Blue Lights

Blue Lights je príbehom policajnej jednotky v Belfaste, ktorej hlavnými hrdinami sú prevažne 'zelenáči', ktorí budú čeliť každodennej kriminálnej, trestnej činnosti odohrávajúcej sa na pozadí veľkého prípadu mafiánskej rodiny kontrolujúcej miestny obchod s narkotikami. Vystavený obrovskému tlaku z pracovného nasadenia a nevraživosti miestnych sa budú musieť okrem iného vysporiadať i so vzájomnými vzťahmi uprostred jednotky, stresu z pracovného nasadenia, ale i s vlastnými súkromnými záležitosťami. (sochoking)

VLADEK

Určitě doporučuji. Nic převratného, ale je to svěže napsané a natočené, včetně castingu. Bohužel v ČR hůře dostupné a slovenské amatérské titulky na titulky.com jsou psané v nějakém nářečí, hádám, že autor bude původem  někde ze severu nebo východu Slovenska. ()

sochoking

Blue Lights je príbehom jednej policajnej jednotky v Belfaste, ktorej každá epizoda vykresľuje ich každodenný boj s kriminalitou na pozadí vačšieho prípadu jednej mafiánskej rodiny, ktorá kontroluje obchod s narkotikami. Prvá epizoda je veľmi divná. Nevedel som, kto je normálny a komu fandiť. Všetci mi prišli mega nesympatickí a totálni idioti. Ale to s druhou epizodou sa začalo vytrácať a k postavám som si postupne našiel cestu. Seriál je vynikajúco napísaný a perfektne zahraný. V časti Full Moon Fever som mal pocit, akoby som pozeral totálne uletenú škandinávsku záležitosť! Seriál kombinuje elegantne prvky vzťahovej drámy s thrillerom a dokonca je tam jemný náznak citového tlaku na diváka na konci. Ale to mi absolútne neprekážalo. Rozhodne jeden z tých lepších krimi seriálov z Ostrovov. Už len kvôli sktočnosti, že používali zbrane a nenaháňali banditov s obuškami v ruke ako chuji. Veľmi dúfam, že bude i druhá sezona. 100% ()

warrenur

1.seria: Trosku nadnesene stvorhviezdie vdaka kvalitnejsim poslednym trom epizodam. Serial sa venuje mensiemu policajnemu oddeleniu majucom first respond unit, ktora akurat narekrutuje par novacikov. Postavy su roznorode, vztahovo to tiez celkom funguje. Druhy diel je vyrazne slabsi a v prvej polovici serie je obcas citit naivita a amaterizmus. Ale kvitujem a vitam i zensky pohlad v roznych funkciach policajneho zboru. Nadnesenejsie stvorhviezdie za celok. Odporucam.                                                2.seria: Nove charaktery, nove osobne vztahy a v policajnej oblasti tu mame miestneho "dobrodinca" s byvalymi partakmi, ktori sa rozhodnu vystvat "plevel" zo svojej stvrte za "dobrym ucelom". Opat pohodova zalezitost s velmi slusnym vhladom do osobnych zivotov clenov a cleniek policajneho oddelenia. Zaver sice trosku naivny, ale stale mierny nadpriemer. I tak odporucam. Ak vyjde i piata seria, siahnem po nej zrejme opat. ()