Jako každá druhá holka v Hollywoodu i Maxine (Mia Goth) se touží stát hereckou hvězdou. Uznávaná a oceňovaná sice je, zatím ale bohužel pouze mezi fanoušky pornofilmů. To Maxine nestačí. Nezpochybnitelná dávka talentu a ostré lokty jí pomohou získat hlavní roli v hororu ambiciózní režisérky Elizabeth Benderové (Elizabeth Debicki). Maxine je připravená chytit šanci za pačesy oběma rukama a už ji nepustit. V nočním Los Angeles ve stejnou dobu řádí nepolapitelný sériový zabiják přezdívaný „Night Stalker“. Jeho tři poslední oběti patřily do okruhu Maxininých přátel. Mělo by ji to zneklidňovat, nebo se má dál stoprocentně koncentrovat na svou roli, jak po ní vyžaduje náročná režisérka? Dá se vůbec soustředit na natáčení hororu, když se skutečný horor odehrává všude kolem? (Cinemart)

Cappuccino

Celkom fajn, ale za mňa najslabšia časť trilógie. Béčkovo ladený krimi triler s viacerými výbornými hercami, ktorý však nemá žiadne výraznejšie momenty. Narozdiel od predošlých častí sa Maxxxine nemôže pochváliť ani veľkolepým finále. Filmárska časť je dobrá, ale pasáže s kultom pôsobia pomerne lacno a Ti Westovi sa nepodarilo ani poriadne vyťažiť z Night Stalkera. ()

Ondatra

Film krásně uzavírá trilogii filmů X, Pearl a teď i MaXXXine. Ale nemyslím, že je potřeba vidět předchozí filmy, protože žádnou extra spojitost nemají kromě hlavní herečky. Proto budu tento film hodnotit samostatně. Ti West sliboval něco mezi hororem a thrillerem, ale výsledek mi spíše přijde jako krimi drama, které diváka ohromí hlavně svými neony a výraznými světly. Co se týká vizuální stránky, tak asi nemám úplně co vytknout. Dost mi to připomíná kombinaci filmů jako Drive nebo Tenkrát v Hollywoodu. Z té obsahové stránky je vidět, že Ti West se hodně inspiroval béčkovými filmy z 80. let a snaží se je přenést do novodobé podoby. Jestli se mu to ale povedlo, toť zůstává otázkou. Občas chování postav nedává smysl a samotné finále nebylo taky nic extra. Jedná se zkrátka o chytrou satiru na Hollywood a touhu po slávě, kde si Ti West trochu zařádil. 6/10 ()

rollman1

Spokojenost! Od Závěru trilogie režiséra Ti Westa jsem dostal přesně to, co jsem chtěl a co mi bylo slíbeno. Parádní osmdesátková atmosféra teče z každého záběru, do toho hraje fresh hudba a mezitím si Night Stalker zabijí ženy po celém Los Angeles. Překvapilo mě, jak moc je snímek žánrově jiný od svého předchůdce. Režisér si tady opět pohrává se žánry a tak tady máme mix Slasheru, krimi i dramatu. Samozřejmě nesmí chybět pocta hororům právě z 80. let. Fanoušky gore mohu uklidnit, protože zde je několik scén, které dokáží vykouzlit úsměv na tváří. Na druhou stranu, je ho tady mnohem méně než v ''X''. Největším triumfem a zlatým hřebem filmu (i celé série) je ale herečka Mia Goth, která je nepřekvapivě dokonalá. Její MaXXXine tentokrát čelí mnohem větším problémům i díky svým ambicím stát se nejslavnější herečkou. Plus si jí vyhlédl právě řádící Night Stalker. Ve Výsledku by tak měli být spokojení všichni ti, kteří mají rádi ''X'' nebo ''Pearl'' a mají sympatie k Mie Goth. Pro ostatní je to minimálně důvod si tyhle filmy nakoukat. ()

hanagi

Osmdesátky v LA jsou jako stoka ozářená blikajícími neóny, voní po laciném sexu a po naději na úspěch a slávu. Atmosféra má šťávu až do okamžiku, kdy dochází k rozuzlení a na scénu vpadne jiný svět, nudná blábolící sekta. Nepovedené finále pod ikonickým nápisem to jen završí. I tak ale řadím MaXXXine na druhé místo za povedenou Pearl. ()

maddy

V podstate na úplne rovnakej úrovni ako predošlá Pearl a síce dôstojné ukončenie pomerne nesúrodej trilógie, od ktorej som mal po skvelom úvodnom X o niečo väčšie očakávania. MaXXXine tiahne opäť raz vynikajúci výkon Mie Goth a tentoraz pre zmenu štylizácia do metropolititných, brakových thrillerov ala osemdesiate roky zobrazujúca prehnitný svet Hollywoodu, a musím uznať, že ma to po väčšinu stopáže bavilo sledovať. Až do poslednej tretiny, v ktorej príde na rad zbytočný satanistický twist, pri ktorom film začne pôsobiť, že sa tými 80s brakmi nielen inšpiroval, ale sám sa jedným aj stal. Škoda, dostatok zaujímavých tém tak vyústi absolútne do prázdna. CELKOVO: 6/10 ()

• Natáčanie prebiehalo od apríla do mája 2023 v Los Angeles celkovo sedem týždňov. (Arsenal83)
  • Mia Goth tvrdí, že pre naladenie sa počúvala hudbu 80-tych rokov, ako napríklad skupinu Blondie, aby sa ponorila do prostredia filmu, ale nedodalo jej to „energiu, ktorú potrebovala“. Namiesto toho preto začala počúvať hip-hopových umelcov ako Kendrick Lamar, J. Cole a Eminem, aby jej dodali viac sebavedomia. (Arsenal83)
  • Maxine (Mia Goth) tričko "Oui" je odkazom na Oui, pánsky pornografický časopis vydávaný v Spojených štátoch, ktorý obsahoval explicitné fotografie nahých žien. Oui prestal vychádzať v roku 2007. (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení