Bývalý vynikající chirurg přišel o rodinu i paměť. Teď ale narazí na ženu, kterou kdysi dobře znal, a dostane tak šanci dát si život zase do pořádku. (Netflix)

Danikaa

Bola som veľmi zvedavá na remake môjho obľúbeného filmu. Príbeh dôverne poznám, takže ma veľmi nemalo čo prekvapiť. Snáď iba určité rozdiely v scenári, ktorý sa v niektorých bodoch nezhodoval s predlohou. Marienku v podaní Anny Dymnej už asi nikto neprekoná. Profesor Wilczur sa mi tiež zdal uveritelnejší v spracovaní z roku 1981. Vzťah Leška a Marienky, ako aj záver filmu opäť lepší v staršom vydaní. Kým zo starého vydania vyžarovalo viacej smútku (čo bolo v socialistických filmoch bežné), z tohto sálala pozitívna energia a našlo sa aj zopár humorných vsuviek. Na záver iba toľko, či si pozriete staršie, alebo novšie spracovanie, z oboch budete mať pekný zážitok, hoci trochu odlišný. ()

Lachtaan

Zruční Poláci dostali po letech potřebu odvyprávět jeden ze svých silných příběhů v novém, poutavém hávu a skrze nešetření emocemi jsem právě procítil napěchovaných 140 minut ryze lidského dramatu, které stojí na výborném obsazení a (klasicky u mě) výtečně zvolené hudbě. Po tureckém Dárku do cely č. 7 další mocné kafe v repertoáru červené streamovací knihovny! [viděno na Netflixu 18.10.2023] ()

Elerrina

Velice mizerná adaptace postarší, ale stále atraktivní předlohy. Výpustků v ději je tolik, že divák neznalý původního románu tápe, na druhou stranu je mnoho nepodstaných scén neúměrně natahováno. Ovšem ani při takto děsné dramaturgii se nepodařilo zcela pohřbít to staromilské kouzlo vyprávění o dobrém člověku těžce zkoušeném osudem, odkazující svými kořeny až někam k Bídníkům Viktora Huga. ()

BOURQUE

Ďalšie filmové spracovanie známej knihy z pera poľského spisovateľa Tadeusz Dołęga-Mostowicz. Koncepčne dobre zvládnutý film, vedený istými rukami a zahraný dobrými hercami/herečkami. (O operácii hlavy v lesných podmienkach teraz nediskutujme.) Sťažovať nie je možné ani prostredie, prípadne na kostýmy, ktorými film pracuje. Na záver však áno, ktorý nie je dostatočne vypracovaný a končí pomerne rýchlo. Preto nie všetky veci z minulosti sú doriešené. Ale keď upomenieme toto, tak sa jedná o jedno z najjednotnejších poľských filmov, ktoré Netflix v poslednom období vyprodukoval. Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

pornogrind

To jsem zase jednou naletěl na špek. Moje představy a očekávání se o5 minuli s finálním výsledkem(se samotným filmem). Očekával jsem hlubokomyslné drama laděný možná až do Artu místo toho jsem dostal něco co má podstatně blíž spíše červený knihovně. Navíc je to zabaleno do neskutečně dlouhý stopáže(140minut), která mě včera uspala. Dokoukával jsem to až dnes ráno. Ještě včera jsem byl rozhodnutej o dvou hvězdách. Evidentně jsem se ale celkem dobře vyspal a dnes už tak kritickej nejsem. Dokážu pochopit tak vysoký hodnocení a kladný recenze. V určitých filmových kruzích se bude asi film líbit. Já do těchto kruhů ale evidentně nepatřím. Na druhou stranu si ale říkám, že je to pořád lepší než česká filmová tvorba posledních let a její rádoby vtipný romantický komedie. I proto přimhouřím obě oči a ty 3 slabší hvězdy dám. Rozhodně ale nepopírám zklamání. Myslím, že tohle ocení spíše dámy. PS. V některejch scénách mi zarostlej mastičkář připomínal našeho Jardu Duška. ()

• Artur Barcis je jediný herec, ktorý hral aj vo verzii z roku 1981. Tentokrát hral komorníka Józefa, predtým mal úlohu Wasylka. (Arsenal83)
  • Název filmu se objeví až ve 24. minutě. (pornogrind)
  • Natáčalo sa v týchto lokalitách: Zgierz, Lublin (Múzeum lublinskej dediny), Nieborów (palác), Falenty (palác), Głowno, Nowosolna (časť Lodže), Świdnik, Krzczonów, Liw a Nadarzyn (Arsenal83)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD