Sting

Za chladné a bouřlivé noci v New Yorku spadne z nebe záhadný objekt a prorazí okno zchátralého činžovního domu. Je to vejce, z něhož se vyklube podivný pavouk. (TommyZR)

Hexx

Za poslední krátkou dobu tu máme druhý pavoučí horůrek, skoro stejně dobrý jako francouzský Vermines, kde však to bylo ještě o level výš. Ale i tak si arachnofobisti jistě přijdou na své, až se budou vzbouzet v noci s propoceným pyžamem. Zde řádí pouze jeden vesmírný exemplář, na rozdíl od Vermines, kde jich bylo... hodně! Dokáže vydávat zvuky, roste nadměrně rychle a je děsivější a děsivější. Začíná na švábech přes kočky a psy a končí jak jinak než na lidech. Škoda za pomalejší rozjezd, ale i tak velká paráda! ()

lubosco

Trocha taká blbosť, pavúčik z vesmíru, že. Rovnako mi nesedelo, že to bolo trochu komediálne líznuté, až na ten koniec.  Film rozvííja aj akúsi sociálnu drámu obyvateľov činžiaku, ale len povrchne. Pavúčik spočiatku rastie, až neskôr sa to vymkne z pod kontroly a začne prebiehať lov na všetko živé v baráku. Neviem vlastne ako toto hodnotiť, celkom fajn atmosféra, ale herci mi úplne nesadli a trochu aj ten vizuál tak z rokov 80tych. Keď to porovnám s Vermines, tak mi to príde kvalitatívne podobné, čiže to mohlo byť aj lepšie. ()

Dakota1978

Krom toho, že se jejich premiéry odehrály v průběhu několika měsíců, nemají snímky havěť a sting mnoho společného, no snad ještě toho superpavouka. Pokud bych si měl vybrat, asi bych zvolil sting a to především proto, že postavy zde byly barevnější, propracovanější a vůbec dostaly větší prostor se divákovi představit. Zbytek je řemeslně velmi dobře zpracován, vše odsejpá a divák se nenudí. Pár dobrých lekaček, jinak jsem pavouka zvládal lépe než u zmíněné havěti. Nevím, zda stále rostoucí pavouk požírající vše kolem měl být nějaká filozofická metafora, pokud ano, nepůsobilo to nadbytečně/uměle/trapně a mentorsky. Doporučuji... ()

dieWildeK

"Havěť" se mi líbila, ale "Sting" ještě víc. Možná proto, že můj nejmladší syn je ve věku Šarloty, nevím. Pěkně natočené, i vtipné, prostě dneska mi to sedlo :-) ()

Dalajlada

Kromě temnější atmosféry nepřinesl tento film vůbec, ale vůbec nic. Všechna klišé jsou zde koncentrována, až je z toho člověku zle. Jsem strašlivě zklamán. Ale děvčica to zahrála pěkně. ()

kajmik01

Přemýšlel jsem mezi 2-3 hvězdami, ale nakonec skončil u dvou, když jsem to porovnal s konkurenční Havětí. Jde o hodně Bčkovou záležitost, kde jsem si občas nebyl jist, jestli jde o horor, sociální drama nebo parodii na pavoučí horory. Každopádně moc důvodů se bát nebylo a skoro gore scéna byla jedna. No a happy end s pomrkáváním starých osmdesátkových filmů taky nebyl úplně ideální. Na dnes už kratší stopáž 91 minut jsem měl občas pocit, že je ve filmu až moc hluchých míst. ()

MrMartinTm

Sting je takový meh béčkový horror, který sice představuje zajímavý koncept na monstrum (i přesto, že si s ním ani zdaleka nevyhrává tolik, jako jiný arachnofobický horror z tohohle roku...), ale nic moc extra s ním nedělá. Musím rozhodně ocenit audiovizuální stránku. Režie je naprosto nádherná, ty záběry, ty přechody, ty kamerové obraty a prostředí paneláku je přímo výborný, s tím se krásně váže i dost dobrý sound design a parádní hudba, která k tématu pavouků krásně sedí. Prvních 40 minut je vlastně taky dost fajn, dostáváme pomalé budování atmosféry a i jeden dost fajnový kill. Bohužel, zbytek filmu je vlastně dost nic moc. Jakmile se totiž z malého pavoučka stane obrovské monstrum, automaticky ztratí jakýkoliv respekt a jakýkoliv strach, navíc od této chvíle nedostaneme ani jeden zajímavý kill. Plus také, tenhle film vůbec nevyužívá potenciál arachnofobie a strachu z pavouků. Ale jakože vůbec. Sakra, kde je nějaké výraznější pomalé zabití oběti zaživa? Kde je uschování si živé a paralyzované oběti, do které se následně nakladou vajíčka a daná osoba zažívá šílená muka a bolest? Pavouci jsou tak neskutečně zajímavý tvorové s tunou nechutných a odporných biologických vlastností a tenhle film s tím nic moc nedělá... škoda. 5/10 ()