Lítá v tom

• Česko Tátou proti své vůli (pracovní název) (více)

Romantická komedie o tom, co všechno se může stát, když se zapletete do jedné nevinné lži. Hlavní hrdina chce naposledy potěšit svou nemocnou maminku, která touží po vnucích. Přesvědčí proto těhotnou sousedku a bývalou striptérku, aby sehrála jeho dívku a nastávající ženu. Maminka se ale zázračně uzdraví a strhne se lavina nedorozumění a karambolů a několik životů se převrátí vzhůru nohama. Do udržení lži jsou totiž postupně zataženi další členové rodiny, přátelé, kolegové z práce a vůbec každý. (Bontonfilm)

radm8

Už před filmem jsem si dle popisku říkal, jak si film poradí se lží kterou hlavní postava vytvoří aby přilepšila matce - no nesmyslných výmluv a situací, kterým by neuvěřil snad nikdo tu bylo spousta. Postavy se díky tomu chovají velmi nelogicky. Ale chápu, o to tu asi moc nešlo - byl vydět záměr spíše komedie. Samozřejmě provedení romanťáku po českém stylu, takže emoce nic moc. U hlavních postav není příliš vidět že by se k sobě měli, musí nám to povědět matka. Obsazení skvělé a sedlo mi. Závěrečná scéna s návratem z vlaku (dalo se očekávat, je to romaňťák) mě zklamala. Ale cením věrnost našich oldschool vlaků, kde nelze otevírat okna vagónu - krutá realita. Celkově je film na ČR nadprůměrný, ve světě silný podprůměr. Určitě ale skvělá kombinace vesmírné tématiky a prostředí Hradce Králové (konečně ne Praha, Hradec má také své kouzlo). ()

Snehurka

Po dlouhé době první český film, který se mi opravdu líbil. I když od začátku tuším, co se tam stane, tak si dokáže udržet pozornost. Štáb si s určitými záběry pohrál a je to opravdu moc zajímavé. Líbí se mi na něm vše, až na jeho srdce rivnou trapnost v určitých částech. Teď jen lituji, že jsem to nestihla zhlédnout, když to bylo ještě v kině. ()

KajkaRych

Jedná se typově o klasický český film posledních let s přeslazeným koncem a nijak složitým dějem, nad kterým by bylo potřeba přemýšlet nebo se dlouze pozastavit. Hlavní roli si střihl Kryštof Hádek a opět skvělý herecký výkon. Sice je film docela předvídatelný (asi stejně jako například Ženy v běhu), ale má také své klady. Film je protkaný nejrůznějšími animacemi, které velmi chválím a snímek tím v současné české filmové scéně docela vybočuje, Plus dávám také za originální práci s kamerou a střihem. Vizuálně je to tedy docela povedené. Film sice nepotřebuje kdovíjak hluboké zamyšlení a pozornost, ale pro takové ty chvíle, kdy chce člověk vypnout nebo žehlit je naprosto ideální. ()