Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (120)

netahlo 

všechny recenze uživatele

Velmi dobre natoceno, zkusene vedeni hercu od momentalne nasi nejlepsi reziserky. Chce to prezit prvni dil, tam jsem mel fakt dilema, jestli to nevypnout. Postupem casu mi ale Brezina prestal vadit a musim uznat, ze to dal vyborne. Ovsem naprosto strasna je dejova linka Brodske, tam mi bylo trapne za ni. Reznicek jasne nejsympatictejsi postava serialu 👍 ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Po Doktorovi Martinovi, Světu pod hlavou další převzatá záležitost na obrazovce České televize. Takže ani první ani asi poslední. Hlavní postava Filip mi byl sympatický i občas velmi nesympatický. Mentor Tonda v podaní Jiřího Bartošky je excelentní  a pro mě vždy sympatický.  Hanka je specifický případ, ne přímo překrásná, ale ani ne ošklivá. Milá i nemilá. Má dobré srdce. Dobré srdce a v jádru velmi dobrý člověk je otec Filipa. Závěr jednotlivých dílů s pacienty byl poučný. Kdyby to nebylo převzaté možná bych přemýšlel o 5 hvězdách. ()

Reklama

sahi 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době další dobrý seriál z české provenience. Je vidět, že nejlepší seriály "píše sám život". Neb nejlepší seriály z posledních let byly ty, jenž vycházely z "obyčejných" lidských zkušeností/životů (Okresní přebor, 1. Oddělení, Čtvrtá hvězda, Devadesátky apod) a žádné šílené kriminálky a prima slátaniny. Až na přehnaný závěr, ala přátelé/USA, opravdu povedený seriál ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Když Česká televize chce, umí natočit pecku. Seriál je sice českou mutací belgického originálu, to ale na právu chválit tenhle seriál neubírá. Parádní hudební soundtrack (tady se fakt trefil každý song), funkční dramatické oblouky střídají ty vtipnější a odlehčenější kolem rodičů a v neposlední řadě perfektně padnoucí casting, ve kterém skvělého Filipa Březinu odrovnala ještě lepší Alžběta Malá (a Jiří Bartoška), který fanoušek po tomhle jsem. Že většinou sledujeme jen nemocniční pokoj a léčbu? Smysl pro tumor ukazuje, že i tohle jde natočit poutavě a dobře. A mějte mě třeba za ňoumu, ale při finálním vzpomínání a volání Hanky mi tekly slzy. Když přežijete první egoistický díl a část druhého, dostanete silný funkční příběh, díky za něj. ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Novinka ČT, která hned od začátku upoutala mou pozornost, zaujala mě hlavně svým sociálním přesahem a vsadila i na poutavé obsazení, co dokázalo trpkou synopsi vybalancovat i do úrovně milého humoru. Za větší highlight, než řádné zviditelnění všech strastí spojených s rakovinou, považuju hlavně konečné prosazení Alžběty Malé, co mě už tak zaujala v kraťoučkém seroši Pět let. Jen ať na základě té obrovské sledovanosti nenapadne nikoho navazovat. ()

Galerie (137)

Zajímavosti (26)

  • Česká televize je první, která uvedla svoji verzi úspěšného a oceňovaného belgického seriálu. (Česká televize)
  • Natáčení všech osmi dílů Smyslu pro tumor zabralo celkem 81 dní a kromě Česka vyjel štáb režisérky Terezy Kopáčové i do zahraničí, konkrétně do italského regionu Apulie. (Česká televize)
  • Tonda (Jiří Bartoška) s Filipem (Filip Březina) v nemocnici hrají stolní hru „číselný Rummikub“. Tuto hru vymyslel ve 40. letech 20. století Efrajim Hercano, izraelský tvůrce stolních her. (FojtikDesign)

Reklama

Reklama