú diváci naozaj radšej pre pokračovania ako za nové IP. Alebo len konečne po nejakej tej menšej pauze natočili skutočne dobrý film z produkcie Pixaru. V hlave 2 je solídne spracovaný animák a pokračovanie. O level lepší ako predchodca. Určite preto, že má čo povedať aj dospelému publiku. Nečakal by som od rozprávky, že zobrazí aj vážne témy ohľadom duševného zdravia mladých ľudí. Za mňa poučné, nehovoriac o zvýšení povedomia o problémoch, ktoré sú aj dnes často tabu. Pokiaľ má hocikto problém a necíti sa dobre, mal by to povedať rodine alebo aspoň priateľom. Nie je to prejav slabosti ani na hanbu. Tiež ma bavilo, že tentokrát dostala Riley a dej okolo nej viac priestoru. Pretože prvý diel sa z väčšej časti odohrával len v jej hlave a ukazoval Rileyine emócie. Škoda však, že na mňa emócie ako také v samotnom filme, nefungovali v prípade druhého pokusu tak silno, ako predtým. Preto mi to vynahradili práve už dospelejšie, jemne dramatickejšie prejavy emócií hlavnej hrdinky, keďže je v puberte. Hormóny vtedy útočia každú chvíľu a formuje sa naša osobnosť. Čo film vie výborne zdôrazniť.  Samozrejme, tvorcovia nezabúdajú ani na humor a je to mimoriadne zábavný film, pri ktorom som sa schuti zasmial. Spomenul som si aj na vlastnú pubertu, čiže som sa v niečom aj našiel ja sám, keď som mal cca 13-15. Riley si na škole našla najlepšie kamošky a akurát končia základnú školu a pôjdu čochvíľa na strednú. Ešte pred strednou sa žiaci účastnia akéhosi sústredenia a výberu žiakov do stredoškolského hokejového tímu. Tam sa Riley stretne so svojím idolom, talentovanou hokejistkou Valentinou. Musí sa vysporiadať s idolom a nestrápniť sa pred ňou, neprísť o kamarátky a dostať sa do jej vysnívaného hokejového tímu. Pomerne známa premisa, ale ide o zaujímavý pohľad cez príchod nových emócií na scénu ako sú Úzkosť, Nuda, Závisť a ... Hanba/Trápnosť (to mi vypadlo, sorry; aj keď bol najvtipnejší). Čiže sledujeme aj akési formovanie osobnosti u Riley, ako som spomínal. Herecké výkony opäť neviem posúdiť, vďaka tomu, že inak ako v dabingu by som to ani nepozeral. Aj keby mám možnosť vidieť film v pôvodnom znení. Na druhej strane to obsadenie je skvelé. Maya Hawke, Ayo Edebiri, Paul Walter Houser .. super ako nováčikovia a mladé talenty. Hlavne prvé dve menované. Ale aj pôvodné hlasy od Amy Poehler, Phyllis Smith alebo Kyle MacLachlan sú už dnes legendy komédie. Slovenský dabing tiež nikde nezaostáva.  Postavy ako také sú spracované výborne a mimoriadne kreatívne napísané. Medzi novými tvárami bodovala hlavne Úzkosť a Trápnosť. Získajú si vás prakticky hneď a to Trápnosť ani nemusí nič povedať, keďže sa logicky hanbí. Práve práca s charaktermi ťahá celý film, kde poteší aj Nostalgia ako také malé cameo z budúcnosti, ktorá sa u Riley ešte len objaví, keď bude stará :D Technicky sa asi nemáme o čom baviť. Je to Pixar a tam nejaká zlá animácia neexistuje. Sú jednotkou na trhu a nezaprie sa to ani v tomto filme. Čo dopĺňa aj solídna práca s kamerou. Hudobne sa tiež trafili do čierneho, vďaka čomu sa darí budovanie atmosféry tak, ako si to situácia práve vyžaduje. Zasadenie deja neprekvapí až na zmeny "v hlave", kde teda okrem iného už aj vzniká osobnosť hlavnej hrdinky. Samozrejme aj samotný hokejový tábor alebo ako to mám nazvať; kde sa Riley nachádza. Kostýmy a masky a teda vizuál postáv je kreatívne tiež dosť príznačný vzhľadom na to, koho jednotlivé charaktery reprezentujú. A teda animátori majú zmysel pre detail.  Takže rozhodne si to musíte pozrieť v kine a ak máte malé deti v rodine, tak zoberte ich tiež. Veď škola už končí a aj tie si na tom nájdu to svoje a zasmejú sa. Pixar si zaslúži podporiť za takúto skvelú animačnú tvorbu. Nie ako keď bol ignorovaný Lightyear a pritom to bol animačne najkrajší film aký som videl a dosť aj emotívny. () (méně) (více)

fleshbekr86

Pokračování o Rileyiných emocích obstálo parádně. Po 9ti letech tady máme puberťačku v plné parádě. Moc si prosím kratší čekání na další díl do trilogie, kde budeme vidět její dospělost. V Hlavě je legenda. ()

TOMEK17

8/10. Pokračování s krásným provedením a dostatečnou vyspělostí, aby se tento film stal pokračováním, které není o nic menší než první film. I když zobrazený konflikt není tak složitý jako v prvním filmu, přesto mi skoro ukápla slzička. Jako například scéna Bing Bong, která říká dialog „Take her to the moon for me" v prvním filmu. Nenašel jsem žádné emoce, které by byly úspěšně vyjádřeny dialogem nebo scénami. Ale dobře, to je v pořádku, pořád se mi to líbí. Jde o to, že najdete pocit nostalgie, silné emotivní cítění (i když ne příliš). Tento film se bude líbit každému mileniálnímu dítěti a dětem, které se chtějí vrátit na druhý film a zavzpomínat, (myslím děti kteří vyrostli). Pokud máte rádi jedničku tak rozhodně musíte vidět i druhý díl. ()

iN

Sequely to vždycky mívají těžké, takže jsem už předem tak nějak počítal s tím, že kvalit jedničky tato dvojka nejspíš nedosáhne. První ´V hlavě´ prostě bylo jedinečné překvapení - v podobě animáku, který ocení především dospělí - a tenhle pocit se ve dvojce už ze své podstaty neopakuje. Připadá mi, že i hlavní quest není tak promyšlený a osobitý jako v jedničce, kde např. i já necita jsem uronil slzu při sebeobětování Bing Bonga při úniku z Propasti zapomnění anebo na konci, kdy Riley poznala, že k životu patří radost ale i smutek. Ve dvojce se sice objeví nové emoce, ale stejně mají hlavní roli ty původní, i když třeba zrovna u kormidla nejsou. Pořád je to vtipné a pořád hezky zpracované, ale už to prostě není originál. PS: je mi jasné, o čem nejspíš bude trojka ... klučičími postavami se totiž zatím dost šetří :-) ()

Leftysk

„V hlave 2“ je pokračovanie filmu V hlavě (2015). Asi po necelých deviatich rokov sme sa dočkali pokračovania prvej časti a musím povedať, že dvojka nie je zlá, ale tak skôr nadpriemerný film od Pixaru. Nie je to lepšie ako jednotka to určite, ale zase nie je zlá prežívajú sa tu všelijaké emócie čo za mňa v tomto filme funguje veľmi dobre. Najviac sa mi na príbehu páčil ten dej, že ako emócie museli získať Rileynu starú osobnosť späť a ako Úzkosť sa snaží vybudovať novú osobnosť pre Riley. Celkovo si myslím, že by Pixar mohol urobiť aj tretí diel V Hlave, kde by sme videli ako Riley je dospelá ako sa snaží nájsť prácu atd. Moje hodnotenie: 4/5 ()

imaginer21

Druhé V Hlavě je Pixarova sázka na jistotu. A protože začíná přesně tam, kde jednička končila, nemůže při zachování své sofistikovanosti šlápnout vedle. Tvůrci pochopili, co na diváky v jedničce zafungovalo (všechny ty psychologické metafory zosobněné jednotlivými roztomilými emocemi coby postavičkami v hlavě), a tak se rozhodli dát do dvojky to samé, ale ve větším a pestřejším balení. Všeho je zkrátka více. Legrace, postaviček, metafor. A právě na tom žel trošičku film troskotá, neboť ve snaze všechny ty emoce, nálady a jejich změny doslovně vysvětlit v reálném světě při rychlých prostřizích s tím osudem postaviček v hlavě film občas sklouzává do vypravěčského stereotypu a přichází o onu hravost prvního dílu. Ale to je jen drobná vada na kráse, kterou pravděpodobně po prvních minutách přestanete vnímat a naplno se ponoříte do animovaného zprostředkování první pubertální úzkosti s dojemným koncem. Mimochodem, trošku mi to připomínalo boj "ega" (zde úzkosti) a "duše" (radosti) z divadelního záznamu Duškových Čtyř dohod. ()

Lenny_cz

Pro mě je v Hlavě 2 o trošičku lepším snímkem, protože to není tak depresivní jak první díl. Je víc pro děti, ale i dospělé umí zaujmout. Ale furt čekám na nějakou tu bombu od Pixaru, jako v podobě Ratatouille, Nemo, Příšerky s.r.o. nebo první Auta. Nevím proč, ale když za posledních 5 let vezmu to co Pixar vydal, mě nejvíc brali Úžasňákovi. Ostatní snímky mi připadaly také smutné, například Duše, Auta 3, Frčíme a zbytek byl taký průměr, jako Luca, Proměna, Rakeťák. Největší potenciál měli Mezi živly, ale nebyl vůbec využit. Ale jinak nemohu snímku nic vytknout 5*. ()

Kronis

V hlave 1, je jeden z mojich najobľúbenejších pixar filmov, preto som mal celkom veľké očakávania od pokračovania a našťastie nesklamali. Príbeh je krásne priamočary a nedá sa v ňom stratiť, postavy sú pekne napísané, hudba skvelo dokresľuje atmosféru a určite v neposlednom rade, musím pochváliť neskutočný vizuál, na ten bola fakt radosť pozerať. Celkovo veľmi podarená rozprávka a môžem iba odporučiť nie len mladému, ale kľudne aj staršiemu publiku. 9/10 ()

RustinParr

Nečakal som že sa dožijem toho momentu kde bude plakať ako malé dieťa pri rozprávke ktorá má tak hlbokú zápletku, ktorá sa pri tom zdá byť tak jednoduchá. ()

Dodagrad

I když prakticky příběh postaviček v Rileynině hlavě kopíruje jedničku. S Riley se tentokrát dostáváme do puberty a posledními letními prázdninami mezi základní a střední školou. Je toho tedy dost na řešení. Riley se objeví nové životní události a zároveň se musí vypořádat s těmi aktuálními událostmi, které budou procházet velkou změnou. Do toho všeho přichází nové emoce, u kterých by se dalo říct, že největším záporákem celého příběhu je právě Úzkost. Příběh ukazuje převážně na reakce chování postav Úzkosti a Radosti. I když někdy se v chování některých postav sám ztrácím, byl jsem ke konci negativně překvapen z chování Radosti, která jaksi dostala depku, aby byl příběh tak trochu v rámci toho stereotypu chování postav dořešen. Nicméně vtípky i nápady na různé oblasti mimo hlavní stanoviště Rileyniny hlavy jsou stále zábavné a originální. Největší plus pak za mě získává závěrečný, temný souboj Úzkosti a Radosti, kde je pěkně zobrazeno, jak funguje záchvat úzkosti ( i když v tomto případě možná tzv. záchvat overthinkingu) a že na Úzkost se nemůže jít skrze fyzické podněty, jak to třeba Radosti procházelo u Smutku v prvním díle. Trochu je za mě film lehce přehypovaný, ale je pořád pěkně koukatelný i na vícekrát. Jedničku vůbec neurazí, ale možná jsem trochu čekal víc. ()

Snowfire

Asi sme sa v kine zišli len ľudia, čo už si odžili záchvat paniky/úzkosti - jedno oko v sále nezostalo suché. Kopec super nápadov - môj top bol brainstorm - a páčilo sa mi, ako dostali Disgust (Znechutenie) a Fear (Strach) viac priestoru než v jednotke. Envy (závisť) fest roztomilá, prosím si plyšáka! ()

Phosphorus

Tak popravde, najprv som bol skeptický z minimálne dvoch dôvodov. Poprvé, trailery a teórie mierne naznačovali, že by sa mala riešiť Rileyina sexuálna orientácia. Podruhé, nakoľko sequel vychádza po 9 rokoch, budí to dojem toho, že Pixar nemá nápady, tak melie z posledného a bude to niečo veľmi priemerné, čo má za cieľ len pritiahnuť ľudí do kín a nič viac. Našťastie ani jedna z obáv sa nenaplnila. Film sa mi veľmi páčil, výborne som si pri ňom oddýchol a veľmi dobre nasmial (z toho trapasu napríklad;). Vizuál je lákavý, na celú tú techniku, hravé vyobrazenie ľudskej mysle a milé postavy sa príjemne pozerá. Dôležité však je, že to nie je všetko. V čom takýto film vynikne sú myšlienky, ktoré ponúka (či už priamo alebo nepriamo). Tu boli naozaj dobré, neprvoplánové, naposledy som to tak pociťoval pri Duši. Nie nadarmo tak priemer osadenstva v kine bol cca 16-20 rokov. Ešte musím pochváliť slovenský dabing, ktorý ja veľmi nemusím, ale tento sa počúval prekvapivo fajn. Tak nám ostáva dúfať, že štúdio okrem kvalitných pokračovaní bude ešte schopné priniesť aj kvalitné nové nápady. ()

Tusak

Od tohto filmu som mal veľké očakávania. Jednotka bola skvelá, trailer vyzeral veľmi dobre a ohlasy ľudí boli výborné. Ja si ale úplne nemyslím že to má na 83%. Je to nadpriemerný animák, to áno, ale po toľkom hype som očakával predsa len niečo viac. Funguje tu všetko, čo fungovalo v prvom filme, len o trošku menej. (Sekvencia vo "väzení" je ale topka). Nové teen emócie sú vystihnuté vtipne a trefne, ale zase sa nám opakuje podobný príbeh z jednotky, čo mi trošku vadilo. Keď sa vám však jednotka veľmi páčila, rozhodne si to pozrite. Ale lepšie to jednoducho nebude. 7/10 ()

Pepary

Podle mě jednička skončila perfektně – reorganizace Rileyiny mysli a otevření se rodičům. Dál už se vlastně moc pokračovat nedalo. Když jsem viděl první trailer na druhý díl, tušil jsem, že to nebude tak silné. A bohužel, moje očekávání se naplnila. Nové emoce sice přinesly zajímavý děj, ale bylo vidět, že Pixar druhý díl původně neplánoval. Vždyť už v prvním filmu jsme viděli do hlav dospělých a žádné nové emoce tam nebyly. Třeba nám to všechno objasní až trojka, která určitě vyjde za pár let, proč by taky ne? Krajní fanoušci jsou nadšení a V hlavě 2 má výborné finanční výsledky. ()

MovieTom

V novém pokračování mé milované pixarovky se opět vracíme do hlavy Riley a setkáváme se s jejími emocemi, jejichž odlišné charaktery jsou naprosto skvělé a k tomu do hry vstupují i nové emoce, které též velmi dobře fungují. Puberta je skvělé téma k prozkoumání a mnoho okamžiků mě dokázalo velmi rozesmát, jako nic jiného tento rok v kině a zároveň zde nechyběli ani emočnější momenty, které dokázaly úžasně dojmout. Snímku nechybí ani skvostná animace a V hlavě 2 je tak nádherná podívaná pro všechny věkové kategorie. Každý si v tom najde své a rozhodně se nejedná o zbytečné či nesmyslné pokračování. Opět filmu samozřejmě nechybí srdíčko, hlubší myšlenky a Pixar tak znovu dokazuje, že je úplně někde jinde a stále dokáže tvořit silné přeběhy, jenž ve vás hluboce rezonují. 9/10 ()

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

dnes

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

V hlavě 2 má miliardu

V hlavě 2 má miliardu

03.07.2024

Filmový rok 2024 zná svůj první miliardový hit. Nestala se jím Duna: Část druhá, ačkoliv se svými 711 miliony měla docela dobře nakročeno, ale dosáhlo toho jiné pokračování dalšího populárního snímku… (více)

Druhé V hlavě je obrovský hit

Druhé V hlavě je obrovský hit

17.06.2024

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)