Vetřelec: Romulus

• USA Alien: Romulus (více)

Skupina mladých lidí ze vzdáleného světa čelí jedné z nejděsivějších a nejničivějších forem života ve vesmíru. (catnipped)

Diskuze

bobstock

Vizual je vskutku pusobivy. Ja jen napisi tobe, ale vlastne kolegovi, ze aby novy Alien uspel vseobecne, musi miti primocary scenar a nehrati si zbytecne na pseudofilosoficke otazky ala Prometheus/Covenant, ktere v saze Alien pokud vim, skoro nikoho stejne nezajimaji pac?! o tom to nikdy nebylo. A ani nema byti. A i kdyz se mi to prici, ocituji prohlaseni od samotneho pozdejsiho  prznitele sveho vlastniho ditete. Timto filmem jsem nechtel rict nic. Jde v nem jen o hruzu a o jeste vic, hruzy. TO je podstatne pro francizu Aliena a esli si nekdo preje dalsi dementni verzi Stalkera ci Solarisu od Tarkovskeho, tak doufam, modlim se za to, aby mu to zatim nezkrotny Alvarez, nedodal! Prece chceme neco jako Isolation. Nebo ne???

bobstock

bobstock (hodnocení, recenze)

PKD

Tak to já viděl Promethea nejmíň 100x. Tenkrát mě odzbrojil nádhernej vizuál v kině a prací na mystice okolo inženýrů i bez vetřelce. Dokonce si pamatuju, že sem tím byl až nezdravě posedlej. Asi po 2 měsících se objevila pirátská verze na netu a v prvním týdnu od downloadu jsem ten film viděl snad 5x a utvrdil se, že to musím mít v originále na BR, ten obraz je prostě stále úchvatnej. Co se týče tohodle univerza jsem postiženej a přiznávám se ke všemu. S Covenantem jsem to měl podobně, dodnes vzpomínám, že sem se na něm v kině ještě nalil dvouma dvojitejma cuba libre a zážitek byl neskutečnej. 🙏👌😊👽

Khanos

No vidis. To mame stejne. Ja videl Promethea urcite aspon 7x. Coz pri stari filmu z 2012,neni spatne skore. Ja to beru tak, ze jak v Prometheovi, tak v Covenantovi mam nekolik nezapomenutelnych scen, ktere ten shitoidni DSC nikdy miti nebude! A je fuk, ze se jedna o film vs. tv. s. Ostatne ja, jsem nikdy nerekl, ze mytologie Ingenyru mi byla proti srsti. Sam si vzpomen, jak jsem popisoval, ze jsem byl z toho odhaleni helma vs.realita kolidujici s comicsy od 87 dal, odvaren, i kdyz jsem s tim vylozene nesouhlasil. A to trva, dodnes. Dalo by se dokonce rici, ze toto povazuji za velmi odvazne a zaroven fascinujici. Byt toto prohlaseni je diky TOSce pro nas 2 minimalne, ponekud proflakle. Checht.

na příspěvěk reagoval bobstock

PKD

Nejdřív jsem ti chtěl odpovědět, že to srovnání je úplně mimo, ale čím víc jsem o tom přemýšlel, tím víc sedne. Takže ano, máš pravdu a to i s hodnocením rozdílu.

DSC je stejně špatný Trek jako Prometheus Alien. Dokonce i slabiny mají velmi podobné, ale Prometheus má aspoň nějaké sympatické postavy, tedy, vlastně alespoň jednu, Kapitána Elbu. A Promethea jsem viděl už několikrát a určitě se na něj plánuji podívat znovu, což se u DSC říct nedá. Xenomorpha sice nemá a dotýká se ho velmi volně, ale ten element kolem Engineerů se mi líbí.

Khanos

Potesiti HC fandy je dnes temer nemozne. To je pravda ci lepe receno, fakt. Ale me uz zlomilo ci unavilo tolik pokusu, ze uz to vidim tak, ze bud sedne ci ne. Nebo libi/nelibi. Necht si kazdy dosadi to, co je mu blizsi. Pro me osobne je novy Alien unikatni v tom, ze je od rez./scen.,ktery u me vi, co dela. Proto zatim, nepochybuji. Samoz.,ze to muze byti srajda na entou, ale to plati v podstate u vseho. Takze se tim v souc.dobe, nehodlam zalamovati a v srpnu 24 s mati cucnu v kine na neco, co zatim vypada minimalne, zajimave. Tot vse.

Khanos

To vim. Ja HC fanda Aliena nikda nebyl ale to nezn.,ze bych byl ze vseho z A universe, odvaren. Coz zase davno vis. Co se tyce nostalgie vs. nove verze, to my oba v ST velmi dobre, vime. Neni-liz pravda? 😉Za me jen toto srovnani. Co se tyce vysoke miry nas... Kdyz si za sebe vezmu DSC vs Prometheus, tak 2.jmenovany z toho klani vychazi mnohem lepe. Jen takova zajimavost. Mozna, ze takoveto srovnani neni zrovna nej, ale lepsi me ted zrovna nenapadlo, vzhledem k tomu, co jsem napsal.

PKD

To s těma filmama s Langem není ouplně pravda. Z jedničky jsem byl velmi potěšen a moje problémy s dvojkou jsem ti vysvětloval. Určitě nesouvisí s tím, že by byl film špatný, respektive, že bych ho považoval za špatný.

Alien je můj nejoblíbenější filmový vesmír, ale můj pohled je z velké části tvořen nostalgií. A v té se skrývá i problém, který řeší nejeden fanouškovský divák napříč frančízami. Jak rozlišit co je vlastní neschopnost se přizpůsobit současné filmařině a oprostit se od vlastních, nenaplněných očekávání a co je skutečná vada filmu. Proto je nejtěžší vždy potěšit hardcorové fanoušky a v tomhle ohledu byť bych chtěl být nekritickým divákem, který si nový film užije, prostě to nedokážu.

na příspěvěk reagoval PKD, PKD

Khanos

To ti neberu. Musim ale zdurazniti 1 vec. Ja s Alvarezovymi filmy nemam problem a libi se mi. Jsou takove syrove a silene, coz novy Alien potrebuje, dle meho. Ale ty nejsi treba z dvojice filmu s Langem tak odvaren jako ja. To je treba miti na pameti. Neni mym oumyslem na kohokoli v pr. tohoto Aliena R prenaseti spatnou/dobrou. Chapes. Aby pak nekdo netekl, no vidis a ja se na to tak tesil a zatim.... To ne. Ja rikam zatim toto:nevidel jsem od nej toho zrovna moc, ale to co jsem videl, me minimalne zaujalo. Takze rikam (treba toho budu pak litovati, kdo vi?) ja mu zatim verim. A nemam velkych obav. Pripocti si k tomu tez fakt, ze Cizinec neni u me tak, jak Nimrod z vesmiru. Coz ovsem nezn. ze by zrovna svet, nepriznane a tezce inspirovan HPL mi byl u zadku. Ale to stejne vis. Jen to pripominam. 😉

V tom se nehádám.

Já jsem svou poznámku o pokračování myslel humorně, ale smajlík s dvojtečky, pomlčky a závorky mi to znetvořilo a já si toho všiml až po odeslání, tak asi tak.

Strašně moc bych chtěl věřit, že se to tentokrát povede, ale víš co jsem ti ohledně toho říkal onehdy. Kolikrát se člověk musí spálit o horké topení, než se naučí na něj nesahat. Ale tvůj neobvyklý optimismus v této věci se začíná přenášet i na mně, tak snad. Ale přísahám, že jestli to skonči podobně jako předchozí dva filmy, vetřelčí budoucnost se pro mně provždy uzavře a budu žít už jen minolosti Internecivus Raptuse.

Khanos

To byl samoz. ftypek. Vy jste dnes vsici nejaci vazni, hehe. A ano, vskutku. Priserka s hubou v hube (copyright PKD aka ST/ING) by potrebovala podobny H nekompromisni naser typu Isolation jako sul!!! O tom neni zadnych pochyb. Zatim posledni Nimrod z vesmiru se docela poved, tak nevidim duvodu, aby se diky zatim dle meho nadejnemu Alvarezovi, nestalo v Alien universe neco podobneho. 👍👌

PKD

Trochu brzo na spekulace o pokračování 🚸

Teďkonc se spokojím hlavě s tím, když se film povede. Nepotřebuji (i když bych neodmítl) pěti hvězdičkový skvost, ale jestli to bude aspoŇ na tři hvězdy, budu to považovat za úspěch. Kyselinový slintač by si zasloužil pořádné pokračování...

bianci

Heled. To by bylo na dlouho a nevidim duvod proc se motati kolem neceho, co nesouvisi primo s Alien Romulus. Jehoz pripadne pokr.bude jiste Remus. 🤓

Sabrewulf

To ano. Ale je to takova moje libustka v pr. te dvojice mnou oblibenych filmu a navic jsem to psal Amosovi z Expanse a jemu to neva. Toz tak. 😉

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

PKD

Proboha, "nedejchej", to snad ne :-) Každý slang nejde přetavit do písmenek, to fakt vypadá hodně blbě, už prosím, víckrát ne.

Khanos

Kdo vi co videl. A jestli vubec. Treba to byl zmrzlinovy bubak od mlekare Dana. Pokud by se mu to zdalo prumerne, tak by stejne v ramci marketingu rekl, ze to bylo waw. Takze tyto zpravy pro me uz davno nemaji valneho vyznamu. Zasadni film stoleti to nejspise stejne nebude, tak co.

na příspěvěk reagoval dr.horrible

PKD

Překrucuješ co píšu. Já netvrdím, že mi jeho názor je důležitější, než můj. Pouze se obávám toho, jaký bude film, když  Ridley Scott, jehož směřování zavedlo značku do cizích vod, je spokojený.

Khanos

Tak ta jeho udajna reakce me neleze ani do paty. Nezajimame me to. Jak jsem tady uz psal, ja si pockam na muj nazor. 👍

PKD

No, mně by spíš dělalo hlavu to že Scott film viděl a údajně je z něj nadšený. Sice se u takových reakcí častokrát později ukázalo, že se jednalo jen o trik na diváky, ale co kdyby ne. Vzhledem k jeho aktuálním preferencím bych asi byl mnohem klidnější, kdyby jeho reakce byla, že se mu film nelíbí.

Khanos

Tak u nekoho jako Alvarez, bych rozhodne necekal nejakou Scottovu antihorrorovou pseudofilosofii na thema puvod lidstva apod.veci ala Daniken. Od tvurce Nedejchej a remake Evil Dead, fakt ne. U neho jsem rozhodne klidnejsi, nez u toho arogantniho brita. Asi tak.

na příspěvěk reagoval Khanos, dr.horrible, Sabrewulf

PKD

No, leden je už docela brzo, takže...

Ale stejně, trailery jsou zrádné a často naslibují něco, co film nedoručí. Moc bych si přál, aby se to tentokrát povedlo. Teda, ne v případě trailerů, ale tohoto filmu. Jak víš, dovedu si najít ospravedlnění proč se podívat na oba prequely, ať už jsem s nimi nespokojen jak chci, ale bylo by super, kdyby nový film tentokrát hrál na tu správnou notu a nesnažil se být něčím, o čem Vetřelec ve skutečnosti není.

bianci

Na to je dle mého brzy. Film je až v srpnu, takže úúúplně nejdříve bych něco čekal až v lednu.

Terepin

Ne. Ostatně, již z dřívějších fotek přímo sálá inspiračka nesmrtelnou hrou z 2014.

Terepin

Terepin (hodnocení, recenze)

Som jediný, kto tam vidí Sevastopol? To svetlo vyzerá ako hviezda a rovnaké scenérie boli aj v hre.

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

24.12.2023

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Již nějakou dobu víme, že nadcházející celovečerní film ze světa Vetřelce s názvem Alien: Romulus je dotočen a čeká nás příští léto, přičemž jeho režisér a scenárista Fede Alvarez se chlubí tím, že… (více)