Noční koupání

• USA Night Swim (více)

Hrdiny hororu Noční koupání jsou Wallerovi, rodina, jež se právě nastěhovala do domu s velkým bazénem na klidném předměstí. Právě možnost pravidelně rehabilitovat ve vodě byla hlavním důvodem, proč si tohle místo vybrali jako svůj domov. Táta Ray je bývalý úspěšný hráč baseballu, jemuž kariéru přeťalo nepříjemné degenerativní onemocnění. Ray se nevzdává a věří, že pravidelné cvičení může vést až k zázračnému vyléčení. Manželka Eve a dvě dospívající děti si koupání na zahradě taky užívají dosyta. Protože jsme ale v hororu, idylka netrvá dlouho. Dům, do něhož se nastěhovali, má děsivou minulost a Wallerovi se mají stát její součástí. Vše, čeho se bojíte, se skrývá pod hladinou a čeká na pravou chvíli. Čeká na člověka, který dostane uprostřed noci báječný nápad si jít zaplavat. Naposled v životě. (Cinemart)

Aceboris

Už samotný názov je dosť zavádzajúci, keďže veľa vecí sa deje aj počas dňa. Ani neviem čo som mal očakávať, vraždiaci bazén sám o sebe predstavuje dosť veľké riziko nudy. Mladá rodinka, ktorá nemá veľa peňazí hľadá niečo kde by sa usadili. Do rany im padne krásny dom s bazénom ako stvorený pre Raya otca rodiny, ktorý žiaľ musel ukončiť svoju úspešnú kariéru, pretože mi zistili degeneratívne ochorenie, ktoré sa zhoršuje každým dňom. A tu to začína, každý to má zrátané pokiaľ sa rozhodne si zaplávať len Reya nejak ignoruje a nechá ho na pokoji. Dokonca plávaním sa jeho zdravotný stav výrazne zlepší. Nebolo to najhoršie, ale od strašidelnosti to malo dosť ďaleko a nepohlo ani to, že to zlo z bazéna sa presúvalo do fontány, do pohára s vodou a iné špeciality. Za mňa slabučké na jedno pozretie. 4/10 ()