Mluv se mnou

• Austrálie Talk to Me (více)

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

jara12

A24 vpouští do kin svůj mysteriózní horor za minimální budget. 90minutový snímek ukazuje partu sympatických teenagerů, kteří se, jak už to tak bývá, zamotají do něčeho, co je může stát život. Všichni víme, že je toto popisem klasického béčkového hororu, který nedosahuje vysokých kvalit, ale opak může být pravdou. Díky skvělé produkci, jasnému směru a sázce na nepříjemné a zároveň nejasné momenty, se tento film dostává na úplně jinou úroveň než většina snímků, co souhlasily s předešlým popisem. Jednoduše další důkaz toho, že A24 umí dělat kvalitní filmografii úplně o čemkoliv. ()

lokso2

Očakával som druhotriedny lacný horor, no z kina som odchádzal príjemné prekvapený. Malo to všetko, čo od šťavnatého duchárskeho hororu očakávam. Zvláštna zápletka, veľa napätia, napínavý priebeh aj pikantný záver, ktorý nás doviedol zrejme na začiatok ďalšej časti, ktorá by bola logická. ()

FildasCZ

Tak jsem se zase nechal ukecat dle hodnocení na csfd a měl jsem si raději projít zahraniční komentáře. Dobře byl jsem v kině, kde mladí kolem 12 let měli trochu nahnáno. Chlápek, který si během kina telefonoval s manželkou a já, který u toho defakto spal.. Horor čekal jsem horor.. Dobře, tak se mi dostavilo něco za 245korun, kde byly možná 2x lekací scény a to je prostě vše.. Všechno... Mohl jsem jít na cokoliv jiného, ale říkal jsem si.. Jooo 77% to bude mazec.. I kdyz skeptický k duchařině, tak i tak.. No a ono to dopadlo prostě tak, jak jsem si myslel. Zelvy ninjny byly mnohem lepší a zajímavější nez toho. Asi cokoliv bylo zajímavějšího. Nejvíc mě asi iritovala herečka Sophie Wilde  to, že je černá mi nevadí, ale ostříhané nesympatická "slepička", která, kdybych nelitoval peněz, tak bych odešel v půli kina pryč. ()

los_ajajos

Skvěle obsazené, civilně zahrané, výborná myšlenka a první půlka parádně děsivá (intro s bratry bylo na jedničku). V druhé části film trochu ztrácí dech a přechází z hororu spíš v psychologický thriller s duchy. Dalo se využít témat z první půlky, ale objeví se snad jen z povinnosti (klokan). Konec byl lehounce předvídatelný, ale fajn. Rozhodně stojí za vidění, tvůrcům šlo pravděpodobně víc o příběh a postavy než o lekačky za každou cenu. ()

Kelinej

Konečně něco originálního. I když zde je horor jenom formou, pomůckou pro rozehrání psychologického dramatu o opuštěně se cítících teenagerech. Pak se dá pochopit, že se i jinak sympatické postavy chovají na přesdržku. Vizuál super, režie docela jistá a herci na jedničku s hvězdičkou. ()

Hexx

No nevím. Zase se  mi to zdejší hodnocení nezdá. Hodně nadnesené dle mého. Bezpochyby je to samozřejmě dobrý film, o tom žádná! Jestli je to ale dobrý horor, to už je celkem otázka na místě. A já prostě čekal něco víc než jen pomalu se ubírající mluvení s rukou a chlapcem, co si ubližuje mlácením hlavou o stůl a kachličky. Ale jinak je to slušná podívaná, přidal bych však více hororových prvků a lépe rozvinul minulost ruky. ()

tonysawer

Lepší čtyři. Od pětky to dělí jen spoustu nezodpovězených otázek, ale pokud vám tohle nevadí, tak si klidně dosaďte plné hodnocení 5* ()

SirErLeerdan

Většinu filmu se jedná spíše o sociální drama, než horor. Hororu je tam jako šafránu, nicméně s dobrým námětem a když už tam ten horor je, tak musím uznat, že fakt dobře zpracován. Ale je toho zkrátka po čertech málo. Z hodiny a půl je to tak 10-15 minut s ohromnou kupou děr ve scénáři, zbytek se tam vylévají srdíčka a vy si říkáte: "Hergot, co je mi po tom? Nespletl jsem si film?" Hlavní hrdinka(antihrdinka?) teda hloupá i na drama/horor, tak egocentrickou postavu jsem dlouho neviděl. Fakt mě pila krev už od začátku. Poslední čtvrtina je hrozně narychlo zplácaná a to už tak jednoduchému scénáři trochu ubírá, závér pak sice relativně fajn, ale už to prostě nezachrání. Kdyby si odpustili to sbližování s postavami a jejich rodinnými problémy, který mě v hororu vůbec nezajímají a tu ztracenou hodinu a čtvrt radši procpali pořádnou duchařinou, viděl bych to o další dvě hvězdy navrch. Bohužel to tak není a za mě slabší průměr, který má potenciál zazděný dosti nelogičnostmi i na horor a hromadou zbytečnýho dojákobraku. 40% za nápad a fajn hnusné lekačky ()

BStone

Teenageři našli ruku kontaktéra aneb jak se díky debilní zábavě dostat na hranici života a smrti. Výtečný horor, který má všechny potřebné atributy žánru a ve kterém se hlavní postavy chovají uvěřitelně. Neboli mladí se chovají jako naprostí trotli, ale věřím, že by to mohlo takhle nějak probíhat. Má to napětí i atmosféru a snímek rozhodně dává nafrak všem Sestrám a dalším nudným horůrkům. Líbilo moc. 80% ()

Harrman

Hororem bych to nenazval. Nelekneš se a ani tam není nic nechutného.. takový klídek ale pěkně udělaný klídek s fajn, pro mě nečekaným koncem ()

Duffson

Vahal jsem mezi silnejsi 3 nebo slabsi 4*, ale nakonec to proste na ty slabsi 4 za me ma. Neni to takovej mindfuck co jsem ocekaval, ale pobavilo a je to po dlouhe dobe neco noveho. Skoda jen slabeho finale a malo prostoru pro vytvoreni strachu. ()

oleg121

Pútavá, avšak predsa všedná hororová jednohúbka. Oceňujem absenciu ľakačiek, no na druhej strane si myslím, že by filmu iba prospelo, ak by bol o niečo dlhší a mal tak viac priestoru ponoriť sa do postáv, ich motívov, ako aj originu záhadnej ruky. Celkovo však prevláda spokojnosť. ()

DyingAngel

...takto nejako si predstavujem stratené duše samovrahov. Výborný horor. Jeden z tých veľmi vydarených v tomto roku, a to je ich dosť málo. ()

Anetussa

Nechápu, odkud se tu vzalo hodnocení 72%. Film nemá hlavu ani patu a některé scény pěkně nedomyšlené. Na to, že to na začátku vypadalo slibně, se z toho nakonec vyvinula pěkná hovadina. Postavy nesympatické, film absolutně neděsivý (což by jako horor asi měl, že ano). Za mě dost podprůměrný horor. ()

Dakota1978

Hodnotím velmi pozitivně, bylo to inovativní, neokoukané, tedy člověk neměl pocit, že něco podobného už někdy v něčem viděl. Mladí herci byli uvěřitelní, atmosféra houstnoucí a kamera i hudba úžasná. Po prvním shlédnutí bych nevytkl asi nic, ale podruhé už mi některé nelogičnosti začaly trošku vadit, jako např. úloha policie, nevyjasněný příběh hlavní hrdinky atd. Nebylo to úplně špatně, jen už jsem napodruhé nebyl tolik oslněn. Závěrem bych jen dodal - rozhodně vyčnívá nad ostatními duchařinkami. Doporučuji! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD