Veterán

• USA Mending the Line

Mariňák zraněný v Afghánistánu je poslán do sanatoria v Montaně, kde ho veterán z Vietnamu učí, jak se vyrovnat se svým traumatem pomocí muškaření. (Cinemax)

John80

Príbeh veterána, ktorý je poslaný do sanatória ,aby s anaučil vyrovanať s traumatom z misie pomocou rybolovu 2* ()

cenitel

Proč 122min.? Jak nějaký velkofilm, tolik zbyte něho, toto je max. na 95-100min. Klidně by šlo i 90. Tolik zbytečných a prodluzovanych scén, ano nese se to v klidném celkem duchu s kontrasty výbušnosti, jako správné drama. Muselo to nejvíc asi nudit, proto 54%. Nebylo tam moc co. Borec se jde utopit - nikdy takto nezabiješ hlavního hrdinu filmu. Jde v podstatě o 4-5 postav. Raději kouknu na nedávný film s Jackem Gylenhallem přímo z Iráku. Název filmu teď z hlavy nevím. Bylo to na Prime video. ()

Arsenal83

Čakal som horšie, prišlo lepšie. Ono tých amerických vojakov, chudáčikov trpiacich, lebo zažili utrpenie vo vojne, mi nejak ľúto nie je, keď tam sami dobrovoľne a hlavne za peniaze idú. Tam, kde ich nezvali. Ale že sa to dá vyliečiť muškarením, je pre mňa novinka. Keby od začiatku chytali len ryby, inak by možno svet vyzeral. Žiadna povojnová trauma by nebola, len údené slede. ()

• Producent filmu Scott MacLeod je skutočným armádnym veteránom. (Arsenal83)
  • Film bol vyrobený v spolupráci so styčným úradom americkej námornej pechoty US Marine Corp Entertainment Liaison Office, ktorá filmárom ponúkla technické poradenstvo, vozidlá, vybavenie, námornú pechotu a možnosť natáčať v Camp Pendleton zadarmo. (Arsenal83)
  • Natáčanie sa uskutočnilo v Montane v septembri 2021. (Arsenal83)