Napínavé drama o matce, která vytrvale hledá spravedlnost. Svobodná matka Nanna pozve svou dceru Cille na plavbu zaoceánskou výletní lodí směřující do Karibiku, aby na ní oslavili Cilliny osmnácté narozeniny. Obě mají od cesty velká očekávání a předem připravené plány na to, čím na palubě strávit čas a jak oslavit narozeniny. Hned první večer se však vysněná dovolená změní v noční můru, dojde ke znásilnění – nebo ne? Začíná matčin hon za vyšetřením případu, které komplikuje prostor mezinárodních vod, kde neplatí žádná pravidla. (Film Europe)

Polux

6/10 | Starostlivá rozvedená matka, odcizená rebelující dcera, výletní plavba jako dárek k narozeninám nezbedné ratolesti (respektive rodičovský pokus o obnovu zpřetrhaných pout), přemíra alkoholu, kocovinou zahalená noc, během které dojde k incidentu násilné povahy a sveřepé pátrání po pravdě na vlastní pěst navzdory nevoli posádky i oběti samotné. Teoreticky ideální startovací pozice pro hutné psychologické drama s prvky detektivky. | V praxi to dopadlo tak na půl. Pochválit zaslouží originální nápad s umístěním děje na loď plující v mezinárodních vodách, díky čemuž se vyšetřování případu, vedle neochoty spolupracovat ze strany samotné oběti, potýká rovněž s nedostatkem pravomocí/zájmu členů posádky. Stejně tak palec nahoru za názorně podané téma druhotné viktimizace (kterému se obvykle nevěnuje tolik pozornosti) a casting ústřední dvojice, který odvádí poctivou práci. | Na druhou stranu film nepříliš dovedně maskuje, že celý případ by šlo v reálu vyřešit mnohem přímočařeji (chování a motivace oběti se v průběhu děje chaoticky mění podle toho, jak je to zrovna příběhově potřeba, klíčové informace jsou pečlivě dávkovány, přestože jsou známy od samého počátku) a žánrový posun v samotném závěru směrem k thrilleru působí, s ohledem na dosavadní realistické pojetí, značně nepatřičně (kromě toho vyvolává více otázek, než odpovědí). | PeZet ()

oveckaoa

Matka s dcerou a její kamarádkou plují na lodi na Bahamy. Jdou na diskotéku kde se pohádají pak se pohádá i ta dcera s kámoškou ta kámoška jde spát a tu dceru znásilní. Řeknou to její matce a ta s ní jde na testy ona na  ně nechce tak je neudělají. Dostanou novou kajutu kde jim řeknou ať nechodí ven matka chodí pořád  ven a všech se vyptává a  všeci jí odpovídají (proč nebyla policistka)  pak jde na karaoke soutěž kde řekne všem , že její dceru znásilnili a dotyčný tam je. Ačkoliv do té doby to bylo tajemství policie ji to nechá říct a neřeší se to .Pak jdou na výslech kde to ta dcera odvolá jdou na diskotéku kde ta dcera  dotyčného pozná jdou s ním do kajuty kde ho zabijou ačkoliv jsou na to svědci, že ho viděly jako poslední s nima nikdo to neřeší a projde jim to.  Námět je dobrý zpracování špatné ta dcera vypadá místy jak kdyby to měla u prdele a nevadilo jí to ani matka přehrává a ta kámoška je tam do počtu . 40 procent ()

Arsenal83

Zdá sa, že akonáhle Škandinávci nastúpia na výletnú loď, okamžite sa v nich prebúdzajú staré vikingské pudy a tak mysliac si, že sú opäť na bájnom drakkare, začínajú okrem chlastu aj znásilňovať a vraždiť, čo by nehynúce dedičstvo dávnej kultúry. Michael Noer je veľmi dobrý režisér a tu je škoda, že okrem psychologickej podstaty filmu neukázal ani jeden zo zločinov priamo. To by v divákoch vzbudilo úplne iné emócie. Hlavne by sa nejaké prebudili, lebo tak to sledujeme slušný film s polemickým finále, ale stále tomu niečo chýbalo. Ale zas za tú polemiku celkom body a pridám. ()

kiararaftl

To bolo fakt velmi zle. SPOILERY: Hoci ani jedna z postav nie je vobec sympaticka, matka mi vo svojej prirodzenosti az tak nevadila, za to jej upistana dcera, to bolo ine kafe. Dcerenka sa nam ozerie na srot, s matkinym pozehnanim, a potom sme svedkami toho, ako hladame vinnika potencialneho znasilnenia, kedy mlada nic nepovie, lutuje sa a okrem jednej vety neprednesie jedinu sebareflexiu. Co je ale uplny vrchol, okrem scenky s mikrofonom a zazracnym uzdravenim poskodeneho vztahu matka dcera, kedy staci ist na tichu diskoteku a spolocne splyniete, je myslienka, ze je ok zabit nasilnika a utiect z miesta cinu a potom ju celu noc este lutovat ako potencialnu obet, namiesto toho, aby sme to riesili ako humanni ludia, ktori akceptuju pravidla tejto spolocnosti. Nerozumiem, preco nas rezia navadza sympatizovat s tymto pudovym spravanim, pretoze to vedie k pocitu, ze za menej zavazny trestny cin, kedy sa obet naozaj ozrala a spravala tak, ze nemuselo ist az o take zasadne odmietnutie, je v poriadku zabit 17 rocneho chalana, co je vek mladistveho, ktory pod vplyvom alkoholu este nema uplne ten rozmer realneho skodcu. Myslim, ze toto riadne prestrelili. Za mna velmi zly film. ()

jakeer

SCANDI 2024: Dráma umne mixnutá s thrillerom. Nemohlo mi to nepripomenúť Fitzekov román Pasažier 23, ktorý tiež hovorí o trestnom čine na zaocénskej výletnej lodi. Trine Dyrholm sa nachádza v mojom TOP 10 zozname herečiek, no hrala už aj v lepších filmoch. Úvod vyvolal otázku, či to je ďalší počin, kde bude Trine hrať sexy cougar, ktorá sexuje so zajačikmi. Len ani si nestihla vrznúť v strojovni a už znásilnili jej filmovú dcéru. A dráma sa tak venuje práve tomuto. Dáni tu ponúkajú trochu iný pohľad na metoo (keď je napríklad úplne na mieste spochybňovať, či sa skutok stal), ale niektoré scény mi prišli už (bohužiaľ) na americký spôsob. Napríklad scéna (budem spoilerovať), kde matka označí na diskotéke do mikrofónu podozrivého zo znásilnenia jej dcéry mi prišla zbytočne dramatizovaná. Taktiež v závere, keď už matka s dcérou nájdu skutočného vinníka, tak samy dve lezú do jeho kajuty a nahrávajú si ho na mobil (o niečom takom sa nedá ani náhodou predpokladať, že to dopadne dobre). Tú starú dobrú autentickú Škandináviu tu máme ale zastúpenú tiež, najmä v práci s atmosférou. Dlhé napínavé scény, ako pri opúšťaní lode, tak aj z letiska sú vynikajúce. Trine odviedla svoj štandard a na štyri hviezdy to stačí. ()

• Michael Noer sa pri tvorbe príbehu inšpiroval článkom, ktorý čítal o množstve prípadov sexuálnych útokov na výletných lodiach, keď sa nachádzajú v medzinárodných vodách. (Arsenal83)
  • Film zamestnával viac ako 600 komparzistov so 100-členným produkčným tímom na mieste. (Arsenal83)
  • Film bol natočený v prístave Tallinn pomocou lodí, ktoré v prístave zakotvili v dôsledku pandémie COVID-19. Niektoré scény boli natočené v hoteli Tallink Spa & Conference a v štúdiu Black Box vo Viimsi. Estónsko bolo vybrané aj z dôvodu daňových úľav. Natáčalo sa od 16. marca 2022 celkovo 24 filmovacích dní a skončilo sa v apríli 2022. (Arsenal83)