Čerstvý absolvent vysoké školy Brantley Foster se vydává z rodného Kansasu do New Yorku za prací. Jenže firma, u které měl nastoupit, právě zkrachovala. Ať se snaží jakkoli, stále nemůže na žádnou slušnou práci narazit, a tak mu nezbývá než se obrátit na svého hodně vzdáleného strýčka Howarda Prescotta, který řídí gigantickou korporaci. Ten ho zaměstná jako poslíčka v dopisovém oddělení, což ale není práce podle Brantleyho představ. Když se naskytne příležitost, obsadí prázdnou kancelář a začne se vydávat za nového manažera Carltona Whitfielda. Znamená to stíhat roznášku pošty i porady vedení, převlékat se několikrát za den a vyhýbat se Prescottovi i šéfovi dopisního oddělení. Brantley obě práce bez problémů zvládá, ale je překvapen, že jeho manažerské nápady nejsou vždy vítány. Komplikují totiž snahy některých kolegů přivést podnik ke krachu a umožnit jeho převzetí konkurencí. Velký problém nastane, když je Brantley a zároveň i Carlton pozván na víkendové setkání v sídle Prescottových. (TV Nova)

Pollock

Naprosto skvělá komedie, která mi dlouhá léta unikala a to byla velká škoda, protože tady i ty nejbláznivější a nadsazené situace jsou uvěřitelné a k popukání především díky úžasnému herci Michaelovi J. Foxovi. V tomto filmu jsou některé momenty tak vygradované (např. scéna v bazénu alá čelisti), že už to lépe snad ani nešlo. Škoda, že takové komedie se už dnes netočí. A proč jsem tedy nedal pět? Snad kvůli Helen Slater, která mi k Michaelovi opravdu, ale opravdu nesedla. ()

BOURQUE

Skvelá oddychovka, ktorá aj v dnešnej dobe funguje takmer bezchybne. Prečo? Jednak jeho príbeh je univerzálny (a má čo povedať aj dneska) a jednak preto, lebo ako „nostalgický film“ funguje parádne. Skvelá AOR hudba (skvelý titulný song od Night Ranger). Prekrásna Helen Slater a skvelý parťák s menom J. Pankow. P.S.: Jeden z mojich obľúbenejších filmov v hlavnej roli s M. J. Foxom (samozrejme vedľa tých top klasik – asi viete na ktoré myslím). Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

topi80

Zábavná oddechovka dělající si legraci z kariéry kravaťáků v korporacích zabývajících se přesuny peněz z jedné virtuální hromádky na jinou. Potěšilo závěrečné velmi neotřelé rozuzlení milostného čtyřúhelníků, kde se nekonalo žádné "jak jsi mi mohl tak lhát", nýbrž to vyústilo v neskutečnou taškařici, která opravdu stojí za to. Když připočtu pohodový osmdesátkový soundtrack, mohu s klidným svědomím dát 70 %. ()

Tsuki

Nepříliš známá, ale přitom dost povedená osmdesátková komedie, kterou Michael J. Fox natočil mezi Návratem do budoucnosti jedna a dvě, tedy v době jeho velkého vzestupu. Mladíček Brantley Foster jakožto čerstvý absolvent vysoké školy přijíždí do New Yorku s odhodláním získat prestižní práci a uspět na korporátním poli. Jenže věci nejdou ani zdaleka tak, jak si představoval. To ho však neodradí a s neutuchajícím sebevědomím a vírou ve své schopnosti se po hlavě vrhá do naprosto šílené akce, ve které díky předstírání, že je někým jiným, pronikne do nejvyšší sféry velké korporace. A během toho se stihne i zamilovat a usilovat o ženu svých snů. Nakonec je to film plný záměn, omylů a bláznivých eskapád… skoro jako nějaká shakespearovská komedie :) Ovšem s uvolněným osmdesátkovým nádechem. V dnešní době už by možná tak dobře neprošlo to agresivní svádění (snad až znásilnění) ze strany šéfovy manželky, ale v kontextu komedie z 80. let a v odlehčeném zábavném podání vlastně i tohle funguje. Celkově tedy povedená oddychová komedie, u které se obzvlášť v druhé polovině opravdu zasmějete. O vtipné a bláznivé scény rozhodně není nouze (už jen ta vyhrocená přestřelka na začátku, nebo třeba přistižení při převlékání se ve výtahu :D). ~(4,3)~ ()

nash.

Nenáročná komedie o tom, kterak chudý chlapec ke štěstí vlastním přičiněním přišel. Ve své kategorii jedna z nejlepších, která i po letech připaví příjemnou podívanou z řadou povedenýýhc fórků a několika scénami, které i při x-té repríze rozesmějí... například noční konfrontace ustředíno milostného čtyřúhelníku, kdy se všichni sejdou v jednom pokoji a téměř v jedné posteli... ()

• Natáčanie trvalo od 4. júna do augusta 1986 a prebiehalo na niekoľkých miestach v New Yorku. (Peter-1307)
  • Ve filmu je mj. použita hudba od švýcarského elektronického dua Yello, konkrétně skladba „Oh Yeah“ (1985), (Frontie)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis