Nejkontroverznější film 20. století! Absolutní moc - absolutní zvůle... Slavný snímek Tinta Brasse zpracovává příběh ze starověkého Říma. Zvrácený Caligula (Malcolm McDowell) se neštítí ničeho, aby dosáhl moci, a za jeho panování ovládá Řím zrada, sex a násilí! Otevřené znázornění brutality i erotických scén vyneslo filmu skandální pověst. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Paldini

Tinto Brass je břídil, který potopil celý film, ač prý porno scény netočil. Malcolm McDowell a Peter O´Toole jsou sice perfektně zvrhlí a dokonce i podobní svým historickým předlohám, ale oba hrají mizerně. No a úplným zklamáním bylo pro mě obsazení jakéhosi kastráta do role mého oblíbence Claudia. To mi Brass neměl dělat. Přesto jsem film viděl dvakrát a to pokaždé v jiné verzi. Kdo by taky čekal, že v televizi NOVA pustí porno, že? ()

kinej

Výtvarná stránka není špatná, ale film se snaží provokovat až moc. Malcolm McDowell se na Caligulu perfektně hodí. Explicitní vyobrazování sexu a násilí mi nějak zvlášť nevadí, dokonce si myslím, že do filmu o Caligulovi určitě patří, nicméně film o jedné z největších zrůd v historii lidstva by měl být mnohem lepší. ()

Ant

Film, na který se mnoho lidí dívá s nechutí a považuje ho za hotový nevkus. Nevím, jak moc se s tímto názorem stotožňuju, nicméně je třeba ocenit snahu, co nejvíce přiblížit Caligulovu vládu, což se do jisté míry podařilo a to hlavně zásluhou McDowella, kterému to šílenství přímo sršelo z očí. Tak jako tak mě to až příliš často nudilo, a to považuju za problém i u sebekontroverznějšího filmu. ()

dopitak

Verze 150 minut. Pěkný hudební motiv (mám ale pocit, že z něčeho ukradený) a děsná chujovina od začátku do konce. Kdyby byl císař Caligula zobrazen jako šílenec, nevadilo by to, ale že je zobrazen jako debil, to už je horší. Ve filmu se skoro nic neděje a nepřirozená pozdělepenost s porno (rádoby) scénami je hrozně znát, vytváří chaotično. Český dabing studia Auvit, kde výpravný film namluvilo asi sedm herců, je smutnou kapitolou samo pro sebe. Silně nedoporučuju, není tu hezká erotika, tvrďácké scény jsou nechutné pro veřejnost a málo brutální pro fajnšmekry. ()

902 10

caligula. ztezi si pro svuj historicky snimek muzete vybrat lepsi osobnost. krome notoricky znameho zvoleni kone senatorem ma ve svem repertoaru nekolik dalsich vicemene zavrzenihodnych zalezitosti, jako treba incest nebo masove vyvrazdovani. nic zvlastniho. alespon pro tvurce caliguly z roku 1979 a jeho producenty z penthousu zcela urcite, a proto se rozhodli misto historicke inscenace natocit epicke porno z prostredi stareho rima, ktery byl mozna dekadentni, ale urcite ne TAK dekadentni, jako v tomhle zcela prumernem filmu. ()

• Poslední scéna se točila na Silvestra a herci včetně komparzu si stěžovali na velkou zimu. (Rodriguez)
  • Orgie v císařském hotelu byly skutečné. Na tvrdo. Jedna z aktérek, britská dívka roku poznamenala, že byly skutečně vzrušující. (Rodriguez)
  • Tvrdé sexuální scény nebyly natočeny režisérem Brassem. Podle Brasse se Caligula stal pornografickým filmem, který ignoroval záměry režiséra. Brass se stejně jako scenárista Gore Vidal od takto upraveného filmu distancoval. (sator)

3D remake Caliguly

3D remake Caliguly

30.01.2010

Zdá se, že Tinto Brass je pořád ve formě. Otec, či spíš dědeček italského erotického filmu (nar. 1933), oznámil, že se nebojí pokrokových technologií a jeho následující přehlídka dámských pozadí nás… (více)