Ve westernové komedii z amerického pohraničí září Dean Martin jako skvělý pistolník a sukničkář v jedné osobě. Jižanská kráska Phoebe (Rosemary Forsyth) je zasnoubená z temperamentním Donem Andreou (Alain Delon). Jejich svatební obřad ale nečekaně přeruší vpád Phoebina bývalého nápadníka, kterého Andrea nešťastnou náhodou zabije. Ženich se rozhodne uprchnout před zákonem do Texasu a počkat tam na svoji milou. Na hranicích se přidá k Samovi Hollisovi (Martin) a jeho indiánskému průvodci (Joey Bishop). Společně pak mají za úkol dopravit zásilku zbraní přes nebezpečné komančské území. Cestu této nesourodé trojice provázejí šarvátky s Indiány a osadníky, a v podstatě s kýmkoliv, kdo jim zkříží cestu. Účty si ale vyřizují i sami mezi sebou. Film je smrští gagů, vtipných hlášek a groteskního humoru. A když pak dorazí Phoebe a pozná Sama a Don Andrea podlehne půvabům zachráněné indiánské dívky, stane se Texas svědkem bezkonkurenčně nejpotrhlejšího souboje opačných pohlaví. (Magic Box)

Pitryx

Skvělá komedie se spoustou hlášek, hlavně tedy Krankových. Je zde i vizuální humor, takže je to opravdová zábava se vším všudy. Pan Delon je skvělý a postava Kranka neustále oživuje děj, když se na chvíli zklidní. Záporů moc snímek nemá, mimo občasné hluchoty způsobené jako vždy přítomností žen. Takže doporučuji ke zhlédnutí. 70 % ()

Mariin

Americká westernová komedie, která se v něčem podobá těm italským, např. s T. Hillem. Milovníci dobrodružných příběhů by asi byli zklamáni, tohle je opravdu blbost, jejímž cílem není nic víc, než rozesmát. Já si na tento komediální žánr z Divokého západu moc nepotrpím (pokud to není vysloveně parodie jako např. Limonádový Joe), slabší čtyřka. ()

p.a.douch

Pohodová komedie, kde ústřední mužské trio (Martin, Delon a Bishop) trousej docela hustý hlášky. Doopravdy jsem se bavil. Režisér Gordon, byl zřejmě zkušenej rutinér a nechal patrně hercům dost prostoru. Delona to v komediální roli evidentně bavilo. Skvěle tady sekundovali Graves (kpt. Stimpson) i Michael Ansara a Linden Chiles (náčelník komančů a jeho syn). Samozřejmě nesmím opomenout Rosemary Forsythovou a Tinu Aumontovou - taky skvělej výkon. Zkrátka dobrá zábava - u mě 85 %. ()

OG_Swifty

Tak jsem si říkal, že to bude taková mírně podprůměrná westernová komedie, a byl jsem nakonec mile překvapenej. Charismatický Dean Martin s Bishopem (hrajícím indiána!) byli hlavní tahouni (oficiálně nikoliv, ale pro mě byla tahle komická dvojice nejvýraznější) a Delon hrál gentlemana-debila ze Španělska, nutno říct, že taky dobře. Zatímco úvod naplňoval moje očekávání průměrnosti, po příchodu debilních komančů nastala ta pravá zábava. Nespočet komediálních scén s postiženým synem náčelníka bylo svěžích a "zraněný" Martin stál taky za to. Nakonec tedy nad očekávání - příjemných 70%. ()

pakobylka

----- "Když máte takovej smysl pro humor, Výsosti, tak si určitě vymyslíte něco srandovního na svůj náhrobek." ----- Lehkomyslná hříčka, která si Divoký západ přizpůsobuje k obrazu svému, aby dostála svému poslání - pobavit zpravidla nevděčného, civilizací zhýčkaného diváka. Částečně doplácí na určitou ledabylost či nedotaženost některých bezesporu originálně pojatých scének, takže ve finále působí maličko utahaným dojmem, nicméně i tak spolehlivě vybočuje z šedého průměru ... 3,5* ()