Nenápadný vysokoškolský profesor Paul (Nicolas Cage) se ze dne na den začne objevovat ve snech milionů lidí po celém světě a stane se tak globální celebritou. Rázem se mu začnou plnit všechna jeho přání, ale také pozná, jak vysoká je cena slávy. Nicolas Cage podává životní herecký výkon v dokonale zábavné společenské satiře. (Aerofilms)

Harding164

Cage mám dost rád, takže za mě je to velké zklamání. Film má sice poměrně solidní začátek, ale po prvním zvratu se z toho stává totální blbost, která neví, o čem chce vlastně být. Pak přijde poslední akt a film ještě jednou zapomene o čem vlastně je a stane s z toho velmi primitivní pokus o kritiku konzumerismu (asi, je to tak blbý že ani pořádně nevím). Druhý akt by snad ještě šel zachránit, ale ten poslední by potřeboval kompletně přepsat. Vizuálně je to taky totální pohroma. Osvětlení je naprosto amatérské a velká část filmu má přes sebe ohyzdný filtr. Jediná dobrá věc na celém filmu je Cage, který se sice dost snaží ale tohle prostě utáhnout nedokáže. Dávám ještě dvě hvězdičky, ale je to opravdu na těsno. ()

SkulaveOko

(videné apríl 2024) Nicolas Cage je filmový Keith Richards. Len či to nie je iba sen... Nuž ale snívajú filmoví fanúšikovia o Nicolasovi Cageovi? Priznali by sa? Ako dlho by trvala terapia? Najväčší exot filmového sveta je stále s nami a darí sa mu výborne. Sme radi!     Ako hodnotím: https://www.csfd.cz/uzivatel/921888-skulaveoko/o-mne/ ()

Orbeek

Ve všech ohledech skvělý ... závěr "do nikam" znepokojivý. Kam "to vše" směřuje? Z Cage "s otevřenou hubou" nelze spustit oči. V souvislosti s velmi chytrým a komplexním Borgliho filmem mě napadla dějová linie z Allenova (myslím) Do Říma s láskou, kdy Roberto Benigni hraje postavu, která se nechtěně ocitne v centru pozornosti fanoušků poblázněných celebritami, kteří ho přes noc promění v celebritu jako (už v té době) velmi výstižnou poznámkou k syndromu "celebrit 5 minut slávy bez důvodu". Komentáře: JASM/fuxoft/filmfanouch (2024_09 TR2427 MAX Bravia) ()

Adamos__

To se mi a snad zdá je jeden s tich naprosto unikátních snímků, který má svoji jedinečnou DNA jenž se nedá srovnat s žádným jiným filmem. Jednoduchý a přesto originalní námět. Vyborné propojení mezi reálným světem plným průměrnosti, (k čemuž sedí i minimalistický a nízkorozpočtový styl) a vyobrazením snových sekvencí, které působí, jak už to u snů bývá, často dost šíleně a nesmyslně. A k tomu špetka sociální kritiky. Spojení drama s príležitostním humorem funguje více než dobrě. Kromě lehce uspěchaného konce má film konsistentně vyrovnané tempo. 8,5/10 ()

Dannyss

Hlavu zamotávající filmový počin mi příliš nesednul, přestože ústřední zápletka se zdála býti nevšedně zajímavou komponentou. Řada nejasností vnořená do klikaté jízdy příběhu vyvolává nespočet dotazů a okamžitě zanechává intenzivní pachuť v mých ústech. Každou minutou jsem cítil, že se dějová linka vzdaluje od pocitu uvědomění a naprostého chápání mimořádného scénáře. Zkrátka je jednoduše možné, že zamýšlený nápad v kombinaci s provedením byl velkým soustem pro hladké strávení a rovněž následné ocenění představené myšlenky. Zbývá nanejvýš zanechat rozpolcený názor a smířit se s tím, že tentokrát se tvůrci sjednotit s mým vkusem nedokázali, poněvadž předkládaly smíšené emoce, které doprovodily častými probliky nebo scénami, jež ve finále nezaujaly významnější roli, čímž vyvolali stav, kdy absolutně netuším, kam měli se snímkem namířeno. 6,5/10. ()

Thane

Z toho všeho co jsem o tom slyšel a čet jsem čekal něco jinýho o něčem jinym. To samozřejmě neni chyba filmu jen mi prostě dlouho trvalo než jsem pochopil že to nedostanu. A bylo to docela milý překvapení. Jestli bylo něco vyloženě skvělýho tak samotnej Cage. Jinak tomu podle mě chyběla pointa což to táhne trochu dolu. ()

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD