Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá holka, která si nikým nenechá kecat do života a je dost svobodomyslná i na poměry Ameriky přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Když v baru, do kterého slušné holky nechodí, narazí na mladého motorkáře Bennyho (Austin Butler), jenž má podobnou krevní skupinu, okamžitě to mezi nimi začne jiskřit. Benny je členem motorkářské party „Vandals“, neformálního seskupení milovníků bezstarostné jízdy, vedeného majitelem baru Johnnym (Tom Hardy). Chuť svobody je nakažlivá a brzy jí podlehne i Kathy. Jako bystrá holka si ale začne všímat i negativních věcí, které růst motorkářského gangu provázejí – čím dál násilnější boje s konkurencí, střety s policí a nelegální aktivity, které zajišťují organizaci příjmy a udržují ji v chodu. Protože Kathy Bennyho miluje, nechce, aby skončil v base nebo s kulkou v těle, a snaží se pro něj najít únikovou cestu z gangu. Je otázkou, jestli taková cesta vůbec existuje, a pokud ano, jestli se po ní Benny vůbec chce vydat. (Cinemart)

Flory14

Nabitý casting plný mých oblíbených herců byl na mém seznamu očekávání tohoto roku velmi nahoře. Nutno říct že mě asi mírně zklamal ale rozhodně to není špatný film. Austin Butler si svou role "bad boy na efekt" neskutečně dává a skvěle sedí. Tom Hardy je zde v té poze ve které ho máme nejraději a Jodie Comer jde nahoru ( až teda na ten akcent který mě zde občas i rušil). Příběh má trochu pomalejší tempo a spíše než na děj je zaměřen na postavy. Ty mají dostatečný prostor aby si člověk k nim vypěstoval vztah. Velké plus filmu je určitě zasazení a celkově vykreslení té doby, to mělo atmosféru. Zde klobouk dolů před tvůrci. Čekal jsem ale trochu drsnější krimi zápletku, ta tam vlastně ani nebyla a spíše jsem se dívali jaké to bylo před tím než se z Vandals stal gang. Což možná i trochu mrzí protože ten zrod drsných ganstrů bych si asi dal raději. Za mě silnější tři hvězdy. ()

AdamXB-1

Hodně americký, ale svým způsobem konvenční a přesto působivý motorkářský film. Celý snímek je postaven na skvělém výběru a práci s nadmíru charismatickou hereckou trojicí Comer, Butler, Hardy, pro než je film jak na míru šitý. Dál už nic nijak zvlášť nepřekvapí, vzájemnost, přátelství, nevázanost a svoboda, to jsou jednoduché pilíře motorkářského gangu, a rovněž celého tohoto silnými motory kinem třesoucího, neméně silně koukatelného a nenáročného filmu. ()

Valeria_D

Poslední dobou mi přijde, že se točí filmy na stejné brdo, bez očekávání jsem tedy šla na promítání, ale Motorkáři byla fajn podívaná. Vyprávění o motorkářském klubu, jeho vývoji i pádu. Butler a Comer spolu vytvořili zajímavý páreček a Jodie se skvělým přízvukem nás i provedla filmem. Hardy je moje srdcovka a ani tady nezklamal. Postava hlavy gangu mu sedí a vše bylo doplněno jeho ikonickým chraplákem. Takže pokud se chceš mrknout, jak to na přelomu 60. a 70.let vypadalo při vytváření motorkářských klubu/gangů, určitě zkoukni tenhle film :) ()

TOMEK17

6/10. Výkon Austina Butlerse, omezený jeho charakterem, nebyl působivý. Jeho kolegové Jodie Comer a Tom Hardy naopak odvedli výjimečnou práci. Tempo filmu je těžké posoudit. První dějství probíhalo na jeden nádech. Druhý a třetí zpomalil, přičemž stále držel zajímavost. Měl jsem silný pocit, že na nás scénáristé chtějí udělat dojem epickým koncem, ale upřímně řečeno to nefungovalo. Konec, i když je dobrým závěrem příběhu, vás nedonutí odcházet z kina zahlceni silnými emocemi. Empatie vůči postavám je hluboká, přenesete se tam přímo na místě. Byly však momenty, kdy počínání některých členů neodpovídalo jejich zavedené povaze a mělo zjevnou pachuť vést děj. Není to zločin, ale je to neúcta. Všechny poznámky stranou, film je velmi dobře natočený. Bylo docela příjemné sledovat, jak se dotklo několik skupinových dynamik. Všechny postavy, na kterých záleželo, byly srozumitelné, ale ne příliš vykreslené. ()

tombarider

Tak to proběhlo a po dvou letech čekání jsem dostal moviečko, které sice bylo trochu jiné, než jsem čekal, ale stálo za to. Dobová atmosféra bez chybičky, hrozně mě bavila Jodie, která shodila britský akcent a poslala tam tak hutnou American version sebe sama, že bych jí věřil narození v Arkansasu. navíc její projev "ženy z lidu" byl tak upřímný, že jsem ji to prostě baštil. Hardy přehrával svoji klasiku, ale ta role se k němu děsně hodila a Butler slušně sekundoval, byť jeho postava mi přišla charakterově a obsahově prázdná. Je mi trochu líto, že tyhle filmy mají tendenci posledních třicet let končit v podstatě špatně, ale jestli to bylo podle skutečnosti, tak to asi jinak nešlo. ()

Derseus

Tom Hardy naprosto fenomenální, přízvuk, řeč těla, charisma... koncept toho, že film je vyprávění samotných účastníků spisovateli mi příliš nesedl, stejně jako pár tichých scén ze začátku filmu. Po chvíli ovšem film nabral takové otáčky že i při pomalejší, tišší scéně by se napětí dalo krájet. Děj není nějak zamotaný, spíš si jede příjemně přímo po highway. PS. Feministky budou chtít tenhle film zakázat. ()

RockWagram

Jo! Tohle je prostě film. Film, kvůli kterým se herci chtějí stát herci a lidi chodí do kina. Postavy měly osobnost a nebyly to jen dokonalé tvářičky. Normana Reeduse tady v maskérně pěkně zřídili 😁. Tom Hardy tady dokazuje, jak je to to nedoceněný herec a Austin Butler jen nám teď dal na čelo ouřední razítko, že se z něj stala opravdová hvězda. Je to jeden z těch herců, co ve scéně nemusí mluvit. Stačí, aby se jen nějak podíval. ()

Talita1

The Bikeriders ukazuje drsný svet motoriek a ich majiteľov. Austin Butler sedí na svojej motorke, fajčí cigaretu a neskôr klope na jej dvere. Vyzerá skvele aj keď hraje biliard a tá čierna ošúchaná vesta mu pristane. Dlhé rozhovory, nadšenie z jazdy, motorkársky bar. Tento film bola prevažne mužská jazda plná motoriek a testosterónu, kde nechýbali ani bitky či zranenia. PS: Jodie Comer bola v červených šatách až nebezpečne krásna. ()

Stifmeister

///   "The Bikeriders" je zajímavý snímek vyprávějící o vášni, která se vyvine v něco naprosto jiného a nebezpečného. Celý film je natočen jako rozhovor začínajícího spisovatele, který píše knihu o motorkářském gangu s názvem "Vandals Chicago". Herecké výkony Austina, Jodie i Toma nebyly vůbec špatné, ale nečekejte úroveň top Hollywoodských snímků oceňovaných na Oskarech. Příběhově to bylo, jak jsem již psal, zajímavé, ale ke konci filmu jsem si už říkal, kdy to bude končit. Nevím proč, dle trailerů jsem očekával asi více, ale místy jsem pociťoval menší nudu. I přes skvělou výpravu, pěkný hudební podkres a inspiraci skutečnými událostmi jde o film, který nenadchne, ale ani neurazí. Váhal jsem docela dost nad počtem hvězdiček, ale nakonec to dle mé stupnice vychází na 4*, i když bych radši dal spíše 3*. Třeba si to jednou při rewatchi rozmyslím, nebo naopak najdu ve filmu skrytou kvalitu, kterou jsem při prvním zhlédnutí v kině přehlédl. |6.5/10| ()

Lendak

Keď som v prvých sekundách videl nasilu drsného Austina Butlera tak som si povedal že to bude iba obyčajná, "drsná", "chlapácka" hovadina plná bitiek a motoriek. Potom sa ale v sekunde zmení tón, ktorý potom pretrváva valnú väčšinu stopáže. Príbeh o motorkároch, ktorí majú byť spravidla drsní a neľútostní, krásne kontrastuje s, po väčšinou, odľahčeným tónom. Nie žeby to bola čistá komédia, len sa to neberie vážne a zbytočne to nedramatizuje. Keďže takmer celý film strávime spoznávaním postáv a samotného gangu Vandalov (treba podotknúť že veľmi zaujímavo podané), tak postavy (aj ten gang) stihnú za tú dobu dostatočne priľahnúť k srdci, tak aby to horkosladké zakončenie zahralo na tú správnu notu. Herci (a že ich tu je) podávajú solídne výkony, ale ich všetkých zatieňujú Butler a Hardy a jeho chraplák. Toto je asi po dlhej dobe poriadna gangsterka, na ktorú som natrafil, keďže tento žáner upadol tak trochu do zabudnutia, bohužiaľ, a tie motorky tu sú skôr ako vedľajší prvok, ktorý to celé dopĺňa, čiže nič pre zarytých motorkárov. Škoda len tej kratšej stopáže, keďže by som toho o tomto gangu chcel vedieť ešte viac a viac. ()

13Maty13

"Fists, or knives?"     /// Velice surový a kvalitní snímek pojednávající o motorkářském klubu v 60. letech. Úžasná atmosféra, retro prostředí, masky a bravurní herecké výkony. Tom Hardy byl naprosto božský! Jeho hlas mi bude v hlavě hrát ještě fakt dlouho. Taky doufám, že Jodie Comer dostane v Hollywoodu více prostoru, protože nám opět předvedla, že je velice dobrá herečka. Postavy a jejich příběhy mě pohltily a dvouhodinová stopáž byla naprosto ideální. Není to úplně film pro každého, ale mě si opravdu získal.   / Hodnocení: 9/10. ()

Wineology_

Film, který začne tak nevinně, prostě parta kluků, kteří chtějí jezdit na motorkách v partě, takový dospělejší klub děcek s koly na sídlišti, ale jako každá nevinná zábava se musí něco pokazit. U děcek někdo spadne na kole a odře si kolena, pobrečí si a je pokoj, ale tady, ve světě dospělých, když něco začne jít do kytek, tak to s sebou bere i trávu kolem cesty, a tím myslím zdraví, vztahy a obecně všechno lidské. A o tom je tento film. Hořkosladce dramatická záležitost s kapkou osobitého humoru, s dobrým vyprávěním a slabší zápletkou, kterou ale vyzdvihují skvěle zahrané role. Líbilo. ()

Estadra

Příběh o motorkářích jak byly dřív. Kathy vypráví svůj příběh jak potkala motorkáře Bennyho a za pět týdnů se za něj provdala. Tento film ukazuje nejen pozitivitu motorkářů ale i negativní stránku a že jak šel čas a začali se přijímat novy členové motorkářů tak to celé šlo vlastně do kopru. Byly tam chvíle kdy mě to opravdu nebavilo ... Ale celkově film hodnotím kladně ... Tom Hardy v roli Johnnyho byl excelentni... 4* ()

Foghorn

Každý, kdo ten film uvidí, vám řekne, že je o něčem jiném. To považuju za dost velký plus. Pro někoho to bude o zásadně komplikovaném vztahu mezi otcovskou a synovskou postavou, pro někoho jiného je to studie křehké maskulinity,  pro dalšího diváka to bude o mužském světě nahlíženém ženskou perspektivou. Pro mne je to o jediné větě, která ve filmu zazní. "Its gonna do, what its gonna do". Je to kouzelný vhled do nevyzpytatelnosti osudu, která vypovídá o tom, že všechno nakonec dopadne, tak nějak jak to vždycky dopadnout muselo.  Je to až překvapivě líbivý a přístupný. Největší frustraci musel při natáčení zažívat Austin Butler, kterej stopro sázel na to, že bude nejvic hot člověk v tom filmu, dokud nezjistil, že obsadili Toma Hardyho, dali mu křivák, cigáro, nůž a boxera a nechali ho opět mluvit sotva slyšitelným bručením.  Všichni hráli skvěle. Special mention pro Normana Reeduse, kterej hrál sám sebe a vypadal, že si to uživá. Jo a naprosto senzačně ozvučený motorky. ()

jara12

Jeff Nichols se vydal na cestu k zfilmování života první generace jednoho motorkářského gangu. Motorkáři dýchají Amerikou v 60. a 70. letech a obsazují k tomu Toma Hardyho a Austina Butlera. Film, inspirovaný fotoknihou Dannyho Lyona, trpí více romantickým než badass příběhem a absencí dramatického oblouku, ale postavy jsou uvěřitelné a dobře zahrané. I když by příběh mohl být silnější, Nichols zachytil rebelského ducha všech motorkářů, což bude bavit i lidi, kteří touto mašinou nejsou okouzleni. ()

aiden.pierce

Dal bych 4.5, kdyby to zde šlo. Film dává přesně to, co se od něj dá z trailerů očekávat: náhled do zrodu, průběhu a konce jednoho motorkářského klubu. Členové jsou zábavní, rozmanití a Tom Hardy, jako prezident je úchvatný! Jako vždy ukázal, že je to mistr oboru. Butler stále šlape výš na žebříku kvality a pomalu se dostává do tříd AAA amerických herců. A my jako diváci se necháme unášet jejich svobodou, charismatem a bratrstvím. PECKA *SPOILERY* Příběh mi trochu připomínal prvního Kmotra. A ač se muže zdát, že to jsou detaily: mladý nadějný člen “mafie/klubu” se zamiluje do dívky. Vůdce “mafie/klubu” ho má nejradši a chce aby se víc angažoval/ vedl. Láska hlavního hrdiny naopak chce, aby žil už klidný život s ní. Příběh probíhá v průběhu několika let. S vůdcem to dopadne tak, jak by člověk očekával. Špatně. Ale film super. Jede, baví a má krásnou myšlenku. ()

ProductByZee

Velice stylový dobový biják o bandě nesympatických hajzíků (ale ta antipatie vlastně ničemu vůbec nevadila). Zajímavý stoický výkon Austina Butlera, ale víc bych vypíchl dvojku Hardy/Comer, kteří ve snímku vyloženě zazářili. Atmosféra hutná, že se dá krájet. Zvuk a obraz par excellence. A to, že byl příběh spíše epizodní a předvídatelný neberu, v rámci "true story" žánru, jako problém. Jen ty motorky nám v druhé půlce filmu nějak vymizely.  Velmi užito. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)