Reklama

Reklama

Příšery

(TV film)
  • Česko Bludiště a příšery (více)

Obsahy(1)

Ve snímku natočeném podle kultovního románu Rony Jaffeové se představí Tom Hanks jako muž zapletený do hry, která je nebezpečnější, než si on či jeho přátelé kdy uměli představit. (oficiální text distributora)

Recenze (11)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Naozaj príšerná hlúposť a je neuveriteľné, že tu hrá Tom Hanks, aj keď nikto nemohol vtedy vedieť, že to bude jeden z najlepších hercov, ktorý bude hrávať väčšinou v top špičkových snímkach. Už som plánoval tomu dať Odpad!, ale ku koncu bola veľmi príjemná spomienková exkurzia po Svetovom obchodnom centre v New Yorku a to je moja srdcovka, naozaj krásne budovy zvonka aj z vnútra. Škoda že si ich Američania sami odpálili. Vo filme sa dočkáme asi jednej príšery, ale lepšie by som mal napísať jedného chlapa v príšernej gumenej maske neidetifikovanej príšery. Scenár je tak hlúpy že sa mi to až ťažko píše, pointa je, že partia vysokoškolákov si vymyslí hru, do ktorej sa Tom Hanks tak vžije, že do smrti ostane retardovaný a uväznený v hre. ()

Woodstock 

všechny recenze uživatele

Komentář obsahuje spoilery! Když psychicky nemocný Robbie Wheeling (skvěle ho zahrál Tom Hanks) vyjel v závěru filmu výtahem až na vrchol jedné ze dvou věží WTC, probíhala v jeho nešťastné hlavě jedna hra, v níž je třeba porazit imaginární příšery. Chtěl, v rámci hry, z té výšky stovek metrů skočit dolů, ale jeho kamarádi ho zachránili. Ani ve snu je nenapadlo (a určitě ani nikoho z filmového štábu), že o pár let později nějaké reálné příšery obě ty věže WTC zbourají nárazy unesených letadel, a že ještě před jejich pádem budou zoufalí lidé skákat z oken, volíce raději rychlou smrt pádem před strašlivou smrtí uhořením. Neuvěřitelná souvislost hrozné reality s filmem. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Ale já tě opravdu miluju !! Přece tě můžu skutečně milovat, aniž bych s tebou spal.." ;) Potřebujete další důkaz, že Hanksovu Robbiemu skutečně hráblo ?? ;) A samotnému Tomu Hanksovi, byť ten ani zde rozhodně nezklamal, vlastně nejspíš taky, když se upsal pro takovou šmíru, jeho věku i chvályhodně varovným motivacím autorů navzdory.. ()

Rhaegar odpad!

všechny recenze uživatele

Jak dobře napsali jiní uživatelé tak tenhle film vznikl v době americké satanistické/morální paniky. Tehdy se předpokládalo, že hraní deskových her vás může jak psychicky poškodit tak dělat věci v rozporu s křesťanskými hodnotami a to až tak, že by jste mohli skončit v pekle. Ať už to v ateistickém česku zní jakkoliv směšně. A tohle mělo být varování proti těmto domnělým nástrahám. Ale když budeme předstírat, že tohle v tom filmu není tak zbude něco? Částečně. Je to hrozný trainwreck, který bych přirovnal k The Room. Každý dialog je naprosto stupidní, nikdo ve filmu neumí hrát a scénář nevydrží dávat smysl ani pět minut. Takže film pro vás bude buď skvělá nezáměrná komedie jako pro mě nebo jen nepřežitelné utrpení. ()

Pythonator 

všechny recenze uživatele

Možná nejhorší film s Tomem Hanksem. Toma omlouvá jenom to, že prostě musel nějak začít. Tady si zahrál magora závislého na hraní Dračího doupěte, který zmagoří víc, než je zdrávo a úplně ztratí kontakt s realitou. Myslí si, že je svoje postava, nějaký svatý muž na dobrodružné pouti nebo co. Film se snaží postrašit tehdejší rodiče, že mladí lidé se můžou snadno stát závislými na hraní deskových her. Natočené to je strašně nudně, prostě televizně. Kdyby tehdy tvůrci jenom tušili, že jednou příjde doba, kdy se mladí nebudou moct odlepit od počítačů, na kterých půjde hrát všechno možné a nejenom RPG, které obzvláště vyvolává závislost díky vývoji postavy podobnému skutečné realitě. V porovnání s dnešní PC dobou působí hraní Dračího doupěte jako neškodná společenská zábava, při které se lidé aspoň sejdou a pokecají jinak než na virtuálním chatu. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Film je adaptací stejnojmenného románu spisovatelky Rony Jaffe, jenž napsala v roce 1981 na základě městských mýtů o zmizení v parním tunelu studenta Jamese Dallase Egberta III, který hrál fantasy hru na hrdiny „Dungeons & Dragons“ ("steam tunnel incidents"). (Aelita)
  • Název filmu odkazuje na fantasy hru na hrdiny (RPG) „Dungeons & Dragons“, která byla poprvé vydána v roce 1974. Herní zpracováníje obecně považováno za počátek moderních her na hrdiny a v širším smyslu za počátek celého průmyslu RPG a MMORPG her. (Aelita)

Reklama

Reklama