Slepičí úlet

• Velká Británie Chicken Run (více)

Zatímco ostatní slepice na farmě ďábelských manželů Tweedyových pouze sní o lepším životě, jejich inteligentní družka Ginger spřádá plány, jak odtud uletí! Jenže problém je v tom, že slepice létat nedovedou... Nebo snad ano? Všechny pokusy o útěk končí nezdarem, dokud se na farmě neobjeví kohoutí světák Rocky a nenabídne zlenivělým slepicím letecký výcvik. Zpočátku to jde ztuha, ale stačí chuť spolupracovat, pevná vůle a trocha štěstí a hejno se posledním odvážným pokusem o úlet vrhá vstříc svobodě. Nezapomenutelné postavičky a skvělá animace - to vše v podání Oscarem oceněných tvůrců filmu Wallace & Gromit - jsou zárukou skvělé zábavy pro celou rodinu! (Magic Box)

ABLABLABLA

Velmi povedené. Tenhle styl animace alá figurky z plastelíny se přiznám, že moc nemusím, ale extrémně mi to nevadilo. Co se týče zápletky, tak velmi jednoduchá, předvídatelný příběh, ale bylo to natočeno tak skvěle a potrhle, že to člověka prostě dostalo a nemůžu jinak než dát 5*. Jako rozhodně se to neřadí k mým nějakým Top filmům, ale nic mi tam nechybělo, nic nepřekáželo, bylo to pojato vtipně a svěže a i rafinovaně, takže nevidím důvod, proč nedat plný počet. Ginger je prostě slepka jak se patří:) ()

Stanislaus

Při sledování Slepičího úletu vyvstane jistě nejednomu divákovi na mysli okatá paralela ke koncentračním táborům, avšak v tomto případě jde o vcelku humorně a odlehčeně zpracovanou paralelu (čímž ale nechci jakkoli znevažovat hrůznou realitu KZ). Rozličné slípky pod vedením srdnaté Ginger a rádoby letce Rockyho se rozhodnou postavit démonické paní Tweedyové a jejímu podpantofláckému manželovi - protože kdo by chtěl skončit v "pájích" - a jejich vysněný "let" na svobodu se neobejde bez komických kotrmelců. Díky krátké stopáži uteče (či uletí?) film jako voda a nezačne diváka nudit. Bavilo mě sledovat, jak pan Tweedy takřka bezmocně přihlížel piklům svých slepiček, a samozřejmě jsem si i užil finální "úlet". Slabší čtyři hvězdičky! ()

veru_needy

Tenhle film můžu vidět znovu a znovu a neomrzí. Nádherně animované slepice a kohouti utíkají ze slepičího koncentráku - farmy, kde je zlý majitel vykořisťuje pro 'výrobu' vajec. Skoro mi to přišlo jako poselství neveganům - aby si uvědomili, že i ta blbá vajíčka mají doma v lednici na úkor cizího utrpení. Jako je mi jasné, že tomu tak není, ale jako vegan v tom to plus vidím. Jinak tu také jsou všechny možné typy postav a i mimika je promakaná. Mě osobně se hrozně líbí to zpracování. Ta 'plastelína' je moc hezká, netradiční a originální. - "We'll either die free chickens or we die trying." ()

vydumnica

Chicken Run je celkom fajn rodinný film na upršané nedeľné popoludnie, len v porovnaní s tým množstvom animákov, ktoré s deťmi sledujem, mi tento pripadá dosť málo vtipný. Možno je to aj tým, že sme ho pozerali s českým dabingom a možno sa niečo stratilo v preklade. Ešte k tomu prekladu, Chicken Pie NIE sú predsa pirohy a ešte jedna vec, to fakt povedali SEX?!!! ()

Pepinec

Za dob studií na pajdácích jsem na vlastní oči viděl a na vlastní kůži zažil tolik slepičích úletů, že mě tenhle plastelínovej kurník nemůže ničím překvapit, ani zaujmout. Říkal jsem si; "osmdesátiprocentní animák? To bude bomba!" Teď si na to odpovím; "hodnocení na ČSFD, to je ta pravá bomba..." (Filmfest Théoule 2013, 4/11) ()

• V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 106,8 milionu amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 224,9 mil. (NIRO)
  • Tvůrci ve filmu použili 2 380 kg plastelíny, což bylo v té době největší použité množství pro animovaný film. (Gman)
  • Původně měla na konci filmu zaznít píseň "Don't Fence Me In" od The Andrews Sisters. (Valsadora)

Aardman to rozjíždí

Aardman to rozjíždí