Ve snímku V hlavě 2 společností Disney a Pixar budou mít diváci znovu možnost se podívat na to, co se právě odehrává v hlavě čerstvé teenagerky Riley. Dějí se zde velké věci – ve velícím centru probíhají neočekávané stavební práce, aby se sem vešli překvapiví noví hosté: zbrusu nové emoce! Radost, Smutek, Vztek, Strach a Nechuť, kterým se už dlouho dařilo mít všechno pěkně pod kontrolou, se ocitají v rozpacích, když se jejich společnost rozroste o další pocity. Jako třeba o Úzkost, která zde začne kralovat. (Falcon)

Pepary

Podle mě jednička skončila perfektně – reorganizace Rileyiny mysli a otevření se rodičům. Dál už se vlastně moc pokračovat nedalo. Když jsem viděl první trailer na druhý díl, tušil jsem, že to nebude tak silné. A bohužel, moje očekávání se naplnila. Nové emoce sice přinesly zajímavý děj, ale bylo vidět, že Pixar druhý díl původně neplánoval. Vždyť už v prvním filmu jsme viděli do hlav dospělých a žádné nové emoce tam nebyly. Třeba nám to všechno objasní až trojka, která určitě vyjde za pár let, proč by taky ne? Krajní fanoušci jsou nadšení a V hlavě 2 má výborné finanční výsledky. ()

MovieTom

V novém pokračování mé milované pixarovky se opět vracíme do hlavy Riley a setkáváme se s jejími emocemi, jejichž odlišné charaktery jsou naprosto skvělé a k tomu do hry vstupují i nové emoce, které též velmi dobře fungují. Puberta je skvělé téma k prozkoumání a mnoho okamžiků mě dokázalo velmi rozesmát, jako nic jiného tento rok v kině a zároveň zde nechyběli ani emočnější momenty, které dokázaly úžasně dojmout. Snímku nechybí ani skvostná animace a V hlavě 2 je tak nádherná podívaná pro všechny věkové kategorie. Každý si v tom najde své a rozhodně se nejedná o zbytečné či nesmyslné pokračování. Opět filmu samozřejmě nechybí srdíčko, hlubší myšlenky a Pixar tak znovu dokazuje, že je úplně někde jinde a stále dokáže tvořit silné přeběhy, jenž ve vás hluboce rezonují. 9/10 ()

Olicsfdias

Pokračování oscarového animovaného filmu ze studia Pixar a Disney. Dvojka rozvíjí jedničku a dostává nás do stádia života Railey, kdy se její emoce markantně mění. Pro nás jako diváky přibudou nové postavy emocí (Nuda, Úzkost, Závist a Stud) jež dávají snímku nový nádech je tady ale problém. Proč má tyhle emoce v hlavě jen Railey? Lehce nedořešené... Vypařuje se originalita pořád jsou tu sice nové věci a tvůrci nám ukazují nějaké ty “nové funkce” v tomto světě. Není toho však dost. Dost na to, abych si řekl, že jsem dostal příběh, který má z brusu novou duši. Animace je pořád kvalitní a bezproblémová, však až na animační mixy v podobě psa Bloofyho a jeho myška muška ledvinky s kvalitní náloží dynamitu či Ninji z videohry se šetří na vtisku jiných druhů animace a pohrání si s ní. Cítím, že se tady jede trošku na mód, kdy jednička se zalíbila, tím pádem na dvojku lidi půjdou (jakože chodí po tisících) a to nám stačí. Takhle to často u pokračování originálu z dílny animačních velikánů bývá a mrzí mě to. Jejich záměr, ale neznáme, takže si můžeme jen domýšlet. V hlavě 2 vám nabídne zážitek pro široké publikum, jak by řekl Buster Moon: „Malí, velcí, chytří, tencí...”. Dostanete zábavné vtípky, staré dobré postavy, a i nové zajímavé postavy “komplexnějších emocí” kvůli, kterým se zase vydáme na pouť zachránit Railey před její zrádnou labilitou. Pokud jste si užili jedničku užijete si i dvojku. Já osobně jsem dosti zvědavý na další pokračování (pokud dvojka vydělá (jakože vydělá), tak bychom mohli s největší pravděpodobností dostat další díly, a to možná dřív než za 9 let) a postupné nasměrování se téhle série, protože zde se tvůrcům pořád otevírá větší prostor a oni ho využívají, však s druhým dílem méně. Necháme se překvapit, tenhle universe má takový Avatar nádech viz kopce let mezi díly a postupné rozvíjení či obrovské pole bez doteku. 8/10 ()

Mr.HahaHihi

Jednička byla jinde, dvojce pomohli hlavně před samotný filmem trailery na jiné animáky, protože to byla fakt bída a zmar, u které jsem nechápal proč by měl někdo za to platit horentní částky za kino. Tady jsou aspoň všechny produkční hodnoty vyjeté na maximum + je to milé, úsměvné a dojemné. Ale jednička byla tedy úplně jiná šleha. ()

ROTUJICIPIVO

Za mě je první Inside out průměrnej Céčkovej film ale tohle? To byla pecka! Riley je teď v pubertě a jede na hokejovej camp s nejlepšíma kámoškama ale než tam dojedou tak se Riley dozví, že se nedostaly na stejnou střední. Takže se Riley snaží skamarádit s holkama ze zdejšího týmu aby na střední ,,nebyla sama'' ale přitom jdou její nejlepší kamarádky do ústraní. Riley je ochotná udělat všechno aby se tam dostala, mezitim je na hlavnim velitelství úzkost, závist, nuda a stood, protože původní emoce vyhodili. Přišlo mi, že žádná scéna tam nebyla navíc a všechno tam sedělo, naopak mi to přišlo všechno strašně rychlý (hlavně konec), myslim, že by to chtělo třeba takovejch 10 - 15 minutek navíc aby se to trochu rozvedlo ale to je spíš můj názor. Za co jsem byl hodně rád, tak to bylo to vyvážení starejch a novej emocí, čekal jsem, že ty nový tam budou víc a ty starý míň ale nakonec to bylo pěkně vyvážený. Celej film se vlastně odehrál během toho jednoho třídenního campu což mi přišlo super, protože to pro Riley byly důležitý 3 dny aby na střední byla mezi těma cool holkama. No a potom ten konec, ten konec jsem fakt nečekal. Ten konec se odehrává při závěrečnym zápasu campu a Riley se snaží dát co nejvíc gólů, ale neuvědomuje si, že nejenom sóluje ale chybuje a nakonec nehezky podrazí svojí kamarádku, takže jde na trestnou lavici na 2 minuty no a mezitim se vrátěj zbylý emoce do hlavního velitelství a tam je ta nejlepší scéna filmu, Úzkost má ,,mental breakdown'' po konzoli běhá tak rychle, že se zdá, že stojí na jednom místě a ta scéna je tak nádherně udělaná! Radost se potom dostane k velení a Riley si uvědomí, že se nechovala hezky ke kámoškám a taky kolik chyb nasázela kvůli sólování. Konec mě fakt odrovnal! V celym filmu je spousta vtipnejch scén a novejch postav, že..., že... Se na to musíte podívat. Fakt to stojí za to a Pixarův úspěch je zaslouženejch. 9/10 ()

Andula21

V Hlavě 2 Byl super film! Prvních 20 Minut byly trochu horší ale potom se to rozjelo a bylo to super. Absolutně zbožňuju všechny nový emoce hlavně úzkost. Zápletka a celej příběh obecně byl super a každý malý detail jsem si užil. Ta scéna když radost prozradila že jenom přehrávala byla jedna z nejlepších. Ale nejlepší určitě byl konec filmu kdy úzkost dostala "Mental Breakdown" všechny světla a všechno co se tam dělo bylo MEGA DOBRÝ a určitě změnilo moje hodnocení k filmu. Bez tohodle konce by to podle mně byl asi tak 7/10 ale ten konec to úplně změnil. Taky mám rád jak stůd pomáhá ve filmu depce bylo to super! A miluju tu novou grafiku v PIXAR Filmech, všechny ty světla a efekty hlavně u toho konce byly SUPER! 9/10 ()

outcashed

Málo kdy se v kinematografické histroii stane, kdy je pokráčování úspěsného prvního díla daleko větší sukces. Neuvěřitelná nálož emocí, myšlenek, poselství. Především situací, se kterými jsme všichni z nás měli tu čest se setkat. Jak těžce zvládá Riley pubertu, včetně sama sebe, rodiny, okolí a tlaku. Smál jsem se i plakal, byla to opravdová jízda skrz na skrz, se kterou jsem se totožnil jakožto osoba s divokým dospíváním a dosavadní zmateností ve mně samém. Všechny nové emoce hráli zvláštní symfonii, že i přes to, že me v traileru nezaujaly kdo ví jak, ve filmu i jejich vizuální formy padnuly naprosto excelentně. Je to o dost víc komplexněji zpracované, především zapomenuté myšlenky i jezírko přesvedčení, které nám připomína kým vlastně my sami jsme. Jednoduše, V hlavě 2 je perfektní příklad Pixarovského obnoveného úspěchu, který poslední roky mizí. Jen tak dál. 3 díl z dospělosti ohledně Rileyini orientace a buduoucí práce bych ocenil ještě více. ()

jara12

Pixar se s druhým dílem V hlavě vrací s úspěchem, který překonal očekávání. Film utržil více než jednu a čtvrt miliardy a stal se nejúspěšnějším animákem studia. Vizuelně podobný svému předchůdci, přináší nové emoce. Přestože sleduje podobný vzorec jako první díl, cítíme zde menší inovativnost. Film se zaměřuje na pubertální problémy a důležitost přijetí sebe sama. Navzdory předvídatelnosti nabízí zábavnou a užitečnou podívanou pro jakoukoliv cílovku. Kouzlo jedničky se tedy nevytratilo, ale rozhodně nedosahuje stejných kvalit. ()

Eridan_

Asi žádný animák ve mně nevyvolal tolik emocí jako tento. Snad všechny ve filmu. Rilley jsem fandil, zadržoval s ní dech, plakal, záviděl, bál se i smál se. Příběh je dobře napsaný. Rozhodně jsem se nenudil a má hned několik přesahů k zamyšlení. Úzkost dostává nejvíc prostoru. Zprvu mi její vyobrazení moc nesedlo, ale dává smysl - tváří se jako výkonný kamarád, ale na rozdíl od strachu nás neparalyzuje, ale pohání vpřed, abychom všem dokázali i sami sobě, že jsme dost dobří. Moc se mi film líbil a určitě ho shlédnu ještě jednou. ()

terezanec

Jedničku jsem viděla 2x před x lety a už jsem se neodvážila si ji pustit znovu, protože si z ní pamatuju pocit, že jsem na konci hrozně brečela (podobně už jsem z týhle kategorie byla takhle hotová jen z Up, to jsem taky dala v životě asi dvakrát a už to nešlo). No tak s tímhle to budu mít asi stejně. Bylo to moc hezký, takový pohlazení po duši and it kinda healed my inner child. Nicméně mi chybělo trochu scénáristický invence. Dvojku V hlavě chápu jako nostalgickou připomínku pro milovníky jedničky (nostalgie byla libová btw) a představení tohohle světa novejm mladším divákům. ()

skycze

Film "V hlavě 2" mě příjemně překvapil svou kombinací nostalgie a aktuálnosti. S třemi dětmi na prahu puberty jsem se snadno ztotožnil s příběhem a postavami. Bylo chytré, že hlavní hrdinka ve filmu zestárla úměrně od prvního dílu z roku 2015, což dodalo celému příběhu realistický a skutečný nádech, i přes jeho animovanou podstatu. Film tak nejen pokračoval v prozkoumávání emocionálních vrstev, ale také autenticky reflektoval změny a výzvy, kterým čelí dospívající děti a jejich rodiče. Celkově je "V hlavě 2" povedeným pokračováním, které spojuje zábavu, moudrost a emoce v harmonický celek. ()

JustDrven

Vřele doporučuji tento snímek, který je plný emocí a doslova si hraje s vašemi emocemi. Podle mého názoru je vhodný jak pro děti, tak i pro dospělé. Každý si ve filmu najde své -pro mě to byla jedna velká terapie- a mohu říct, že snímek vám pomůže poznat sebe sama. Nedávám 5 hvězdiček jen proto, že jsem velkým milovníkem Pixaru, ale také za věci jako střih, dabing, scénář, animace, vtipné scény,... Rozhodně doporučuji. ()

malet

Jedničku jsem s dětmi viděla několikrát a pokaždé jsme našli něco nového, něco co se jim v hlavách opravdu odehrává. Je to zajímavý průvodce dětskou myslí i pro nás dospěláky. Na dvojku jsem šla se třináctiletou dcerou. Mazec. Chvílemi jako by se autoři inspirovali naší puberťačkou. Hned po filmu jsme nemluvily, ale po chvíli mi řekla, že tak to opravdu někdy má. Prý koktejl. Doporučuji všem rodičům (začínajících) puberťáků. Sice jsme o tom všichni četli, ale tady to je tak názorné, že to snad i pochopíme :-) Ráda dávám 4**** ()

MichalBlaza

Tento snímek vřele doporučuji, dokáže člověka jak pobavit, tak i ukázat, jak je vlastně samotné dospívání složité a depresivní, nové emoce zde působí ze začátku nepřátelsky, ale ve finále se s nimi opět jako to bylo "V Hlavě 1" snímku z roku 2015 naučíme žít. Vidíme zde i pár "Easter Eggů na V Hlavě 1". Rozhodně tento snímek doporučuji, pár krát mě i ukápla slzička. ()

Rashconner

7/10. Průměrné pokračování luxusního, průlomového prvního dílu, který skvěle ztvárnil pocity a emoce v hlavě a nastínil psychologické funkce mozku mladším divákům, což ocenili i psychologové. Toto pokračování však bylo slabé a průměrné. Riley prochází pubertou a podle mého názoru si s tím autoři mohli více a lépe pohrát. Riley mohla například řešit první lásky a jejich emoční dopad, rozchody a podobně. Místo toho se děj točí okolo hokejového týmu a její snahy zalíbit se družstvu a novým hráčkám. Film se snaží držet konceptu prvního dílu, kde část emocí zmizí z velitelství a Radost během návratu selže, a během této beznaděje dojde k nějakému uvědomění, které posune hlavní hrdinku Riley vpřed a divákovi předá nějaké poselství. Bohužel, ve druhém díle je tato scéna slabší, předvídatelnější a méně funkční. Také mi zde chyběla nějaká silná emoční scéna jako v jedničce, kde umíral růžový slon Bing Bong. Film má překrásnou animaci a skvělý humor, podobný jako v jedničce. Člověk rád sleduje, jak emoce mezi sebou interagují a každý reaguje na věci jinak. Co mi zde také chybělo, byly pohledy do hlav jiných lidí, jako kluků, rodičů, učitelů a podobně. Film je dobrý, ale ničím unikátní. Pokud vás jednička bavila, doporučuji film vidět, ale ne v kině – přijde mi to jako vyhozené peníze. ()

Dannyss

Příhodně vkusná druhá kapitola plná precizně ztvárněných emocí. Příběhově se sice příliš neposouváme, po dobu stopáže spíše stojíme na jednom místě, ale je nám servírován vtipný a zároveň vážný souboj skrze přítomnost nových pocitů. Zřídkakdy se hrnu do animáků, nicméně tento nabízí velmi perspektivní myšlenku k rozpracování, jenž je navíc obohacená o pohádkové prvky, které naštěstí vůbec neuráží dospělé publikum. Prvotní výkop v sobě zahrnoval vyšší důraz na rozvíjení postavy a obsáhl v sobě mnohem více než snímek navazující, přesto si také tento hravě doskákal pro působivý výkon a ukázal, že probádávání citů je nekonečné téma s obrovským potenciálem. Ocenění je třeba přisoudit také práci na vizualizacích a dovádivých představách, jak příběh posunout kupředu něčím, co je ve výsledku originální, přesto tak prosté. 8/10. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

12.08.2024

U Disneyho představili řadu novinek

U Disneyho představili řadu novinek

10.08.2024

Tento víkend probíhá v kalifornském Anaheimu letošní osmý ročník přehlídky D23, což je nejzásadnější událost pro fanoušky tvorby Walt Disney Company za celý filmový rok. Samotné studio si pro tuto… (více)