Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Horor

Recenze (10 117)

plakát

Já, Daniel Blake (2016) 

Klasický Loach a jeho pohled na obyčejné lidi na hranici chudoby a jejich boj s byrokracií. Herecky skvělé jinak takové obyčejné vyprávění.

plakát

Sugar (2024) (seriál) 

Hodně specifický noir, který má atmosféru, famózního Farrella ale příběh graduje z odkazů na staré noirovky do něčeho, co by bylo wtf i pro Lynche. Díky krátkým dílům má seriál spád ale to do čeho se přetrasformuje mi původní skvělý dojem, dost pokazilo.

plakát

Půlnoční slunce (2016) (seriál) 

Rozpačitá severská detektivka, která se dlouho prokousává k nějaké logické zápletce a ne jen epizodickému vršení mrtvol. Herecky slabší s naprosto neschopnou hlavní hrdinkou ale naštěstí, postupně gradující k povedenému rozuzlení. Slušelo by se prostříhat a zkrátit tak o 3 díly. Mínus také za to, že Peter Stormare je zde pouze na skok. 50%

plakát

Ledová archa (2020) (seriál) 

Naprosto zbytečné a nudné přetavení, fajnového filmu do seriálové podoby. Vše se snaží působit velkolepě, ale celý prostor vlaku je naplněn nezajímavými postavami, naprosto otravným hlavním hrdinou a vše podpořeno nudným tlacháním všech zúčastněných a mizernou vizuální stránkou. Bída, kterou nezachránila ani Jennifer Connelly a vzdal jsem ji po první sérii.

plakát

Smršť (2024) 

Vizuálně temně americké, herecky na neutrál, scenáristicky s dírami. Atmosférou slušný thriller, který připomene Osvícení a občas Prokletý ostrov. Bohužel zbytečně dlouhé, příběhově se nikam neposouvající a s twistem, který měl být wow ale znalý divák ho odhadne až příliš brzy. Pořád je ale fajn, že se u nás podobné experimenty točí a Bebjak to má v paži.

plakát

Tvrdá odplata (2024) 

Další z těch výrazně průserovějších, post-wickovských pokusů o úderný akčňák made in Netflix. Jessica se snaží a je vidět, že nějaký trénink měla, ale akční hrdinku ji neuvěříte a přestože akční scény netrpí na zběsilý střih, nezkušenost tvůrců a minimum příprav vede k tomu, že jakýkoliv fyzický fight, působí směšně. 30%

plakát

Klient (2016) 

Asghar Farhadi si jede to své a upřímně mi filmy, které jsem od něj viděl splývají a vyčnívá jen vynikající "Rozchod".

plakát

Nepřátelská zóna (2017) 

Průměrnější válečný napínák odehrávající se na minimálním prostoru.

plakát

Prázdniny s Broučkem (2024) 

Docela fajn. I přes mizivý scénář ne úplně dobrý výběr herců, jsou Prázdniny s Broučkem příjemnou rodinnou záležitostí, která připomene staré vesnické komedie 70. a 80. let.