Představte si, že žijete v roce 2041, kdy máte právo být po nehodě či jiné nepřirozené smrti oživeni. Stačí si jen pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti – BOD OBNOVY. Agentka Em právě dostává do rukou případ, kdy byla základní pravidla obnovy porušena. Bod obnovy oběti byl smazán a Em tak má před sebou výjimečný zločin. Strhující příběh zasazený do blízké budoucnosti, kdy technologie budou zaručovat lepší život a lidé si budou moci zaplatit jeho prodloužení. (Bioscop)

Dosty85

Nápadité efekty i téma. Bohužel naprosto příšerný výkon hlavní herečky. Celé to poslal minimálně o hvězdu dolů. :( ()

Sexton

Je to levná, ale krásně zpracovaná kopie Blade Runnera, to se asi shodneme, ale ta výprava?! Kdyby Vám vrcholní manažeři IT firem řekli, že jediný způsob jak odstranit virus, který napadl firemní servery, je najít tvůrce toho viru, tak to rovnou ty firmy mohou zabalit a o samotném závěru firlmu se nemá cenu ani zmiňovat. Rád bych se obnovil do doby před filmem a ušetřil čas. ()

naytsirk

Já českou kinematografii sleduju, podporuju, chci, aby byla dobrá a chodilo se na ní do kina... Ale jen pro to, že je to Český a "jiný" to nemůžu nadhodnocovat.... Určitě se jedná o vizuálně kvalitní snímek, o tom žádná. Ale tím to asi končí. A ještě hlavní hrdinka je hezká.... Ale i přes půvab jsem si k ní nevytvořil žádný vztah a to platí i pro ostatní postavy ve filmu. A příběh jako takový je velmi jednoduchý a takový neslaný nemastný... celkově nemůžu dát víc než dvě hvězdy... ()

soukyd33

Ten film je strašně přesaturovaný. Díky tomu jsou některá světla jsou moc zářivá. Vizuálně je to úžasný, na naši tvorbu. Jen si hrajte s mozkem. To nedopadne dobře. Poznámka: Že jsou všechny texty v češtině, to je u těchto filmů hodně nezvyk. Poznámka: Škoda že je tam ta slovenština. Poznámka: Film zdaleka neukázal co se očekávalo. Už druhý den jsem si prakticky nepamatoval, co se vlastně stalo. Hvězdiček 2 ()

mikruu

No... Není zo zrovna můj šálek hrnku, ale dal jsem tomu šanci. Půl hvězdičky za vizuální efekty a za ten Citroen XM, rádoby v elektrice. Děj mě až tak nezaujal. ()

nudlis

Obávám se, že nebudu sdílet nadšení spousty ostatních diváků v tom, že i tady někdo natočí pěknej sci-fi film. Počítače dneska dokážou vykouzlit ledacos, takže když jsou peníze, nápad a tvůrci to neodfláknou, dopadne to takhle. Ano, to se povedlo, pěkně si s tím vyhráli. Casting se povedl jakž takž taky - až na pár výjimek nejde o tradiční obsazení vymetačema seriálů a plytkejch českejch sériovejch "komedií". Co mě pobavilo byly Neužilovy pršipláště (zvlášť ten s klopama ze zátěžový gumový podlahy), ve kterejch vypadal jak sedmdesátkovej estébák. Taky přestavby aut na "ty z budoucnosti" byly vtipný - devadesátkový Citroen XM a Toyota Previa a současná Ochcávka. Co mě moc nebavilo byla snaha tvůrců zasadit příběh do mixu nálad "jako" z Blade Runnerů nebo Potomků lidí. Celkově je film (na český poměry) výjimečnej pěkným prostředím a snahou o netrapný sci-fi ... A to je asi tak všechno. Ale vypadá to, že pan Hloz má potenciál a když to neposere nějakým zbrklým rozhodnutím nebo nepodlehne tlakům sponzorů, mohl by v budoucnu vytvořit něco ještě zajímavějšího. ()

UncleMorty

Šmarja Motoko Kusanagi nám zase zdrhla na dovolenou a v Čechách udělala tenhle cyberpunkovej mrdník! Bod obnovy je snad první a zatím jediné novodobé kvalitní scífo, které není napsané pro zdegenerovanou většinu české populace, ale nebojí se jít proti světu širšímu publiku. Ano má to dost nelogičtností, ano není to úplně originál, ale pořád je to na Českou produkci hodně nahoře. 4 fízlové z 5 ()

a-ja

Sci-fi ráda nemám, ale tohle se mi líbilo vcelku dost, bylo to svižný, dvě hodiny uběhly jako nic. Jen teda Andrea Mohylová je taková kamenná tvář (ale aspoň neokoukaná), Neužil tu vypadá přesně jako v seriálu Metoda Markovič (odehrává se v letech sedmdesátých) a taky neoslnil zvuk (dobře, že jsem nevypnula titulky). ()

Polux

6/10 | Na jednu stranu respekt, že něco podobně brakového se u nás protlačilo až do produkce (tak přece jen to jde), na druhou stranu zklamání, že takový slibný potenciál se do značné míry vyhodil do koše. Produkční hodnoty (výprava, triky, kamera, hudba) jsou na tuzemské poměry pomalu zázrak, bohužel všechno ostatní (režie, scénář, herci) je na tuzemské poměry obvyklý standard, tj. v těch lepších momentech neurážející průměr, v těch horších vyloženě bída. | Premisa vykrádající Altered Carbon a plno dalších sci-fi klasik není nic proti ničemu, ale tady se bohužel zapomnělo na to, že ve slavných předobrazech to atraktivním sci-fi set-upem nekončilo, ale naopak vše (příběh, charaktery, emoce, atmosféra, podtext, atd.) začínalo. Scénář plný logických nedotažeností (reinstalovat sw na fyzicky poškozený hw je tak trochu k ničemu, takže jak přesně funguje zdejší zálohování, když dojde k fatálnímu poškození životně důležitých orgánů?), nevzrušivý televizně-inscenační děj, šroubovité dialogy (jako by se scénář napsal původně v angličtině a teprve následně se (otrocky doslovně) přeložil do češtiny), až na čestné výjimky ploché a v některých případech až toporné herecké výkony a finále, které úplně vyšumí do ztracena. Kudos za fakt, že něco takového se tady netočí už dlouhé dekády a odvahu všech zúčastněných to zkusit, ale skončilo to bohužel někde na půli cesty. | PeZet ()

Crejdl odpad!

Příšerně toporné herecké výkony už jenom doplňují ty neskutečně tupé dialogy. Všichni mluví spisovnou češtinou a artikulují jak divadelní herci. Všechno je to strašně nepřirozené.  Výkony českých herců posledních let se dají definovat jako zoufalé a bez emocí. ()

Thalin

Na filmu mě rozhodně zaujala ta myšlenka a vizuál. Na české poměry je to povedené sci-fi. I když jsem poměrně podobnou myšlenku už četla v jedné knižní sérii, ale tam to fungovalo trošku jinak, co se týká absolutní smrti. Možnost se zálohovat a tím trošku občůrat smrt je zajímavá a film s ní pracuje dobře, pokud jde o technickou stránku věci. Co mě ale moc nechytlo bylo časté kličkování, z místa na místo, z řečí do řečí a člověk čekal, kdy konečně padne nějaká vážně užitečná informace. Po chvíli divákovi přijde, že ho děj tahá neustálými dialogy trošku za nos, aby ho u filmu udržel. Ono totiž nebýt té možnosti obnovy, která je tu řečená, tak je to vcelku průměrná detektivka. Je sice fajn, že tu budoucnost není vyobrazená přehnaně technicky a futuristicky, ale až na pár chvil člověku ani moc nepřijde, že by se to mělo v nějaké budoucnosti odehrávat. Hlavní hrdinka mě taky moc nezaujala. Herečka prostě musela pracovat s tím, co její postavě napsali a přišla mi spíš, jako uspávačka hadů. Ale protože jsem neměla od filmu kdo ví jaké očekávání, pořád to vidím docela kladně. Jen to není něco, co by mě vystřelilo do nějakých wow rovin. Na naše vody je to ale pořád slušně odvedená práce. ()

Tak.normal

Nevěřila bych a během sledování jsem to několikrát komentovala, že tohle opravdu snad ani není české. Nemůže být, protože tohle my točit neumíme, fakt nám to nejde. A tady obrat o skoro 360, protože to bylo fakt dobrý a uvěřitelný. Dobrý výběr herců, škoda snad jen toho, že bylo móc brzy jasné, odkud vítr vane. Ale nezačalo to nudit, i když bych si dokázala představit rychlejší scény, na můj vkus hodně pomalé. Mohylovou jsem snad doteď v ničem neviděla, předvedla takové Cageovské hraní - jeden ksicht všude, ale to bylo ku prospěchu. ()

snikrs odpad!

Nudné, zdlouhavé bez napětí a pořádně akce . A ta obnova v té rakví a solné lázně či co to bylo trapné. ()

Bolex

Chtěl jsem se vyjádřit obšírněji, zmínit solidní vizuální efekty, pozastavit se nad nezajímavým hraním hlavní představitelky, ale nakonec jen sděluji, že se ztotožňuji s výstižným  obsahem telegramu jistého V.  Až na to, že V. dal milosrdně 3 *. Já k tomu důvod nevidím, dávám 2. ()

Petak3

Dokonalá rovnováha, chvilema geniální a chvilema shit. Vykalit se u toho dalo. 55% Vizuál a herci 100%, příběh, děj a některé dialogy 0%. :D Zuby chlápka v baru, exteriéry a design aut je střela. Celej film by šel prostříhat do 6 min videa kde budou všechny krásné efekty a žádný zbytečný a nudný dialog a bylo by to asi lepší. ()

J.CTORN

Kámo tohle byla pecka. Měl jsem dost velká očekávání ale předčilo je to. Samozřejmě tu každý mluví o vzhledu filmu tak to vezmu zkratkou. Vizuál je neuvěřitelný. S Blade Runnerem by se to dalo měřit a film měl atmošku a to zdůrazňuji, ATMOŠKU kterou ještě ŽÁDNÝ ČESKÝ FILM NEMĚL. Absolutně perfektní, každá scéna ukázala svoji tvořivost a to že se Češi nezdají ale mají na to. Příběh o bodů obnovy hodně zajímavý, i když pro mě rozlousknutelný hned ale i tak tu bylo moc fajn vidět obě strany mince a porovnávat. To jsem si užíval. Herecké výkony byly výtečné a to i u vedlejších rolí, např. máma vraha v jednu scény hrála tak že mi šla husí kůže. Tenhle film je rozhodně tím skutečným startem k opravdovým filmům, které Čechy dostanou daleko a doženou to co ztratili. 9/10 ()

Oldass_

Technicky velmi povedený film! Triky za jedna, hudba za jedna, kamera také za jedna, ale ten scénář ... :-/.  Škoda, že u nás někdo nenapíše konečně něco zajímavého. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky