Reklama

Reklama

Piraňi II: Létající zabijáci

  • Česko Piraňa 2 (více)
Trailer

Obsahy(1)

U jednoho poklidného karibského ostrova se poblíž luxusního turistického letoviska před několika měsíci potopila americká námořní loď. Nikdo netuší, že na palubě byl kanystr se zárodky geneticky upravených dravých ryb, jejich nová generace začne ohrožovat obyvatele ostrova a návštěvníky letoviska a to nejen ve vodě, ale také na suchu protože ryby jsou schopny krátkého letu a přežijí nejen ve vodě, ale také na vzduchu. Děsivé pozadí tajemných útoků se pomalu vynořuje před instruktorkou potápění Anne Kimbroughovou, která začne pátrat po příčině smrti jednoho z přátel jejího syna, který zahynul během výletu spojeného potápěním. Společně s ní pronikne do márnice také rekreant Tyler Sherman, zkušený biochemik. Zděšeni svým objevem, pátrají dál a současně se pokusí přesvědčit hotelového manažera, aby zrušil každoroční piknikovou party spojenou opékáním ryb na pláži. Ten odmítne, což má pochopitelně nevyhnutelnými důsledky v podobě mnoha obětí velkého útoku krvelačných létajících ryb. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (180)

Brain-D 

všechny recenze uživatele

Hudba je vynikající a dobře nasazuje napětí do scén, což mnoho režisérů neumí. Cameron a jeho umění pod mořem, které zdokonalil ve snímku "Propast". ALE to nezachrání stupidnost Létajích piraňí, což je fakt debilní nápad. Jednička byla až na to, že Piraňe nemůžou být ve sladkých vodách celkem reálná- tohle bylo sci-fi z ubohými efekty. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

O čosi záživnejšie a hlavne zábavnejšie než pôvodná Danteho Piranha z roku 1978. Napriek tomu, že ide o taliansko-americkú produkciu, od ktorej by človek logicky očakával poriadnu mizériu čo sa špeciálnych efektov týka, po tejto stránke je na tom film vzhľadom k roku výroby dobre a hoci nápad s lietajúcimi piraňami, ktoré sa človeku s chuťou zahryznú do krku a pred ktorými nie je nikto v bezpečí ani na súši je poriadne bizarný, ako celok je Piraňa 2 príjemný úlet, počas pozerania ktorého som sa ani na okamih nenudil. ()

Reklama

akisha odpad!

všechny recenze uživatele

Již zde je snadno poznat Cameronův nesporný talent. Jeho přirozený cit pro scénu a pečlivý výběr herců, co perfektně zapadají do svých rolí. Není nouze o skvělé akční sekvence a vše prostupuje napínavá, děsivá atmosféra, jejímž nositelem jsou zmutované létající piraně. Na svou dobu překvapivě dobře vypadající triky, díky kterým piraně skutečně působí jako živé. Takhle nějak by mohl vypadat komentář k Létajícím zabijákům, kdyby to byl dobrej film. Piraňa 2 je ale pravým opakem, a to doopravdy monstrózních rozměrů. Dá se říct, že je to hrozný i na takovou hnojůvku. Viděla jsem stokrát lepší braky, kterejm jsem dala taky odpad. To abych jim teď dala po hvězdě. Jsou tu dva typy děje. 1 - chvíle, kdy piraně někoho požírají a 2 - chvíle, kdy nepožírají nikoho. Tyhle chvíle stojí za naprostý hovno. Chvíle, kdy piraně útočí, stojí za hovno taky, ale jsou aspoň vtipný. Piraně většinou létají v kruzích nad obětí jako Krakonošova sojka, a když někoho žerou pod vodou, vydávají zvuky podezřele připomínající kopulující křečky. Krev nebo drastický scény se omezí na za a) ječícího člověka co si drží maketu piraně u krku a sune se k zemi a b) člověka ležícího na zemi a postříkanýho kečupem. Podle mě si k tomu Cameron ani nečuchl. Nebo spíš si k tomu čuchl, udělalo se mu špatně, upadl do kómatu a vzbudil se až když už bylo v titulkách nezvratně jeho jméno. Druhá možnost je, že po týhle močůvce se tak začal kát a zpytovat svědomí, že se lidstvu omluvil Terminátorem. ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Starej dobrej Cameron by se chtělo říct, ale upřímně - já mu ty traumatický historky z natáčení asi docela věřím, protože jak se k němu choval Assonitis nápadně připomíná tehdejší přístupy jiných italských producentů (viz třeba Dino De Laurentiis) k levné námezdní síle, která jim měl sloužit pouze pro zafinancování americkými studii. Cameron údajně stojí jen za scénou z márnice a srandovním výbuchem helikoptéry (během kterého ještě omylem utopil kameru). Dále může prý za design piraň a z frustrace se chopil i výpravy, protože během pre-produkce zjistil, že tam nikdo nic nedělá, tak alespoň začal objíždět lokace a najímat si místní průvodce. Je mi sympatický, že navzdory tomu, že chtěl svoje jméno z filmu původně úplně vymazat, tak ho nakonec po letech přijal, dokonce se i uvolil k vlastnímu přestříhání (který se moc sehnat nedá) a nemá problém na něj vzpomínat. Film samotný je prvotřídní brak, který nepostrádá prakticky jakoukoli ingredienci provinilé zábavy - švédování postupů slavnějších filmů, kozy, obscénní herecké výkony, kozy, úplně zbytečné expozice hromady špatně zahraných postav, které v průběhu filmu prostě někam zmizí a už se neobjeví, kozy, úděsné triky, krev a kozy. Škoda tradiční Achillovy paty přímořských žánrovek, které často gradují v podvodních scénách, které bohužel ze své podstaty jsou pomalé a rozmělňují rytmus filmu. Což se ale děje i zasloužilejším dílům. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Skutečně netuším, jakou mírou se geniální James Cameron podílel na tomto "létajícím odpadu", ale zpracování celého filmu mi spíše přišlo jako práce druhé osoby, Ovidia G. Assonitise. Piraňa 2 jsou dost nevydařeným kouskem mixujícím v sobě ve špatném poměru různorodé žánry. Celé to vyznělo jako splácaná, nevýrazná směs, míchající v sobě prvky italské, erotické, gore hororové komedie. Možná by to takto i šlo. Jenže to funguje pouze v určitých, většinou minutu trvajících sekvencích. Nebo vlastně nefunguje? Dokonalý béčkový dojem filmu dodává, až na pár postav, naprosto amatérský dabing. Za celistvou mou jednou hvězdičkou se skrývá pár dobrých scén (žena v márnici, slečny na jachtě, trapně humorné dialogy a stejně takové ony létající potvory. A především výrazná hudba). ()

Galerie (36)

Zajímavosti (11)

  • Režisér James Cameron, který byl od filmu odvolán, dostal pár dní poté vysoké horečky. V nich se mu zdál sen o kovovém zabijákovi vylézajícím z ohně. Cameron se jím nechal inspirovat, aby poté napsal scénář ke kultovnímu Terminátorovi. (oLí)
  • Rozpočet měl původně činit půl milionu amerických dolarů – posléze byl snížen na 300 tisíc, dle některých údajů to však mohlo být ještě méně. James Cameron pak měl za režii obdržet 10 tisíc – vyplacena mu ovšem byla pouze polovina. (fiLLthe3DD)
  • Camerona zavolali (štúdio) ako pomocného režiséra, no Ovidio G. Assonitis to chcel točiť sám, ale potreboval Camerona, aby dostal zmluvu na tento film, keďže štúdio chcelo ako režiséra Američana. Natáčanie bolo nočnou morou. Na piaty deň povedal Assonitis Cameronovi, že je neschopný a vyhodil ho (Assonitis si už pred tým vo svojich predošlých filmoch takto najal začínajúcich režisérov, aby získal zmluvu a potom ich vyhodil.) Neskôr sa Cameron vlúpil do štúdia, aby si film zostrihal podľa seba. Nevyšlo to a tá verzia, ktorá je dostupná, je zostrihaná podľa Assonitisa. Cameron si chcel najať právnika, aby jeho meno zmizlo s titulkov, lenže v tej dobe nemal ešte peniaze. (Shakers)

Reklama

Reklama