Oši no ko - Season 2 (2024) (série)

Rewriting (S02E03)

(epizoda)

TheDarKnig

Aka Akasaka je prostě génius. S jakou lehkostí a šarmem dokáže psát všechny postavy, s jakým důrazem a komplexitou se věnuje menším i větším problémům a aspektům kultury, v které sám působí. Myslím, že zrovna v této epizodě, která se zabývala martýriem tvorby mangy, to bylo zvlášť osobní a je krásný, že i přesto k tomu přistoupil částečně i humorně (ale tu bolest jsem tam cítil :). A celá sekvence střetu dvou autorek v závěru, kdy vybublaly na povrch všechny potlačované emoce, byla naprosto čarokrásná a hluboce lidská (kudos i spoluautorce Mengo a její skvělé kresbě a samozřejmě animátorům, kteří nadále v rámci adaptace odvádějí 200% výkon). Akasako a vy všichni další nesmírně pracovití a talentovaní autoři úžasných fiktivních světů japonského komiksu, jste opravdu.. v tom nejlepším slova smyslu, monstra. Nicméně na druhou stranu bych byl taky rád, kdyby se to psychické i fyzické zdraví tvůrců (nejen) manga komiksů kvůli nastavené kultuře tak moc nezanedbávalo. V poslední době bylo těch zdravotních problémů a v horším případě dokonce i úmrtí až příliš mnoho. Ale možnost nějaké změny je asi multigenerační záležitost, no. ()