Pátrání po zmizelé Annie pokračuje. Birger i Mia začínají tušit, že Annie neodešla do lesů bezdůvodně. V létě 1973 se vracíme k otřesené Annie, která nahlásila na policii nález dvou zavražděných turistů ve stanu na břehu řeky Lober. Policisté trvají na tom, aby těla na místě činu znovu identifikovala a Annie ohledně celé věci vyslýchají. V Černé vodě se konečně objevuje Dan, aby Annie s dcerou odvezl do lesní komunity. (Česká televize)

fabecc1222

Že bude komunita parta ezo - eko maniaků, to se dalo čekat, ale bohužel to filmařsky neni nic moc nového, a nezachrání to ani krajina, ve které bivakují. Je jasný, že tvůrci pracují s konceptem, že všichni jsou nějak divný, aby mohli být jakože podezřelý z vražd, tedy klasický Twin Peaks námět, kdy v hlavní roli máme samotné prostředí, které je sice na pohled fajn, ale z hlediska postav bohužel nezajímavé. P.S: To jakej rodič začne sexovat metr od své dcery???? ()

Anianna

Druhá epizoda bohužel akcentovala motivy, jež mně jako divákovi natěšenému na severskou krimi nepřinesly nic - všude je daleko, pořád někdo chodí lesem - holínky - všichni se chovají zvláštně - úhoř, ryby, rybářské boudy - sokol není stěhovavý ale stíhavý... To opravdu sdělné by se vešlo do 15 minut. Nebo je opravdu důležité vědět, že musím jít od auta 55 minut v holínkách, že musím převézt do Norska úhoře živého, že musím rozpoznat dravce? Možná jo, nechám se překvapit. Temný, barevně utlumený vizuál, krásná hudba. ()