Lassie: Nové dobrodružství

• Německo Lassie - Ein neues Abenteuer (více)

Konečně prázdniny! Letos je Florian odmítá strávit bez své milované Lassie a udělá pro to cokoli. I kdyby to znamenalo vyměnit dovolenou s rodiči na Kanárských ostrovech za léto na statku v Jižním Tyrolsku s tetou Cosimou, jejími svěřenci, sourozenci Kleou a Henrim, a Jack Russell teriérkou Pippou. Když se Florian, Kleo a Henri doslechnou, že v okolí záhadně mizí psi, dost je to znepokojí a začnou se o Lassie a Pippu bát. A krátce nato se jejich nejčernější obavy vyplní! Někdo se totiž vloupe do domu tety Cosimy a Pippu ukradne! A tak je okamžitě rozhodnuto. Všichni tři kamarádi se společně s Lassie vydávají chytit zloděje a zachránit nejen malou Jack Russell teriérku, ale i všechny další unesené psy. Nové dobrodružství začíná! (Bontonfilm)

VelkyMrB

Podle mě režisér přišel za tím, kdo měl na starosti obsazení a řekl mu, ať vybere ty nejvíc nesympatické ksichty. Tím by tak asi začal nejhorší německý film tohoto roku. Zajímalo by mě, proč se poslední dobou filmy mířené především pro děti, předhánějí, který z nich bude ten nejnudnější. Mám pocit, že kdyby rodiče své zplody nekočírovaly, taky by byly schopný mi tančit na hlavě. Veškeré dětské publikum se nudilo a já se nedivím. Film má cca 90 minut a z těch 90 minut je koukatelných asi posledních 10. Snímek prakticky ničím nenadchne. Žádnou inovací, žádným nápadem, žádným vtipem, ani hereckými výkony. Nejlepší herecký výkon ze sebe vyštěkala Lassie a to ve filmu neřekne ani slovo. Když se vrátíme k ději, tak je hrozně předvídatelný a hloupý. Dítě 8 let+ se u filmu prostě nezabaví protože mu nemá co nabídnout. Místo toho aby se ve filmu něco dělo, tak se tam jen mluví a mluví a mluví. Opět se tu, ale stal zázrak a přinesl nám ho David Reichetl v podobě úžasné muziky, kterou, ale taky opět dítka neocení. Podtrženo, sečteno- na film do kina nechoďte. ()