Reklama

Reklama

Možná přijde i kouzelník

(pořad)
  • Slovensko Možno príde aj kúzelník
Komedie / Hudební
Československo, 1982, 16x50 min

Kamera:

Petr Čepický

Účinkují:

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka (více)
(další profese)

Zábavný cyklus Možná přijde i kouzelník se zapsal nejen do zlatého fondu televizní zábavy, ale především do paměti několika generací televizních diváků. Zásluhu na tom má především trojice jeho moderátorů Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Jiří Korn a jejich jedinečný humor, který uplatnili napříč každým dílem tohoto legendárního cyklu. (Česká televize)

(více)

Recenze (194)

majky19 

všechny recenze uživatele

Jak již bylo několikráte uvedeno, vskutku se jednalo svého času o fenomén, který neměl na poli české nejen televizní zábavy obdoby. Podle mého názoru mohly tomuto zábavnému pořadu svého času konkurovat snad jen skeče Jiřího Krampola s Miloslavem Šimkem a možná ještě Varieté, které bylo uváděno Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Dvořákem. Nicméně mě tento zábavný pořad také velmi oslnil a nadchnul a to zejména proto, že se jednalo veskrze o velmi inteligentní humor, který zejména v dnešní době je v rámci televizní zábavy takřka nedostatkové zboží. Bavily mě zejména výstupy Jiřího Wimmera s Karlem Černochem, výborná vystoupení baviče a hudebníka Ivana Mládka, imitace hudebních interpretů v podání Zdeňka Srstky a "Jaruš" Hanušové, zkrátka dalo by se toho vyjmenovat mnoho. Není ani divu, že si scénky a skeče z tohoto pořadu lidé dodnes pamatují a rádi si je připomenou např. v rámci televizních repríz, protože se často jednalo o opravdu výbornou zábavu a intelegentní a zároveň nenucený humor. Sám si rád tyto scény občas pustím, zejména ve chvílích, kdy mi není úplně do smíchu. Já hodnotím plným počtem. ()

Iroquaise 

všechny recenze uživatele

s odstupem jsem viděl dva díly...Silvestr 85 a Vánoce 86...druhý je o něco slabší, má pomalejší tempo a trochu víc tlačí na pilu při klasických hudebních číslech...ale ten první............když člověk vidí v různých archívních pořadech osekané samostatné skeče, tak se možná baví, ale je připravený o celek, kontext...ten pořad se vymykal právě tou komplexností pojetí, celkovou anarchičností zapojenou nejen do dílčích scének, které byly oddělené od "vážných" hudebních vystoupení, ale do širšího rámce...humor průrustal do celkové výstavby pořadu, od základního scénáře, po střihovou skladbu...na velké ploše se tu často uplnatňoval princip gagu ( baba opakovaně hledá Fafejtu) nebo absurdně úsečných výstupů ( Otakar Brousek a poudačka o šroubku...) seřazených za sebe bez většího dramaturgického smyslu ( proto je to taková prdel :))...na svojí dobu neuvěřitelně živý, odvážný a dodnes v kontextu tuzemského televizního vysílání s máločím srovnatelný... ()

Reklama

FireTight 

všechny recenze uživatele

I jako člověk, který dobu vzniku tohoto pořadu nezažil a logicky jsem tedy některé narážky a vtípky nemohl bez dodatečného vysvětlení rodičů pochopit (například komentování jednoho dílu jako narážka na "českou verzi" německého Ein Kessel Buntes), považuji Možná přijde i kouzelník za legendu české televizní tvorby. Trojice Lábus, Kaiser a Korn začátkem osmdesátých let společně s ostatními účinkujícími (namátkou Wimmer, Černoch, Srstka, Hanušová a další) zkrátka naprosto dominovala a i dodnes dokáže naprosto převálcovat kterýkoliv novodobý pokus o zábavný pořad. ()

helloween93 

všechny recenze uživatele

Karel Hála, Aťka Janoušková, Arnošt Kavka a Věra Nerušilová zde mají kultovní vystoupení, kde parodují Kroky Františka Janečka, samozřejmě KROKY jsou jejich doprovodná kapela, včetně Janečka, který paroduje sám sebe. Tahle parta zpívá Děti ráje, To se oslaví, Tričko, Balonek, Diskoborci. Je vtipné pozorovat, jak texty v publiku zpívají jen Horňák, Dyk a Muchová.:dd + vystoupení Srstka/Hanušová - "Čau Lásko" a Šíp & Uhlíř - parodie na disko hudbu. Ultimátní socialistická zábavička. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Dobré a vcelku vydařené, ale jen když tam byl Kaiser & Lábus. Jenže nebyli tam sami a netočilo se všechno kolem téhle dvojky, ale vystřídala se tam také celá řada tehdy populárních bavičů z řad herců a zpěváků, a ti už mě nijak zvláště nepobavili. Legendární výstupy obstarali především Wimmer s Černochem.Taky tam byly trapnosti, které zase nijak směšné nebyly, protože každý nápad nepřekypoval humorem, jako třeba když z Mládka dělali humorného vypravěče anekdot. Neměl zrovna nějaký zvláštní talent podat vtip, ale jeho neherectví ho vlastně do jisté míry proslavilo. A pak celá řada zpěváků, a estrádních vystoupení, kdy něco bylo lepší, a něco bez odezvy. Postupně také docházela invence, přišel nakonec slibovaný kouzelník, změnil se režim, po pádu režimu se odvysílalo jen pár nových dílů bez větší nápaditosti a zlehka provokující zábavný pořad zůstal už jen v archívech televizní zábavy. 60% ()

Galerie (31)

Zajímavosti (27)

  • Medzi najčastejších hosťov programu patrili vystúpenie Karla Černocha a Jiřího Wimmera. Wimmer väčšinou predstavoval učiteľa pre nechápavého a nešikovného Černocha. Z celkových 18.dielov (1983 - 2000) vystupovali so svojimi scénkami až v 10 dieloch. Dokonca vyšiel aj samostatný výber scénok na DVD s názvom Legendární scénky 1 - Jiří Wimmer, na ktorom sa objavuje aj jedna podobná scénka z programu Šance. Ide o kompletný zoznam scénok z programu Možno príde aj kúzelník doplnený o jeden skeč z programu Šance. (Raccoon.city)
  • Okrem 7. a 18. dielu sú všetky diely číslované aj v úvodných titulkoch programu (slovne, tzn. napr. Diel prvý). (Raccoon.city)
  • Ako prvé sa v úvodnom dieli v priamom prenose 19. februára 1983 predstaví baletné trio tancujúcich strážnikov, v jednom z nich až na konci spoznáme Jitku Zelenkovú. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama