Režie:
Radovan UrbanScénář:
Vojtěch VackeKamera:
Martin BenoniHudba:
Martin KratochvílHrají:
Oldřich Navrátil, Lucie Benešová, Dana Horčicová, Jiří Petr, Soňa Dvořáková, Jan Vlasák, Miloš Vávra, Otakar Brousek ml., Lubomír Kostelka, Jiří Wohanka, Hana Pastejříková, Elena Strupková (více)Obsahy(1)
I do dětských příběhů pronikala ideologie: začátky násilné kolektivizace na vesnici jsou nahlíženy očima malého kluka. Protože je to syn čestného a uvážlivého komunistického funkcionáře, nebude o uvědomělý náhled nouze, byť je mírně zlehčován občas ztřeštěnými nápady. Dětská kamarádství či dokonce lásky však narážejí na konflikty vzrušené doby, zvláště když nejlepší přátelé hlavního hrdiny pocházejí z rodin třídních nepřátel. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Oldřich Navrátil
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)
Všichni moji blízcí (1999)
Lucie Benešová
Československo
Nejlepší filmy:
Povodeň (2005) (TV film)
Tři Alberti a slečna Matylda (1994) (TV film)
Blázni a děvčátka (1989)
Dana Horčicová
Československo
Nejlepší filmy:
Prodloužený čas (1984)
Náhodou je príma! (1987)
Figurky ze šmantů (1987)
Jiří Petr
Nejlepší filmy:
Kam doskáče ranní ptáče (1987)
Náhodou je príma! (1987)
Horká kaše (1988)
Soňa Dvořáková
Nejlepší filmy:
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (TV film)
Záchvěv strachu (1984)
Opory společnosti (1972) (TV film)
Jan Vlasák
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Tichá bolest (1990)
Merlin aneb Pustá zem (1988) (divadelní záznam)
Noc rozhodnutí (1993) (TV film)
Miloš Vávra
Československo
Nejlepší filmy:
Případ pro začínajícího kata (1969)
Dobří holubi se vracejí (1988)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Otakar Brousek ml.
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Záhada (2011) (divadelní záznam)
Blboun (2001) (divadelní záznam)
Lubomír Kostelka
Československo
Nejlepší filmy:
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Balada z hadrů (1960) (divadelní záznam)
Všichni dobří rodáci (1968)
Jiří Wohanka
Československo
Nejlepší filmy:
Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Páni kluci (1975)
Hana Pastejříková
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Nikdo se nebude smát (1965)
Cukrová bouda (1980)
Léto s kovbojem (1976)
Elena Strupková
Československo
Nejlepší filmy:
Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)
Maigret (1991) (seriál)
Brontosaurus (1979)
Václav Sloup
Československo
Nejlepší filmy:
Gazdina roba (1992) (divadelní záznam)
Romeo, Julie a tma (1959)
Marketa Lazarová (1967)
Hana Davidová
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Díky za každé nové ráno (1994)
Slečna Rajka (1978) (TV film)
Miloš Horanský
Československo
Nejlepší filmy:
Jako listy jednoho stromu (1979) (TV film)
Co je doma, to se počítá, pánové... (1980)
Náhodou je príma! (1987)
René Brunč
Nejlepší filmy:
Náhodou je príma! (1987)
Lucie Hofmannová
Nejlepší filmy:
Náhodou je príma! (1987)
Martin Wilde
Nejlepší filmy:
Náhodou je príma! (1987)