Vetřelec: Romulus

• USA Alien: Romulus (více)

Vetřelec: Romulus navrací fenomenálně úspěšnou franšízu zpět k jejím kultovním kořenům, přičemž představuje zajímavé a neokoukané nové tváře. Při prohledávání opuštěné vesmírné stanice se skupina mladých kolonizátorů setká s nejneúprosnější a nejsmrtonosnější formou života ve vesmíru. A v hlubokém vesmíru nikdo neslyší jejich křik. (Falcon)

Diskuze

Eodeon

Proc si myslis, ze trek sleduji urputne pres 30 let a sw o asi 10let pozdeji? U nekoho, kdo je ze sve podstaty temne depresivni a jak ja rikam s oblibou, realisticky cynik, potrebuje k zivotu prave trek ci sw? Pak si to hrave vyrovnam obecne horory a pri me zalibe v SF zanru, pak obzvlaste uzasnemu spojeni, kteremu vdecime jen a pouze HPL SF/H majstrstyky typu The Vec ci Dead Space. A pak samoz. Alien a spol. Nak tak. 👍👌

PKD , PKD

to máš úplnou pravdu, hlavně tedy ten Trek dokáže být hodně multižánrový, hlavně v tom klasickém epizodickém formátu namísto toho serializovaného vyprávění, co je teď tak v trendu, ale pořád mi to v převažující míře přijde veskrze velice optimistické u Treku a až pohádkově naivní u Star Wars. což je super. obojí velice oceňuji. vlastně jsou to důvody, proč mám obojí tak rád. jen prostě občas mám chuť na změnu. a imho ani ty nejtemnější momenty z ST či z SW si zdaleka nezadají s Alienem. takže mě baví to občas prostřídat. prostě podle aktuální potřeby. :)

na příspěvěk reagoval PKD

Eodeon

Lec satanzel, ne kazdy trek je slunickovy a ne kazde sw jsou pohadkove. Nekdy jsem z toho smutny panda, pac takto mam tyto 2 konkurencni doslova vesmiry nesmirne, rad. Ale tak zase, vyberu si co mi sedi, a zbytek zahodim.

Yoshitsune

P.s. Pokud bych byl svebytne ironicky, tak bych napsal, ze vsechny zeny v podstate plodi monstra. Jen se koukni na csfd. 😅🤣👌👍

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune

Cece, ty me zasobujes. :) Nez jsem se sem dostal, tak jsi se stihl snad 3x opraviti. :) Ale to nic. Ja jsem napsal co jsem napsal, v reakci na tvuj (to zni fakt dobre) XTRO omyl, toz tak.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

PKD

Alien je můj fandom, takže ano, sleduji. přednost dávám Treku a Star Wars, ale i tuhle franšízu mám ve velké úctě. občas prostě k tomu sluníčkovému Treku a pohádkovým Hvězdným válkám potřebuji nějakou hodně temnou a neméně kvalitní protiváhu. a volba je jasná. :)

na příspěvěk reagoval PKD, PKD

PKD

kdybych neměl guilty pleasure gen, proč bych to všechno nakoukával? no násilím mi to nikdo nenutil. :) miluju sci-fi béčka. ale mám rád, když je v tom krapet nadsázky. když se to nebere moc vážně. většina těch rip-offů Aliena z devadesátek je prostě seriózní trash. čest výjimkám. jak kdyby si ti tvůrci mysleli, že z Aliena obkoukali postupy, formulku maj v malíku a snadno zreplikují to kouzlo, kvůli kterému všichni xenomorfa tak zbožňujeme, ale dopadlo to ostudou. :(

Yoshitsune

Tak to jo. To se shodnem. Spagetozrouty a v podstate vynalezce opery beru v samostatnem H zanru v letech 80tych dodnes jako absolutni spicku. Tam je hruzy na rozdavani. At je ti 15 ci pres 40cet. Aspon ja a hafo dalsich lidi co znam ze sve generace, to tak ma. 👌👍

Eodeon

Haha. Tak to je nam vsem lito, ze jsme te tak znechutili, checht. Ja to ostatne, nezacal. Ale hodlam to co nejrychleji, ukonciti. Ani by me nenapadlo, ze sledujes neco takoveho, jako diskuse o ultraslavne priserce. Mam te holt zafixovaneho v jiste SF francize a tak me to jen prequapillo. Moje chybka. Clovek si holt, odvyknul.

Eodeon (hodnocení, recenze)

většinu těch odkazovaných béček jsem (bohužel) viděl, takže ironicky děkuju pěkně za připomenutí všech těch (filmově) hrůzostrašných zážitků, které mě děsí dodnes. a i když PKD to až tak nehrotí, přeci jen přidám ještě svůj tip na jeden naprosto nezapomenutelný film, o jehož plakátu tu mohla být řeč: Star Crystal

na příspěvěk reagoval PKD

SsgtJira

P.s. Ale prijde mi osobne zabavne, ze kdyz ze zvedavosti tuknu na sipku v levem hornim rohu, v tvem odkazu z pinterestu, vykoukla tam na me Kara. A ne jen jedna. :)

SsgtJira

Heled, asi je to jeden se zde uvedenych  filmu, ale za sebe bych rekl, ze je zbytecne, se timhle zabyvati nak dlouho. Zkratka, ja se pripojuji k tem, co zde psali, ze vypada na te inkriminovane fotce ponekud divne, az lacine. To bychom se z toho nevyhrabali ani do premci, hehe. Osobne si nemyslim, ze by zrovna Alvarez hazardoval nejak vyrazne s ultraikonickym vzhledem jedne z nejslavnejsich priserek s hubou v hube v moderni popkulture. Toz tak.

SsgtJira

Ten rozhodne, ne. Yoshi je blizko, ale mam silny dojem ze to je neco jineho. Ten poster vidim pred ocima, ale zasatana si nevzpomenu, na nazev. Ale mam dojem, ze byl ladeny do modra, jako Aliens. Komplikuje to tez fakt ze drtiva vetsina ten casto neopravnene kultovnich 80tkovych H, ci SF/H B filmu, mela vskutku originalni ceske nazvy, ktere z 90% nekorespondovaly, s orig.

na příspěvěk reagoval SsgtJira

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu