Ve snímku V hlavě 2 společností Disney a Pixar budou mít diváci znovu možnost se podívat na to, co se právě odehrává v hlavě čerstvé teenagerky Riley. Dějí se zde velké věci – ve velícím centru probíhají neočekávané stavební práce, aby se sem vešli překvapiví noví hosté: zbrusu nové emoce! Radost, Smutek, Vztek, Strach a Nechuť, kterým se už dlouho dařilo mít všechno pěkně pod kontrolou, se ocitají v rozpacích, když se jejich společnost rozroste o další pocity. Jako třeba o Úzkost, která zde začne kralovat. (Falcon)

charles3

Jedničce jsem dal nakonec plný počet, tady zaokrouhlím spíš dolů. Ze začátku zde byla spousta trefných postřehů, kdy jsem se musel smát nahlas, a ty ve druhé polovině chybějí. Stejně jako více mezititulkových náhledů do jiných hlav, které se mi tak líbily v jedničce. Nové emoce se zase tolik neprojevují, z nich mě zaujaly jenom hyperaktivní Úzkost a její protipól Nuda, u nás skvěle nadabovaná (její hlas zněl přesně jako Ch. Poullain, ale v titulcích byl někdo jiný, pokud tam neudělali chybu). Tempo i humor ve druhé polovině znatelně poleví. Pořád jde ale o nadprůměrnou zábava a silné **** si tento filmík zaslouží. Teď už mě jen zajímá, jak se trojka (která nepochybně během pár let přijde) popasuje s těmi "nepřístupnějšími" projevy puberty a dospívání :-) ()

Holly_Molly

Nádhernej mezigenerační animák, kterej si užijou jak děti tak dospělý a vzácnej to úkaz, kdy je pokračování minimálně stejně tak dobrý jako první díl. Jen dvojka je narozdíl od místy i smutný jednotky víc feel-good i komplexnější.Tohle bude relevantní ještě za třicet let ❤️ ()

F2003F

Zábaný animák s výbornými proporciami, ktoré sú síce všeobecným nadštandardom, ale re Pixar sú však len ďalším ľahkým produktom dnešnej pásovej výroby. Film vysoko zaostáva z hľadiska hlbokej duše príbehu, na akú sme u tohto štúdia zvyknutí, a ktorá sa čoraz častejšie z ich výplodov poriadne vytráca. Stále teda platí, že Soul je efektne a pamätne ich najlepším dielom tejto dekády napriek tomu, že od poslednej topky (Incredibles 2) ubehlo už 5 rokov. Ak by ale bola reč o skutočne solídnej jazde obrovských rozmerov zábavy, nápadov či myšlienok a vysoko účinných dojmov zostávajúcich nezabudnuteľne vo vedomí akú vo svojej ére Pixar strieľal rad radom, išlo by o takmer 15 rokov starý kus Toy Story 3, kde už náznakmi začínali strácať na úrovni stanovenej kvality a od konkurencie pomaly vychádzali čoraz lepšie fungujúce veci (Madagascar 3, Wreck-It Ralph, Despicable Me atď.). Inside Out 2 je príbehom pod hladinou vynaliezavosti, kde sa žiadny sofistikovaný či vyšperkovaný úlet fantázie nekoná napriek plodnosti veľkého potenciálu námetu. Scenár sa však jemne snaží vyblázniť v bokovkách cez požmurkávanie na dospelých (máme víkend sami pre seba - môžme konečne upratať garáž), pubertálne trápnosti (zober si deodorant), vnútorné stopy (temné tajomstvo) alebo reakčné nastavenia k rôznym okolnostiam (sarkazmus), no naivne zabúda na reálne slasti a útrapy dospievania (prvá láska), ktoré by boli vkusnejším základom pre extra vlohy produkcie a skvelým momentom pre využitie ostatných vekových kategórií. Očividne však na rekordné tržby stačí byť iba farebne pútavý, obsahom roztomilý a mať overenú značku, ktorá vloží do propagácie celú svoju silu. Veď čo ich po efekte. Dnešné deti nemajú nič ikonické, za čím by sa o 1-2 desaťročie mohli dívať nostalgicky. Inside Out 2 jednoznačne vyprchá ešte rýchlejšie než jednička, pretože na zotrvačnosť ani nemá náležité vlohy. ()

Kronis

V hlave 1, je jeden z mojich najobľúbenejších pixar filmov, preto som mal celkom veľké očakávania od pokračovania a našťastie nesklamali. Príbeh je krásne priamočary a nedá sa v ňom stratiť, postavy sú pekne napísané, hudba skvelo dokresľuje atmosféru a určite v neposlednom rade, musím pochváliť neskutočný vizuál, na ten bola fakt radosť pozerať. Celkovo veľmi podarená rozprávka a môžem iba odporučiť nie len mladému, ale kľudne aj staršiemu publiku. 9/10 ()

RustinParr

Nečakal som že sa dožijem toho momentu kde bude plakať ako malé dieťa pri rozprávke ktorá má tak hlbokú zápletku, ktorá sa pri tom zdá byť tak jednoduchá. ()

Dodagrad

I když prakticky příběh postaviček v Rileynině hlavě kopíruje jedničku. S Riley se tentokrát dostáváme do puberty a posledními letními prázdninami mezi základní a střední školou. Je toho tedy dost na řešení. Riley se objeví nové životní události a zároveň se musí vypořádat s těmi aktuálními událostmi, které budou procházet velkou změnou. Do toho všeho přichází nové emoce, u kterých by se dalo říct, že největším záporákem celého příběhu je právě Úzkost. Příběh ukazuje převážně na reakce chování postav Úzkosti a Radosti. I když někdy se v chování některých postav sám ztrácím, byl jsem ke konci negativně překvapen z chování Radosti, která jaksi dostala depku, aby byl příběh tak trochu v rámci toho stereotypu chování postav dořešen. Nicméně vtípky i nápady na různé oblasti mimo hlavní stanoviště Rileyniny hlavy jsou stále zábavné a originální. Největší plus pak za mě získává závěrečný, temný souboj Úzkosti a Radosti, kde je pěkně zobrazeno, jak funguje záchvat úzkosti ( i když v tomto případě možná tzv. záchvat overthinkingu) a že na Úzkost se nemůže jít skrze fyzické podněty, jak to třeba Radosti procházelo u Smutku v prvním díle. Trochu je za mě film lehce přehypovaný, ale je pořád pěkně koukatelný i na vícekrát. Jedničku vůbec neurazí, ale možná jsem trochu čekal víc. ()

Mikey_Silver

Tak tohle byla krása. Jeden z nejlepších kino zážitků v mém životě. Tenhle film je prostě úžasný od začátku až do konce. Zatímco pokračování, popřípadě spin offy ostatních filmů od Pixaru moc nedosahovaly kvalit svých předchůdců (např. Nemo nebo Úžasňákovi), tak pokračování V hlavě a taky Příběhu hraček rozhodně té kvality dosahují. Hlavní zápletka točící se okolo nového prostředí a nových lidí mě neskutečně bavila, hlavně proto že jde o problém v každém z nás když přicházíme na novou střední školu s lidmi, které neznámé a taky že je třeba být svůj. Postavy jsou naprosto úžasné, nejenom ty staré, ale i ty nové se mi mega líbily (hlavně Stud). Kromě vtipných a veselých momentů jsou tu i vážné a dojemné momenty, u kterých mi ani ne jednou ukápla slza. Dvojka V hlavě je krásná pixarovka, která kromě barevnosti a smíchu přináší i důležitou stránku našich životů. Pixar to opět dokázal. ()

J.CTORN

I když to bylo pokračování s podobným průběhem, i tak se musím přiznat že po kině jsem byl trochu jinej člověk. Uvědomil jsem si jak moc se starám kvůli zbytečným věcem, ale jak i takové detaily mohou ublížit. Je to perfektní jako jednička, i když ne tak obsáhlé, stejně geniální a skvělý. Jsou tu momenty, kdy mě šla fakt husina, jako třeba panický atak, to se jim mrtě povedlo. Doporučuji všemi deseti! ()

Logicomix

Opět se mi potvrdilo, že nejlépe placení by měli být scénáristé. A tady dostali  dost času, aby napsali solidní pokračování dobrého filmu. Je radost vidět řešení různých konceptů ztvárnění psychiky, puberta je super téma a úzkost jako záporák je fajn. Jen mě trochu mrzí, že základní poselství se velmi podobá prvnímu dílu. A teď mě napadá: stud a nuda se projeví až v pubertě? To mi úplně nesedí. Ale i tak je to už dost složité, takže tenhle nedoraz snímku odpustím. Není to ničitel bránice, ale fajn kousek, který vám vyloudí úsměv na rtech a po odchodu z kina se budete cítit dobře a to není málo. ()

Andy.222

Zvolil jsem správnou strategii a příliš jsem od dvojky neočekával. A byl jsem příjemně překvapen. Ano, obecně na mě příliš nové emoce dojem neudělaly (třeba to jak se chová závist téměř vůbec neodpovídá tomu, jak si ji definuji já) a jsem ochoten přijmout, že nebylo nutné je přidávat. Ale to je asi tak vše co bych filmu vytknul. Příběh se mi líbil a i když se základní mustr jedničky opakuje, stále měl co nového říct. Klíčové vzpomínky už tvoří celý strom osobnosti a do vyvrcholení jsem se byl schopen velmi dobře vcítit i když jsem 30+ a rozhodně ne teenager. To ani nemluvím že větší půlku jsem se musel krotit abych svým bujarým smíchem nerušil ostatní v kině. Nejsem si jistý jestli si dvojku budu chtít pustit někdy znovu, ale na první shlédnutí mohu jen doporučit, byť na výbornou jedničku jí stále kus chybí. ()

largesnake

8/10. Ten koncept mě furt baví jak bysmet. Připadá mi to ale slabší než první díl, protože v tom mi připadalo že byl přeci jen příběh silnější. Tady totiž nešlo o víc, šlo tu o sport a pubertu, což nevnímám přeci jen tak silný jako to o co šlo v 1. Tady mi přišlo že se větší drama odehrává v samotné hlavě než v realitě a kvůli tomu mi to nesedlo až tak moc jak bych chtěl. Samozřejmě ale že tu byly silné scény a u jednotlivých situací kdy byly na scéně nové emoce jsem si připadal taky trapně a úzkostlivě a s Riley jsem soucítil. Jedním slovem to na mě zase zapůsobilo a na konci ukápla málem i slzička. Nové emoce a nápady jako brainstorming byly moc fajn a strašně se mi líbí jak tvůrci s těmito novinkami pracují. Jsem velice spokojen a jestli to takhle půjde dál mile rád budu příště zase u toho. ()

VelkyMrB

V hlavě. Už je to kolik... 9 let? 9 Let od prvního zmáčknutí tlačítka na ovládacím panelu. No a nutno dodat, že se nám od té doby moc věcí nezměnilo. No vlastně se nezměnilo nic. Máme tu stejné prostředí, stejný děj, stejné postavy, stejné studio. Avšak! Některé věci se mění. Přibyla nám tu čtveřice nových emocí z nichž se dostalo prostoru jen jedné. A to vcelku nad míru požehnaně. Dále nám tu přibylo ''moje já'', které se stalo tahounem tohoto děje. Aby jsme si osvěžily ''nostalgii :)'', tak v prvním díle to byly ''klíčové vzpomínky.'' Takže prakticky tu máme přepranou jedničku s novými i když velmi povědomými problémy. Což se, ale ukázalo jako irelevantní bod, protože i když je vše při starém, tak tu máme další parádní pecku od Pixaru, který se i přes své zásady být originální nebál zabruslit na stejném ledě a znova skóruje. Úprava: Je to schválně? Nebo byly editoři líný v závěrečných titulcích psát jména s velkými písmeny? V celých titulcích nenajdete velké písmeno. Proč? :D. ()

PoprockCZ

Nejvtipnější scéna byla klasicky vyzrazena v traileru a zabírala jen kratičký zlomek celého snímku. Viděla jsem anglickou verzi, takže i to mohlo trochu ovlivnit vtipnost vyznění filmu (český dabing je prostě nejlepší), nicméně i tak tam nebylo mnoho momentů, které by mě upřímně rozesmály nebo dojaly, tak jako v jedničce. Přitom téma puberty je emocionálně nabité jako blázen. Celkově dvojku hodnotím jako fajn film, ale již nic průlomového. ()

Recenzos

Mohu s klidným svědomím konstatovat, že počáteční obavy z toho, jak bude pokračování filmu v Hlavě vypadat, ze mě nakonec opadly během prvních deseti minut. Snímek si mě opět získal svou dojemnou úvodní hudbou, a úvodem, který je za mě jedním z nejlepších ve filmové historii. Film si mě získal a některé situace, kterým čelila Riley, mi hodně připomněli mě samotného v jejím věku. Příběh o jednom soustředění, které zamotá jejím životem i emocemi byl vypiplán do nejmenších detailů. Pixar nadělil kvalitní pokračování v době, kdy si Disney prochází brutální strugglem, a myslím že i to že snímek může trefit magickou hranici 1.5 milionu vydělaných dolarů je velkým plusem. Tento film doporučuji všem věkovým kategoriím. ()

diax3

Já jsem asi výjimka, ale V hlavě mi tak skvělý nepřipadá. Uznávam sice, že ten nápad o postavičkách v mysli je super, ale ty příběhy takový z nějakého důvodu nejsou. Přišlo mi to s tou pubertou a tajemstvími o něco lepší než jednička, ale nějak mě to taky nechytlo. ()

Marcecek

V hlave 2 nato ide rovnako, zábavne, hravo s dobrými nápadmi, ale rovnakou kostrou príbehu, čo môže byť kvalitatívne dvojsečná zbraň, na jednu stranu prečo meniť niečo čo funguje, na tú druhú prečo to neskúsiť aj inak, originálne. Teraz už všetci vieme, že a je správne, že sázka na istotu vyšla a tržbami film s nadsázkou šliape na päty Avatarom. Decká budú spokojné, aj keby ste im pustili rovnaký príbeh 10x za sebou a hnidopichom sa nepáčila ani jednotka. A znova keby toto bola jednotka, tak dám 5*. Bavil som sa veľmi a smial dosť, je znovu jazda, ale už trpí syndrómom druhých pokračovaní a postráda originalitu. Je to rodinná skvelá zábavná animovaná komédia, povinnosť a kino zážitok potencuje, ale tentokrát mi to vychádza z uvedených dôvodov na 4*. ()

DK197

Jako jo pořád to je fajn. Smutné scénky fungují stejně tak jako ty vtipné. Nové postavy zajímavé. Ale nebudu zastírat, že jsem čekala malinko víc. Jak už zmínili někteří jiní, příběh v podstatě kopíruje vzorec z prvního dílu. A ke konci už je to maličko zdlouhavé... Škoda. Ale dívat se na to rozhodně dá. A mezi animáky to patří k tomu lepšímu, co máme. ()

ELV15

Výtržníci (F10, M12) hodnotí 8/10. // Převládá mírné zklamání. Po bezchybné jedničce byla laťka mého očekávání posazena příliš vysoko. Trojka jasná. ()

KuceraJohny

Extrémně zajímavý koncept, který tvůrci vymysleli, skončil o něco hůř než jednička. Samozřejmě se nejedná o nic hrozného, ale o chlup jsem se bavil více při prvním filmu. I tak se, ale jedná o skvělý film, který většině nabídne přesně to co chtějí. Je to i dost vtipné a to nejen pro děti. Nové emoce jsou z většiny zajímavé a zajímavým způsobem vše rozšiřují. Vlastně to má i dostatečnou hloubku, která nemate děti, ale zaujme i dospělé. Já osobně jsem byl rád za fakt hezké "záběry" z hokeje, které bych v animovaném filmu skutečně nečekal. Ještě s takovou precizností. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

12.08.2024

U Disneyho představili řadu novinek

U Disneyho představili řadu novinek

10.08.2024

Tento víkend probíhá v kalifornském Anaheimu letošní osmý ročník přehlídky D23, což je nejzásadnější událost pro fanoušky tvorby Walt Disney Company za celý filmový rok. Samotné studio si pro tuto… (více)