TheDarKnig

Anime letní sezony a jeden z jasných adeptů na anime roku 2024 je tady a lepší odpal než jaký předvedl díky talentu tvůrčího týmu ze studia Doga Kobo asi ani uskutečnit nešel. Prvotřídní režie, skvěle a kreativně pracující s několika rovinami tohoto vyprávění o fikci a tvorbě fikce s pomocí fantastického využití barev, které divákovi dokážou s překvapivou emoční silou prodat krásu herectví, vžití se do role, jednotlivé herecké metody a přístupy. Vlastně už hned ta první, anime originální, scéna, která člověka vtáhne do dění tohoto příběhu a zároveň představí zdejší příběh v příběhu -  2,5D divadelní adaptaci veleúspěšné mangy Tokyo Blade, ukazuje, že si i tentokrát tvůrci dali na adaptaci opravdu záležet. Je taky velmi zajímavé nacházet všechny ty meta roviny, které mohl díky tématům v Oshi no Ko Aka Akasaka do příběhu vměstnat a jak se tento aspekt ještě více rozvíjí v rámci převodu z jednoho média do druhého. Zatím musím říct, že se s tím pracuje velmi pěkně. No a v neposlední řadě, i v druhé sezoně se naštěstí povedl zachovat jeden prvek, díky kterému se první sezona stala tak kultovní - výborně udělaný opening i ending. Ano, žádný další úspěch na úrovni "Idol" od Yoasobi zopakován nebude, ale důležitější je, že po stránce hudební i vizuální nedělá OP ani ED první sezoně žádnou ostudu, právě naopak. OP v úchvatně sestříhané a promyšlené montáži obrazů představuje hlavní postavy, jejich vnitřní rozpoložení a snahu najít smysl/vykoupení. A ED... ED je stejně jako minule krásná vizualizace emocí a hudebně asi ještě o něco lepší než OP. Prostě radost sledovat a poslouchat (celou epizodu, samozřejmě i VA všech je nadále perfektní). ()

Raichu.Cz odpad!

Má vůbec cenu to komentovat? doslova tohle je úplně mimo žánr který mě trochu na Oshi no Ko zajímal, parasocialní vztah a ne nějakej pitomej ukazatel přecpaných efektů které už nejsou originální. Postavy už ani nemluvě, z nich už nejde vůbec žádná sympatie a komplet je zahozena myšlenka Aqui co se chtěl pomstít pro svou ´´Matku´´ a oni ho ještě hlouběji dávájí s touto motivací pryč, doslova si zničili postavu co to držela, a o Kaně taktéž nic doslova nejhorší postava co jsem kdy viděl, takhle hrozně napsanou postavu která ze začátku chtěla být herečkou ale ne pak se rozhodne jít pičovat na idolku DOSLOVA CO TO MÁ BÝT?! CHÁPOU VŮBEC CO TI LIDI CHTĚLI UDĚLAT ZA POSTAVY?! Nebo prostě a jenom je to jasný přiživení na popularitě. Prakticky řečeno to s tímhle Oshi no ko vzdávám. Za mě 0% ()