Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

farfalla

Znepokojivý film. Natočený tři roky po filmu ´Alien´, využívá zájem o nečekané formy mimozemského života. Rozvádí myšlenku vetřelců na Zemi o jejich schopnost asimilace, která je dost nepravděpodobná a komplikovaná, ale psí a lidské monstra vypadají dobře odpudivě. Film má jednoduchou strukturu od překvapivého příjezdu Norů, přes eliminaci postižených a podezřelých až po finální boj. Rozumným a sympatickým postavám se nedá veřit stejně jako těm nesympatickým. Může to být kdokoli, nebo všichni. ()

SpaceOdyseus

Spolu s Alien jde o etalon hororovych sci-fi, ke kterym se bohuzel zadny jiny film nepriblizil ani na dohled. Ta atmosfera, ach ta mraziva atmosfera! ()

J.F.B.

Prostě skvělé. Výborně vybudovaná atmosféra strachu a nejistoty, famózní Morriconeho hudba, solidní herecké výkony, trocha bizarních efektů, izolované prostředí výzkumné stanice, sníh, vítr... zkrátka jeden z nejlepších horrorů, co jsem zatím viděl. (900. hodnocení) ()

kollis

Carpenter a Russel v největší formě, díky čemuž vznikl pro mě jeden z nejlepších sci-fi hororů. Od začátku do konce film nabitý dusnou, tíživou atmosférou. Atmosférou strachu, nedůvěry a paranoi. Vše díky dokonale vybranému prostředí osamělé a ledové Antarktidy. Když připočteme skvělou hudbu Moriconeho, parádní triky, přiměřenou porci černého humoru a luxusní závěr, nezbývá než smeknout nad dokonalým žánrovým dílem. ()

Radim

Filmu nelze upřít jednu věc - atmosféru. Spolu s hudbou a skvělou filmařinou to jsou největší devizy filmu. Ale... Vždycky uvažuji, jestli mám film hodnotit s ohledem na dobu vzniku nebo ne, a vždy se nakonec rozhodnu pro pohled dnešní. Filmové triku jsou hodně vyčpělé a občas neděsí, ale baví. Době poplatná je také angličtina - strojená, nepřirozená, spisovná. Dost mi vadily logické díry, které bych u režiséra tohoto kalibru nečekal.Také moc nechápu to nadšení nad výkonem Russella - je sice sypaťák jak se patří, ale spíše se tam tak nějak vyskytoval, než hrál. Film určitě stojí za shlédnutí, ale nadšení budou hlavně skalní fandové hororů a pamětníci. ()

Anderas

Správně znepokojivě notoricky známá fabule s přistavivším talířem na Antarktidě, minimalistický podkres maximalisticky velkohubých komentářů a hlášek negroidních, brejlovitých nebo vlasovito-vousatých dobrodruhů, inventivní kečupovité monstrum, podivuhodně napínavě nervně atmosférický boj o holé přežití, průzračně hlubokoplytká modrá očka Kurta Russela a překrásně zoufale pravdivě hořce negativní konec. ()

Ještěřák

Tehdy jedinečný sci-fi (vykradálo Aliena, později vykrádáno mj. AvP, The X-Files: The Ice episode) scénář. Brilantní Kurt Russell. Mimořádná hudba. Znepokojivý a nehororově otevřený konec, asi nejlepší, jaký v rámci žánru znám, proto nakonec za *****. ()

Shimitz

Snad jediný film, u kterého jsem si řekl, že kdyby to "teď" skončilo, je to neskutečnej nářez. A ono to fakt skončilo! 95% ()

Haymar

Jedna z mých nej záležitostí. Viděl jsem to poprvé již před více jak 20ti lety a už tehdy mě to znechutilo i uchvátilo zároveň (a mnoho takových filmů opravdu není)! Nechutnost, brutalita a zvrácenost se zde dokonale kloubí s ryzí filmařinou, skvělým příběhem a vynikajícími old-school triky, které jsou i dnes - po čtvrt století, stále cool! Vše podtrhuje povedený casting - v čele s vynikajícím Kurtem Russellem, skvělá hudba a strašně hustá - téměř hmatatelná atmosféra! Brilantní! Skvělé! ()

Ondis

Nejsu fanoušek sci-fi a hororů, ale přesto jsou filmy tohoto typu, které mě nadchnou. The Thing mezi ně nepatří. Mělo to atmosféru, mělo to spád, ale...už nápad, kdy se "věc" dostává do těla člověka a náhle se přemění do jakýhosi-cosi-fůj monstra, mně připadal hodně úsměvný. Takže lepší 3* ()

Standito

...alebo Američania zase raz zachraňujú svet. Geniálne mrazivý horor s vynikajúcou atmosférou, Morriconeho presná hudba (sama o sebe ťažko počúvateľná), a koniec, ktorý v horore už lepší ani byť nemôže. Proste jeden z najlepších hororov. ()

DeAthmark

Takovou atmosféru strachu a nedůvěry jsem ještě neviděl. Vizuální efekty jsou přehlídkou těch nejodpornějších věcí. S každým novým záběrem je úplně cítit mrazivá atmosféra nedůvěry mezi členy polární stanice. Jako třešnička na dortu je už vynikající výkon Kurta Russella a můj objev režiséra Johna Carpentera, který se okamžitě zařadil mezi mé nej. režiséry. ()

luczi

Krásně mrazivě děsuplné a ta hudba, ta HUDBA tvořící dokonalou atmosféru, která postupně graduje...! Osobně považuji za nejlepší horory právě ty filmy, ve kterých toho není ani tolik vidět, jako především slyšet. Slabším povahám doporučuji film během zimních večerů sledovat pouze v kolektivu, i po těch letech je to pořád bomba ;). PS: Nedávno jsem se doslechla, že povinným rituálem pro nově příchozí polárníky/vědce na Antarktidě je společné sledování tohoto filmu...to musí být teprve zážitek :) ()

Prochy38

Jestli Vám chybí občasné mrazení v zádech, tak tento film je opravdu dobrá volba. Na ta léta, kdy byl točen se tvůrci s efekty moc nemazlili a vznikl dost solidní sci-fi thriller/horor. Do toho výborný Kurt Russel. 75% ()

Jorge-Z

Ta nejhutnější atmosféra co jsem kdy viděl, navíc s perfektně depresivní hudbou, ledovou Antarktidou a Kurtem Russellem. Díval jsem se na to sám, v prázdném bytě a měl jsem pak co dělat abych usnul. Nejlepší horor, co kdy byl natočen. ()

venom14

Tenhle film se Carpenterovi povedl.Skvělá hudba a zvuky,bezchybný scénář a děj,herecké výkony také velmi dobré,ale atmosféra z celého filmu vyzařuje nejvíce.Já se moc nebál,ale přišlo mi to celkem brutální a někdy odpudivé díky(na svůj věk)výborným efektům. ()

Disease

Nejlepší Carpenterův kousek, ani dnes nevadí, že příšerky jsou viditelně gumáci. Atmosféra vynahradí všechny slabiny. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)