Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

Madlene

To byl teda mazec, tohle! ...zpětně dodávám, že to v zásadě nebylo až tak dramatické veledílo. Na svou dobu zcela zásadní záležitost, ale dnešního otrlého diváka už to ničím nepřekvapí. Šmejdi z vesmíru jsou prostě hnusní a zlí... ()

Pecival

Skvělá věc - atmosféra houstne čím dál víc, nedůvěra mezi jednotlivými členy roste každou minutu a do toho naprosto dokonalá hudba. ()

Specs

Hláška: MacReady: - "Vím, že jsem člověk. A kdybyste byli všichni ta věc, hned byste se na mě vrhli. Takže někteří z vás jsou ještě lidi. Ta věc se nechce projevit. Chce se schovat v napodobenině. Bojuje, když musí, ale venku je zranitelná. Jestli nás dostane všechny, nebude už mít nepřátele, nikoho, kdo by ji zabil. A pak má vyhráno." ()

manonfire

Jo jo chytří Norové věděli. Debilní Amíci kvůli psovi zastřelili člověka, a ještě k tomu Nora, takže dobře jim tak. Působivá destinace a řemeslně povedený přístup dal vzniknout jednomu ze tří králů této subkultury. 80% ()

Almásy

pre mna obrovske sklamanie. prvych patnast minut fakt excelentnych, zvysok je len nejaka pseudoumelecka sracka ktora by velmi chcela byt psychologickou dramou. takto si fakt kvalitny horor nepredstavujem. ()

Styxos

Děsivý horor pro chladné zimní večery se skvělým Kurtem Russellem a hudbou Ennia Morriconeho. Co víc si přát? Snad aby se i v dnešních dobách točily stejně dobré horory a ne ty blbosti, co si na ně jen hrají. ()

jefff

Naprostá hororová klasika od mistra žánru. Latexová mimozemská stvůra je daleko lepší než nové digitální triky a působí opravdově. Když jsem film viděl jako malej, měl jsem z toho noční můry, ale od té doby mám horory rád:-) Kdo má horory alespoň trošku v lásce neměl by si tento klenot nechat ujít. Bohužel mi trošku vadil přehnaný machr Russell, kterého mám docela jinak rád. Ve Věci to trošku přehání. Temný sci-fi horor pro otrlé. Tímto kouskem se inspirovali i kultovní Akta X v jedné ze svým nejlepších epizod - LED. ()

Kangaxx

Atmosféra a myšlienka filmu sú vynikajúce, avšak samotných príšeriek sa rozhodne báť nebudete. Z tohto dôvodu sa mohol režisér radšej uchýliť k prehĺbeniu vzájomnej nedôvery medzi členmi stanice, prípadne pridať počet záberov na "ovládnutých" výskumníkov a zvýšiť tak napätie v celom snímku. Taktiež si mohol odpustiť konzumáciu železného pletiva psami. Inak však poctivý kvázihoror z počiatku 80. rokov. ()

Vercinix

Jeden z klasických hororů (na dnešní poměry spíše přiosřený thriller), kdenechybí sliz, podivná vraždící příšera z vesmíru, záběry na vnitřnosti, mnoho krve všech možných bytostí! The Thing je ovšem o level dokonalejší co se týče práce a užívání těchto hororových propriet! Zde se dlouhou dobu pracuje s latentním stracem a napětím, hrůzaq z neurčitého, neznámého a nespecifikovatelného je zde vygradovaná na nejvyšší míru a je podtržena jednoduchoučkým hudebbním motivem (či lépe řečeno zvukem), který Věci dodává tu správnopu atmosféru! Zápletka je tradiční avšak na počátku osmdesátých let se jistě jevila spíše jako novátorská! Nu a co se týče Kurta Russella, tak tento snímek je jedním z výstavních kousků v jeho filmografii díky kterému se vyšvihl na herecký Olimp a já tento fakt musím jenom schválit! Je výtečný! Věc jsem si užil po všech stránkách! Jediné co mi zasahovalo do prožitrku hororové atmosféry byla má přítelkyně, která se lekala, vyřikovala a schovávala se pod peřinu, což mě nutilo k smíchu a tak se pro mne drama často měnilo spíše v komedii! Ale i taková věc může z Věci učinit jeden z nesilnějších filmových zážitků:) ()

zolo23

Nikto nevie lepšie navodiť atmosféru filmu tak ako John Carpenter! Jeden z najlepších hororov 80-tych rokov vôbec. Film pri ktorom mi bolo naozaj úzko. ()

Aqualung

Tak se dočkáme pokračování.Nevím, zda bohudík, či bohužel.Čertví, co Američané a Kanaďané vytvořili.Počátek???Ale dost, nechejme se překvapit.Tenhle horror patří k tě dobrým, či spíše vynikajícím.Zajímavá biologická entita se dostala na Zem.Uniklo mi zda byla tvůrcem kosmické lodi, či v ní jen prostě přicestovala jako náklad.Ale to není pro tento příběh to podstatné.Norové tomu pomohli ven, rozmrazili to v dobrém úmyslu a jak se potázali líčí film parádně.No a Američané to pak dořešili.Ale za jakou cenu?Inu inostranci nemusí být vždy přátelští.Tady se "to" pokouší přežít, či žít.Jenže k tomu si vybírá tu nejméně vhodnou cestu.A je pro to vybaveno výborně.Není-liž pravda?Mrazivé "venku", útulné teplo stanice,do toho jeden pejsek, a pak se spustí peklo."To" chce přežít, ale ostatní to zabíjí a Ti se zoufale pokouší zabít z jejich pohledu "zlo"Výborně gradovaný příběh.Jde o naprosto původní námět, který nám kromě horrorového zážitku přináší i sdělení, které je mnohem podstatnější, a sice že návštěvníci z vesmíru nemusí být nuně přátelští a mírumilovní.Přestože schopnost cestovat na ohromné vzdálenosti vesmírem vyžaduje velmi vyvinutou civilizaci, nesmírnou inteligenci.A tyhle fenomény nemusí nutně implikovat mírumilovnost.A o tomhle to taky je.No a v dalším díle se třeba dozvíme, co by se......,ale dost.Už nechám spekulací.Doufám, že tvůrci nezklamou, jak to u pokračování bývá.Vybavuji si, že jsem tenhle film viděl z kazety u známých ve Strážově někdy v r. 83,či 4 a poté jsem musel absolvovat asi 4-5km pochod na ubytovnu někdy po půlnoci.Docela jsem koukal po okolních křovinách...... ()

Beer Ceps

„What we will do? Why don't we just wait here for a little while, see what happens.“ Geniální! Velký podíl taky patří hudbě pana Ennio Morricone. ()

milancecil

Opravdu mimořádné, stupňovaným napětím nervy drásající a řadou překvapivých momentů až šokující dílo, jeden ze skutečně nejvýznamnějších pilířů žánru sci-fi hororu, spolehlivě prověřený neochabujícím zájmem diváků, film na jehož výjimečnosti nic, ani těch více jak třicet let od realizace, neubralo, naopak jen jeho postavení oprávněně potvrdilo, díky originálnímu námětu se skvělou ponurou atmosférou tísnivého strachu, nejistoty a šířící se nedůvěry v prostředí antarktické badatelské stanice, kde dojde k smrtelně nebezpečnému střetu několikačlenné posádky polárních výzkumníků s doposud neznámým, mimořádně zákeřným mikroorganismem mimozemského původu, virem, vinou kterého infikovaní hostitelé prochází děsivými, jakoby experimentálními bizarními mutacemi, ve velmi omezených podmínkách polární stanice se rozpoutává mezi polárníky zoufalý boj o přežití, kdy nikdo z nich nemůže s jistotou vědět, kdo z kolegů ještě není nebo již je zasažený virem a představuje tedy pro ty ostatní životu nebezpečnou hrozbu, napětí a děsivost scén nijak nepolevuje, naopak se dále s každým těžce přežitým okamžikem stupňuje. ()

obivan568

Onehdy jsme byli na chalupě, byla celkem tma (neměl jsem rožnuto) a najednou dovnitř vešel jeden známý. Hned jsem ho začal podezřívat, jestli není věc :) Ale kromě zmíněné paranoie na mě snímek nijak extra, co se týče strašidelnosti, nezapůsobil. Ale jsem si víc než jist, že za to může fakt, že je film starý 30 let a v době, kdy jsem ho viděl, jsem na svém kontě už dnešních hororů měl celkem dost. Proto naprosto zasloužených 5* a 90%. ()

voleman

Jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. Tenhle žánr je asi můj nejmín oblíbený, ale tady to se opravdu povedlo. Dnes už to sice nedokáže tolik vyděsit, ovšem příběhově stránka je originální a navíc výborně zpracovaná. Je to napínavé, má to zajímavý děj a celý nápad Věci je skvěle využitý navíc to má dobrou režii a perfektní atmosféru. Triky jsou na svou dobu skvělé a herecké výkony jsou taky v pohodě. Po prvním shlédnutí se mi to líbilo dokonce více než Vetřelec. Prakticky nevím co bych tomu vytkl proto dávám čistých 5*. 95% ()

Smileface

Tak tohle dílko se Carpentrovi opravdu povedlo.Skvělá temná atmosféra doladěná stejně kvalitní hudbou a efekty.Celý film vás bude ničit bezvýchodnost situace v níž se hrdinové necházejí. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)