Poslední den společného Československa se na silvestrovský večírek schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejdou se už jako cizinci. S každou další borovičkou se zvyšuje šance, že někdo něco někomu řekne a že se něco stane... Budete nám scházet, Slováci. (Bontonfilm)

Slepejsek

Pominu-li naivní scénář a totálně nezvládnutou (de facto žádnou) psychologii postav (všichni jsou jen loutky, které si odříkají, co mají zadáno) (nepřehlédnutelný je především anděl smíření Jana Budaře), zbývá zásadní otázka: Proč to všechno zrovna na Silvestra? A proč zrovna Silvestra 92? Jak souvisí dělení republiky s rodinným účtováním s STB? ()

Metuje

Během sledování mě napadlo, že to vypadá, jako nějaký studentský film. A pak koukám, že to je režisérský debut. Tím dává spousta věcí smysl. Postavy velmi mechanické, v podstatě jen odříkávají svoje repliky. Nejvíc do očí bijící byl v tomto ohledu Jan Budař, který hrál v podstatě encyklopedii. Těžko říct, proč je film zasazen do Silvestra 92 a rozpadu Československa, působí to jen jako vata, aby film nebyl úplně prázdný. Mohlo by to být zasazeno do jakéhokoli jiného dne. Rachel Kramer krásná, ale úplně nechápu, co tam dělala, společně s výrazným přízvukem Dávida Hartla byla spíš rušivým elementem. Rozpor ve věku hereček a postav jsem nevnímal, komedie to není ani v nejmenším, možná jen v momentech, kdy se smějete tomu, jak naivní film je. ()

mirko123

Uf, tri hviezdičky za hercov. Inak bieda. Scenár napísaný akoby za jeden večer, absolútne predvidatelný, domysleli sme si vopred všetky zápletky. A toľko klišé rádobymúdrostí na jednej kope, to sa tak ľahko tiež nevidí. ()

Dedincan

Holt, v súčasnosti nemáme dostatok rozdeľujúcich tém, tak prečo zas neotvoriť jednu z nedávnej minulosti. Film však nie je politicky premotivovaný, ukazuje pátranie cez rôzne uhly pohľadu a prežívanie ťažkej témy jednotlivými postavami. Spracované to bolo dobre, občas sa dalo aj zasmiať, herecké obsadenie kvalitné, začiatok sympatických 90-tych rokov a Banská Bystrica... To však pre mňa nestačí pre prekročenie troch hviezd. ()

MartyFeldman

To mala byť komédia? Kedy? V ktorom momente sa to udialo? Toporný dej, predvídateľný, bez akéhokoľvek momentu prekvapenia, bez vtipu. Jediný zmysel filmu je možno v tom, že sa môže premietať školákom na základných školách, aby si urobili akú-takú predstavu o časoch minulých. Čiže to beriem ako film z kategórie osvetových. Hoci opäť sa do jedného príbehu a do pár postáv nakoncentrovalo všetko možné, čo v reálnom živote málokto prežíval tak koncentrovane. Život za komunizmu bol predsa len trochu voľnejší - či s tým súhlasíte alebo nie. ()

Kelinej

Moje chyba, měl jsem si pozorněji přečíst, na co jdu. Kdepak česko-slovenské vztahy, kdepak druhé Pelíšky.  Příběhy řešící estébáckou minulost mě nebaví skoro nikdy. Tento je dost primitivní, navíc zaranžovaný pro v historii nepříliš zorientovaného diváka. Herci nic moc, však taky nemají co hrát. Jindy šikovní scénáristi si tentokrát dali bohužel voraz. ()

Montmorency

Takové nemastné, neslané - na "obývákovou konverzačku" to chtělo víc zvratů, kontroverze, překvapení, zbytečné dlouhé záběry o ničem, scény z nemocnice být snad ani nemusely, cizojazyčná přítelkyně rušivý element....Škoda, že se nezůstalo u tématu rozdělení republiky, opilí češi vs. slováci by mohla být super komedie:-).....Eva Holubová, která hraje matku a tchyni stejně starým hercům, trochu úlet, ne?? ()

tein

Komedie to rozhodně není a celkově mi přijde, že vlastně tvůrci sami neví co to vlastně je. O česko-slovenských vztazích to taky není a ani o rozdělení Československa. Toto vše je jen zbytečná kulisa, aby asi byl neslaný-nemastný příběh víc dramatický. Celkově to působí jako když pejsek a kočička vařili dort. Do toho do očí bijící nesmysly typu matka (babička) se synem a snachou skoro stejně staří, otřesná nesrozumitelná angličtina... a hned je z toho takové další protirežimní béčko. ()

horcrux7

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuda. Holubová+Polívka tu účinkujú iba kvôli prachom, Budař je v tomto filme omylom a tí slovenskí pseudodivadelníci, čo s toľkou trúfalosťou fušujú do filmu....  No trápnosť nad trápnosť. ()