Ponurý příběh vypráví o dvou sourozencích, kteří se snaží přežít hrůzy Druhé světové války. Seita a jeho malá sestřička Setsuko jsou ponecháni osudu, když jejich maminka zemře na následky zranění po ničivém bombardování. Otec slouží u japonského námořnictva, ale rodina od něj už dlouhou dobu nedostala žádné zprávy. Dětí se ujme teta, avšak kvůli častým neshodám Seita se Setsuko odchází. Najdou si přístřeší, ale obstarat dostatek jídla je téměř nemožné... Hrob světlušek je založen na stejnojmenném románu podle skutečných událostí Akiyuki Nosaky. Bývá považován za jeden z nejpůsobivějších protiválečných snímků. V kinech byl promítán společně s pohádkovým anime Můj soused Totoro, který měl diváky po traumatickém zážitku povzbudit. (Fabienne)

mp5991

Pravda, je to silný příběh, na který hned tak nezapomenete, podaný je ovšem mizerně. Říkejte si, že jsem bezcitný, ale já prostě nedokážou litovat postav, které mě od začátku štvou. Ta holka je až na úplný závěr ukázkovej rozmazlenej fracek, kluk se zas chová naprosto iracionálně a teď budu trošku spoilovat: Ty vole, jak dementní musí člověk být aby riskoval svůj život při kradení jídla, život vlastní sestry, pokud to jídlo nesežene, když má v bance prachy na celou hromadu na jejich poměry dost luxusních potravin? Až do toho závěru to byla rádoby depresivní nuda, ale závěr z toho udělal navíc kravinu. Pokud chcete depresivní animovaný film o zoufalém přežívání dvou postav, doporučuji The Plague Dogs, tohle je hrozně přeceňované. ()

StandikK

Film o následcích hrůzy z války. Mě se film líbil, i když jako citové vydíraní jej nepovažuji. Holčička má skutečně úžasny hlásek a ději dodává patřičnou dávku emocí. ()

opatstviolov

Je to asi hezky naanimovaný, to je asi tak všechno co se mi na Hrobu světlušek vyloženě líbilo... Obě hlavní postavy mi přišli strašně otravné, takže jsem s nima ani tolik nesoucítil. Zkrátka velké zklamání. 4/10 ()

HJ-FILIP

Výborný film. Ale asi nejsmutnější anime vůbec. Bohužel u nás v kině promítali Totora několik týdnů předem a ze smutné nálady jsem se dostal až po několika dnech. ()

Studio Ghibli zamíří na Netflix

Studio Ghibli zamíří na Netflix