Reklama

Reklama

Temná hvězda

  • Česko Dark Star (více)
Trailer

Čtyři astronauti v hlubokém vesmíru likvidují planety nevhodné k osídlení v hvězdném systému. Kromě vychytralého ufona si musí poradit s porouchaným počítačovým programem a "chytrou bombou", která sama sebe považuje za Pána Boha. V začátku své tvorby se režisér John Carpenter vydal do relativně blízké budoucnosti, tedy do poloviny jednadvacátého století, kdy lidský druh začal kolonizovat celý široký vesmír. Dark Star je futuristická vesmírná loď vyzbrojená speciálními bombami určenými ke zničení planet nevhodných k osídlení člověkem. Jednoho dne se bomba, která má být vypuštěna na planetu porouchá, a její "vyšší mysl" se odmítne odpoutat od lodi. Hrozí, že zničí vesmírnou loď i s bizarní posádkou. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (180)

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Od prvních záběrů neuvěřitelně laciné béčko. Ty triky si snad dělal Carpenter doma v kůlně... nemůžu uvěřit, že tenhle film vznikl až po Vesmírné Odysee. Je pravda, že Dark Star měl asi 200x menší rozpočet, ale stejně je ta úroveň zvláštních efektů naprosto strašná. Na druhou stranu je pravda, že Star Wars nebo Vetřelec teprve měli vzniknout... Není to úplně špatné, například scéna s výtahem je přes amatérské provedení poměrně působivá, navíc je docela zajímavá i díky tomu, že během ní zazní jedna skladba od Rossiniho. Že by inspirace Odyseou? ___ Zamrzí, že zápletka filmu se rozjede až po hodině a odehrává se jen v posledních 20 minutách, veškerý děj předtím je jen úvod. Promlouvání s mrtvým velitelem lodi (úplně stejně, jako to Philip K. Dick popsal v Ubikovi) je také brilantní scéna. Celý konec je prostě dost povedený, ale jako celek je film jen průměr. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Ještě než se John Carpenter proslavil jako hororový mistr, natočil tuto nepříliš povedenou sci-fi komedii parodující Kubrickovu "Vesmírnou odyseu". Pár scén bylo poměrně vtipných a povedených ale celkově film působí až příliš lacině a nepovedeně. Prvním celovečerákem se bohužel Carpenter moc nevytáhl. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Centrální počítač posádce. Určená planeta byla zničena. Gratuluji......... Hudba : John Carpenter. Úvodní píseň se jmenuje "Benson Arizona" a zpívá jí Bill Taylor. Dan O´Bannon si ve filmu zahrál Painbacka, film si sám sestříhal, produkoval, podílel se na speciálních efektech, dělal výpravu, scénář a sám si to i režíroval. CITÁT - Skladovací prostor číslo 9 provedl minulý týden samodestrukci a tak jsme přišli o celou lodní zásobu toaletního papíru.......... Film má dinosauří triky i efekty a tak mě to moc nebavilo. Jen jsem chtěl vědět jak vypadá film, který má docela vysoké hodnocení. No, nic moc, už jsem holt jiná generace. CITÁT - Počítač bombě číslo 20 - vrať se do pumovnice........ Film je celkem nudný s příšerným dialogem a já ho vlastně celý protrpěl. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Carpenterova absurdní vize budoucnosti. Posádka složená z totálních hipíků. Vizuál a triky jak z filmů Eda Wooda. Chytrá bomba co se rozhodla, že prostě exploduje a už se nebude dohadovat s palubním počítačem. Tohle prostě nejde nemilovat. Mnohými uživateli jak už je zjevný v komentářích nepochopený debut pro scénáristu a režiséra kteří to o nějakých pár let později dotáhli sakra daleko. Lahůdka brakové tvorby.85% ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Štyria hipisáci ( plus jedna zmrznutá mŕtvola ) na ceste vesmírom. Snímok sa občas javí tak, ako keby boli samotný tvorcovia a herci pod nejakými návykovými látkami. Ponúka však obstojnú čiernohumornú sci-fi zábavu s vizuálnou stránkou poplatnou rozpočtu ( mimozemský tvor v tvare nafarbenej nafukovacej lopty ). Badať tu aj zárodky VOTRELCA. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (17)

  • Vesmírné obleky jsou vyrobeny tak, aby se podobaly figurce „Major Matt Mason“ od hračkářské firmy Mattel, která byla v mírně pozměněné podobě použita pro záběry z dálky. (HellFire)
  • Konec filmu je inspirován sci-fi povídkou „Kaleidoscope“ Raye Bradburyho. Ta vypráví o skupině kosmonautů vznášejících se ve vesmíru. Pouze dva z nich zůstanou v rádiovém spojení. Jeden z nich je odnešen zářícím meteorickým rojem a druhý spadne na planetu jako zářící hvězda. Některé z dialogů jsou přesným přepisem z povídky. (HellFire)
  • Film vznikal jako typický low-budget, takže interiér vesmírné lodi musel být vymyšlen efektně a zároveň levně. Proto byla např. tlačítka od velkých palubních počítačů vytvořena podsvícením formiček na led. (Cimr)

Reklama

Reklama