Silo - Season 1

(série)

sochoking

Silo mi sadlo ako sviňa! Namakaná atmosféra, premakaný príbeh, úvodná znelka ppči... Síce mi v priemere, po hodnotení každej jednotlivej časti, vyšli "iba" štyri hviezdičky, čo som sám teda čumel, celkovo však tomu udeľujem bez zaváhania plnú paľbu. Na každú jednotlivú epizodu som bol nažhavený a nemohol som sa jej dočkať tak, ako sa už nemôžem dočkať netrpezlivo druhej sezony. V 2024!!! Oni ma chcú asi zabiť... ()

Padme_Anakin

Knižní předlohu neznám, nečetla jsem, tedy ničím neovlivněná přijala jsem tuto vizi postapokalyptické budoucnosti lidstva tak, jak mi ji tvůrci naservírovali a valím si to na příjemné filmové vlně.. Silo je zcela pochopitelně bezpečné místo pod zemí, pokud držíte hubu a krok, na nic se neptáte a hlavně ctíte všechna  pravidla Dohody.. No a jakmile se objeví někdo, kdo se moc ptá a strká nos do věcí, do kterých mu prý nic není, nastává den čištění.. Příběh pěkně odsýpal, místy i v hutném napětí, herecký ansámbl sympatický, vizuál podmanivý a hudební podmaz zajímavý, tedy u mě spokojenost.. ()

leila22

Čo keď to, čo vidíme, nie je skutočné? Dobrých sci-fi nie je až tak veľa. Silo sa ale vydarilo perfektne a pokiaľ ste nečítali knižný bestseller, budete v napätí po celý čas. A ak si myslíte, že ste celú záhadu už dávno rozlúštili, možno je to celé úplne inak. Temný vizuál, Rebecca Ferguson hrajúca ako o život a jedno podzemné silo, v ktorom sa musíte podriadiť zvláštnym nariadeniam spoločenstva. Apple TV+ to s tými seriálmi vie. Čas na čistenie! ()

Anderton

Myslím že už dlhšie tu nebolo podobné sci-fi, počas takmer celej stopáže odohrávajúce sa v interiéroch jednej stavby v neznámej dobe a na neznámom mieste. Nekonkrétnu odpoveď môže dať posledná scéna prvej série, ale aj tak divák nie je omnoho múdrejší. Kombinácia dystópie "se vším všudy", len bez tmavých exteriérov a filmu noir nemusí sadnúť každému, ale domnievam sa, že znalosť predlohy nie je rozhodujúcim prvkom v hodnotení u väčšiny divákov. Cítiť, že stopáž by sa dala skrátiť a je otázne, či by prvá séria nebola lepšia ako trochu dlhší celovečerák a tým pádom aj celé adaptované dielo ako filmová trilógia. Ale máme tu seriál a tak hodnotím ten. Štyri hviezdy sú trochu nadhodnotené, ťahajú "to" (napríklad trochu riedky dej) hore áčkoví herci, všadeprítomné mysteriózno a slušná atmosféra. 70% ()

TheSpearCZ

Takhle kvalitní Sci-Fi postapo jsme tu hodně dlouho neměli, začátek se pro někoho možná může zdát pomalejší, ale všechno postupem času chytá svůj spád, správně poznáme všechny hlavní i vedlejší postavy, což se zužitkuje v posledních třech dílech, které člověka nechají v tom největším napětí a gradují opravdu ve velkém. Poklonu musím poslat taky režisérům a kameramanům, už dlouho mě takhle v minisérii neuchvátil vizuál a styl vyprávění. A ani nemluvě o Rebecce Ferguson, pro niž by postava Juliette Nichols s klidem mohla být její životní rolí. Apple TV+ trefil další jackpot a já teď slavím, protože jsem si nic nezjišťoval o knihách, díky čemuž se mi vyhnulo tohle (ne)porovnání a jednoduše mě tenhle svět pohltil. Další série musí být banger ! 1. série - /95%/ ()

• Pokud by Julie (Rebecca Ferguson) stříkala vodu na rozžhavený poklop o několika set stupních, tak by se ve skutečnosti popálila o vodu padající na ni zpět. V nádraži by se poté voda uvařila. (Dvorik)