H4ku11

Prvých 10 minút a viete, že neodídete sklamaní. Jednotka bola len malý predskokan tohto veľdiela. Zdokonalené a dotiahnuté do detailov po všetkých stránkach. Keď sme boli s bratom malí chodievali sme kvôli tejto VHS s radosťou k dedovi a videli sme to nespočetne krát. Dnes po viac ako 20 rokoch stále pretrváva u mňa ťažká eufória. Ústredná melódia a Arnoldove hlášky o tom ani nehovorím. ()

filipvrbik

Kvůli tomu,že se z Arnieho stane kladný hrdina poněkud prapodivně a všechny střílí do kolena, jdu s hodnocením trochu níž 85% ()

Santino7

Dvojka je kultovka, o tom bez debát. Síce ju osobne nepovažujem za nijakú srdcovku ani nič podobné (najmä z dôvodu takého, že danému žánru a celkovo ošiaľu okolo Terminátora a iných, podobne ladených supersnímok až toľko neholdujem), ale "len" za akýsi (ne)obyčajný film, k jej kvalitám a istej nadčasovosti v rámci akčného žánru či digitálnych trikov (plus samozrejme aj veľkoleposti) tak či tak úplne ľahostajný zostať nemôžem. Je to skrátka a jasne mainstreamový (prudko pozerateľný) trhák. Navyše obsahujúci rozhodne jeden z najpamätnejších Arnieho hereckých výkonov vôbec - pre mnohých asi aj úplne top, pre mňa je však predsalen ešte o čosi kultovejší čoby Barbar Conan - ale samozrejme, sto ľudí sto chutí. 85% ()

Renfield

James Cameron a jeho vize budoucnosti, jistě jedna z možných vizí budoucnosti. Scéna války s roboty je stále dokonalá, ale to co přijde po ní, to bylo a je pro film zcela zásadní! Přesto samozřejmě dvojka není jen T-1000 a jeho transformace, i když je to jistě část velmi důležitá. Jsou to i kultovní akční scény (např. honička v kamiónu), či skvostné detaily (pugét růží) a samozřejmě hlášky. Ve dvojce totiž výborně funguje i ona odlehčující komediální část, která k akčním filmům vlastně tak nějak patří. Vše ovšem nakonec stejně zastíní scéna závěrečná, snad v každém věku dojemná... je to výborný a pro žánr vlastně i netypický konec. Kamera a provedení pohledu Terminátora jsou zase dokonalé, navíc filmu přidává i "stylizování do modré" a samozřejmě hudba, kdo by neznal minimálně hlavní motiv. Pro Arnolda Schwarzeneggera byla role Terminátore životní a obstál v ní více než dobře, stejně tak ovšem dokonale chladný Robert Patrick... pravděpodobně taktéž životní role. Je to jednoduše kultovní film, kterému dle mého názoru k dokonalosti přeci jen něco chybí. Tím, že jsem nejednou musel fandit T-1000, protože John Connor byl opravdu příšerný spratek to nebude, takže že by ten scénář? Ve 3D je film sice vizuálně ještě úchvatnější, ale stále to není to! Edice SE mě ovšem ještě čeká, tak třeba nakonec ta pátá bude. 80% ()

kamigava

Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob! Nedávno jsem T2 viděl poprvé v kině a byl to pro mě silný zážitek. Z úvodních titulků mě pořád bude mrazit. Z plamenů vystupující kovová lebka T-800 mě pronásleduje už od dětství. VHSku jsem sjížděl pořád dokola... Krásné vzpomínky. ()

petikacka

Opět James Cameron, opět skvělý... Něco na tom "Králi světa" je... Ve své době naprosto přelomový film s dokonalými triky a proto, obstojí i v dnešní přetechnizované době, plné daleko lepších triků, které ovšem posunuje dopředu zase James Cameron... Co dodat?... Za mě 100% ()

perko

Film, který mě ovlivňuje již od svého vzniku. Naprosto skvělé a velkolepé sci-fi, které je pro mě stále nepřekonaným králem tohoto žánru. Arnold zde dostane mnohem více prostoru než v předchozím díle, jeho rakouská angličtina je úžasně strojová, ideální pro přízvuk terminátora. Moc se mi také líbí ten paradox, že stroj, který je primárně určen k zabíjení, se v průběhu děje stává nejlepším přítelem mladého Johna, dokonce ho chlapec snad vnímá jako svého otce, což zmiňuje Sarah ve svém vnitřním monologu. To, jakým způsobem je terminátor polidšťován, je skvělé. A o úrovni speciálních efektů snad ani nemá smysl se bavit… ()

bobstock

Většina sériií má nejlepší první díl, tahle série má ale bezkonkurenčně nejlepší druhý díl..Arnold Schwarzenegger dostal za snímek Jamese Camerona patnáctimilionový honorář a řekl celkem 700 slov. Což znamená, že hláška „Hasta la vista, baby“ mu vydělala 85 716 dolarů. Jedná se nejspíš o nejslavnější Arnoldovu hlášku. Po uvedení filmu do kin se začala prakticky šířit po celém světě. Zajímavostí je, že se španělským dabingem neříká Terminátor „Hasta la vista, baby,“ ale „Sayonara, baby.“ 95% ()

Prdly_Tatka

K tomu není co dodat. Emérický našlápnutý literárně fantastický snímek, který na svou dobu hltal každý anthropos bez ohledu na sociální vrstvu. Zde uvidíte, že akčnost není důrazně typickým pohledem na epideiktický film, ale zároveň se ukazuje, že i filozofické aspekty, kterých je zde sice pomálu, leč jsou spravedlivě nakrájené pro mladé publikum, ke kterému je směřován tento pompézní megafilm. ()

Matros

Pravděpodobně můj nejoblíbenější film v době, kdy jsem chodil do mateřské školy. Robert Patrick jako záporák je vedle Arnieho naprosto ikonickej. ()

Strike

Jeden z nejlepších filmů co jsem viděl. Hlavně super je Director's cut av něm scéna, kdy se T učí smát - nejlepší komediální scéna historie. Jinak kultovní hlášky, když střelí hlídače do nohy :,,Bude žít!":-) ()

Tomyš

Droubonké režisérské chybičky/nedostatky by se našly, ostatně jako u každého Cameronova filmu, ale jinak je to boží a milerád přehlížím. Director's cut dává filmu ještě jeden rozměr navíc. ()

jilda

Nejlepší akční film všech dob.Kdo by neznal jak usedá Arnie na "vypůjčenou motorku" s brokovnicí a s melodií ZZ Top.Robert Patrick je ledový jako kus kovu, což také je a T 1000 se opravdu povedl, na svou dobu výborné efekty. ()

thunnus

Nemůžu si pomoct, ale je to slabší než první díl. Je tu pár nelogických děr. Třeba nechápu, proč lidé poslali jen jednoho terminátora a nevarovali ostatní lidi před hrozícím nebezpečím, protože primární je asi záchrana lidstva před záchranou jednotlivce, byť vůdce lidstva z budoucnosti, tedy aspoň doufám a taky nechápu proč t1000 na konci Sarah prostě nezabil a nezměnil se na ni rovnou. Je to určitě skvělý film, má styl, dobré tempo na svou dobu přelomové efekty a Arnold na motorce s puškou je prostě cool, ale starší bráška tohohle filmu se mi líbil víc, možná i proto, že záporák T1000 není ani zdaleka tak výrazný jako Arnold v jedničce. Vynechané scény s komentářem 1 , 2 , alternativní konec ()

kujon

Tenhle film je podle mého mínění to nejlepší, co na poli sci-fi vzniklo. Pamatuji si, že když jsem ho jako malý kluk viděl, tak jsem pomalu celý film nezavřel pusu :) A stejně ta je tomu í nyní, po X letech, kdy už jsem ho viděl znovu několikrát - skvělé efekty, ještě více Arnoldovský Arnold s nezapomenutelnými hláškami a tekutý polda - co více si přát? :) Jednoznačně doporučuji. EDIT na konci roku 2019: S přihlédnutím (a shlédnutím) nových a nových iterací Terminatora musím chtě nechtě dát dvojce ještě lepší hodnocení, řekněme takových 10 hvězdiček z 5, protože nové kousky se ani vzdáleně neblíží kvalitě tohohle počinu. Škoda. ()

Marbord

Terminátor 2 je bezesporu nejzásadnější akční film 90. Let...Arny + James Cameron + Emoce + dokonalý scénář + nezapomenutelná hudba = nejlepší film, jaký sem kdy viděl. ()

Pajčus

Tohle já prostě nemůžu nazvat filmem! Pro mne a určitě pro spoustu dalších lidí je to modla – modla, na kterou se vždycky rád podívám a u které se někdy nebudu nudit, ač znám celý děj, jeho detaily a hlášky nazpaměť. Tento počin se snad ani nedá nazvat pokračováním, protože si nevybavím, kdy druhé pokračování něčeho natolik překonalo to první – tohle je div. Myslím si, že najít člověka, který se tomuto filmu nějakým podivným způsobem vyhnul, přesto ho s klidným svědomím mohu doporučit jak odpůrcům žánru sci-fi, tak krajním odpůrcům Arnieho – třeba i oni po zhlédnutí přehodnotí svůj postoj. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu