Záhadné případy

• Česko Za domem v lese (pracovní název)
všechny plakáty
? %
Mysteriózní
Česko, 2024

Hudba:

Jiří Hájek

Miroslav Donutil, Martin Donutil, Sára Affašová, Štěpán Uhlíř, Jana Vaculíková, Tomáš Beneš, Přemysl Bureš, Petra Bučková, Aleš Procházka, Ivan Lupták, Tereza Švejdová, Stanislava Jachnická (více)

Jaroslav (Miroslav Donutil) rozumí lidem, jejich potřebám a možná dokáže porozumět i věcem mimo chápání ostatních. Po smrti ženy se ale stal trochu zatrpklým podivínem, v jehož podnikání s léčivými bylinami mu pomáhá jeho dcera Klára. Jeho schopnosti mu pomáhají v odhalování záhadných starých tajemství – ať už jde o milovanou osobu, která se i po své smrti snaží zůstat se svými blízkými, rodinu pronásledovanou krutou chybou z minulosti nebo starý dům, který nese prokletí. Oproti Jaroslavovi je Petr (Martin Donutil) veselý a vtipný sympaťák, tak trochu fanda Jaroslava ještě z dob jeho největší slávy. Je nadšený, chce se od Jaroslava učit. Při pátrání přichází s různými teoriemi, má přehled o starých legendách. I když je k němu Jaroslav skeptický, doplňují se a tvoří vyrovnaný tým vyšetřovatelů nadpřirozena – mluvky a mlčenlivého bručouna. Jejich klienty jsou lidé, do jejíž životů nečekaně zasáhne nadpřirozeno. Oba se potkávají s nevysvětlitelnými silami kolem nás, s nedůvěrou ostatních, ale především s temnými stíny minulosti u klientů samotných. Největší nebezpečí totiž nečíhá v nadpřirozenu, ale právě v lidech. (TV Nova)